Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-03-2011, 13:11   #31
keczup
ford::average
 
Avatar keczup
 
Zarejestrowany: 13-01-2008
Model: MK3 SEDAN
Silnik: 2,0 16v tdci
Rocznik: 2002
Postów: 156
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3, wtryski, regeneracja

Witam sorry za pytanie ale szukam i nie mogę znaleźć parę odpowiedzi które mnie nurtują , a widzę że koledzy są w temacie ,mianowicie padły wtryski samochód przeszedł w stan awaryjny dojechałem do Opola do jakiegoś serwisu diesel kompleks regeneracja wtryskiwaczy, zostawiłem samochód ,na drugi dzień gość dzwoni i twierdzi że jeden wtrysk padł a reszta jest dobra i regeneracja całkowita z końcówką 650zł plus 200zł za uruchomienie samochodu powiedziałem ok ,po dwóch dniach gość dzwoni ze samochód dalej klekocze i nie równo pracuje i sugeruje mi że trzeba zregenerować pozostałe wkurzyłem się i zabrałem auto do domu chodzi makabrycznie szarpie klekocze ale dojechałem do domu .W domu zapadła decyzja że wyślemy wtryski do regeneracji do serwisu bosch service [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Albo do [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .Wykręciłem w garażu wszystkie wtryski i ku mojemu zdziwieniu ten wtrysk który był niby zregenerowany przez gościa z Opola miał taką samą starą końcówkę z nagaru jak pozostałe w ogóle jej nie wymienił oszust ,ale trudno .Chodzi mi oto żeby nie popełnić błędu z wyborem serwisu regeneracji wtryskiwaczy mam do wyboru te dwa co podałem linki w tym pierwszym serwisie Dariusz Pawlik gość mówi że nie kalibrują wtryskiwaczy po regeneracji i nie nadają nowych kodów bo twierdzi że nie trzeba a ten drugi serwis Diesel Centrum Adamczyk Piekary Śląskie robi kalibrację i generuje nowe kody .To w końcu który ma rację z tymi kodami bo nie wiem co mam zrobić do którego wysłać, dzięki za odpowiedź

keczup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2011, 12:56   #32
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3, wtryski, regeneracja

Cytat:
Napisał keczup Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Moze to zabrzmi smiesznie, ale sprobowales odlaczyc akumulator?
Jezeli w sprawnym Mondku przykrecisz wtryski na zewnatrz silnika(czyli stare zostawisz w glowicy, przewody cisnieniowe odkrecasz, obrocisz i przykrecisz do nich wtryski), podepniesz je do kabli to masz pewne, ze po kreceniu i podpieciu oryginalnych wtryskow bedziesz mial problem z praca silnika! Pomoze dopiero odlaczenie akumulatora.
Silnik podczas krecenia i nieodpalania probuje zmianiac dawki tak, ze po ustawieniu jak bylo nie moze sie ogarnac.
Jezeli wiec ktos zmienil cos we wtryskach to dobrze, zeby parametry zostaly skasowane.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2011, 15:35   #33
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3, wtryski, regeneracja

Cytat:
Napisał keczup Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam sorry za pytanie ale szukam i nie mogę znaleźć parę odpowiedzi które mnie nurtują , a widzę że koledzy są w temacie ,mianowicie padły wtryski samochód przeszedł w stan awaryjny dojechałem do Opola do jakiegoś serwisu diesel kompleks regeneracja wtryskiwaczy, zostawiłem samochód ,na drugi dzień gość dzwoni i twierdzi że jeden wtrysk padł a reszta jest dobra i regeneracja całkowita z końcówką 650zł plus 200zł za uruchomienie samochodu powiedziałem ok ,po dwóch dniach gość dzwoni ze samochód dalej klekocze i nie równo pracuje i sugeruje mi że trzeba zregenerować pozostałe wkurzyłem się i zabrałem auto do domu chodzi makabrycznie szarpie klekocze ale dojechałem do domu .W domu zapadła decyzja że wyślemy wtryski do regeneracji do serwisu bosch service [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Albo do [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .Wykręciłem w garażu wszystkie wtryski i ku mojemu zdziwieniu ten wtrysk który był niby zregenerowany przez gościa z Opola miał taką samą starą końcówkę z nagaru jak pozostałe w ogóle jej nie wymienił oszust ,ale trudno .Chodzi mi oto żeby nie popełnić błędu z wyborem serwisu regeneracji wtryskiwaczy mam do wyboru te dwa co podałem linki w tym pierwszym serwisie Dariusz Pawlik gość mówi że nie kalibrują wtryskiwaczy po regeneracji i nie nadają nowych kodów bo twierdzi że nie trzeba a ten drugi serwis Diesel Centrum Adamczyk Piekary Śląskie robi kalibrację i generuje nowe kody .To w końcu który ma rację z tymi kodami bo nie wiem co mam zrobić do którego wysłać, dzięki za odpowiedź
Oboje maja racje, zregenerowane wtryski z nowymi kodami bedom piekniec chodzic zaraz po odpaleniu (jesli oczywiscie wpiszesz nowe kody do ecu) !!! A te bez nowych kodow same sie dostrojom po godzinie pracy silnika (nawed na starych kodach pozostawionych w ecu) !!! Przynajmniej w 2.0tdci tak jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Trzeba tylko uruchomic proces samoadaptacji( odlaczyc akumulator na godzine)
__________________

Ostatnio edytowane przez INVERTER ; 09-03-2011 o 15:37
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2011, 20:01   #34
keczup
ford::average
 
Avatar keczup
 
Zarejestrowany: 13-01-2008
Model: MK3 SEDAN
Silnik: 2,0 16v tdci
Rocznik: 2002
Postów: 156
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3, wtryski, regeneracja

Koledzy dzisiaj dostałem telefon z Diesel centrum Adamczyk [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i powiedziano mi że wszystkie wtryskiwacze są dobre , dostane wydruk z parametrami, koszt sprawdzenia 200zł . Wspomnę że tydzień temu auto było w Opolu u mechanika, zdiagnozował że jeden wtrysk do regeneracji zgodziłem się ,na drugi dzień pojechałem po auto a on mi mówi że samochód nie jest już w trybie awaryjnym, wpisał kod wtryskiwacza wymienił filtr paliwa ale samochód dalej nie równo pracuje strasznie klekocze przy przyspieszaniu, a na postoju jak przygazuję i schodzi z obrotów w pewnym momencie czepie budą ,co jest grane??? podpowiedzcie co dalej robić serwis czy co
keczup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2011, 22:04   #35
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3, wtryski, regeneracja

nie śledzę sprawy ale zapytam. a jaką masz kompresję? czy w ogóle była sprawdzana?
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2011, 21:36   #36
keczup
ford::average
 
Avatar keczup
 
Zarejestrowany: 13-01-2008
Model: MK3 SEDAN
Silnik: 2,0 16v tdci
Rocznik: 2002
Postów: 156
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3, wtryski, regeneracja

Nie była sprawdzana
keczup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2011, 22:03   #37
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3, wtryski, regeneracja

Cytat:
Napisał keczup Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie była sprawdzana
Na poczatek odlacz na 10 minut akumulator...
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2011, 16:49   #38
keczup
ford::average
 
Avatar keczup
 
Zarejestrowany: 13-01-2008
Model: MK3 SEDAN
Silnik: 2,0 16v tdci
Rocznik: 2002
Postów: 156
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3, wtryski, regeneracja

Witam wczoraj dostałem wtryski od kuriera ,wkręciłem je z siłą 45N odpowietrzyłem układ tak jak kolega jendrekmak wspominał i odpaliłem samochód z myślą że będzie ok, niestety dalej to samo .Odłączyłem akumulator na ponad godzinę tak jak kolega INVERTER wspomniał o procedurze samoadaptacji też nic nie pomogło ,dodam że jak dodaję gazu i wskazówka obrotów dochodzi do 1200 obrotów to silnik się czepie nie równo pracuje ,po przekroczeniu tych 1200 obrotów jest już lepiej ,podczas jazdy najgorszy klekot jest właśnie przy mocniejszym przyspieszaniu jak jadę bordo spokojnie jest znośnie .Zapomniałem dopisać że zauważyłem przy wkręcaniu wtrysków ,że wtrysk nr 2 ma inne numery niż na przyklejonej kartce przy silniku przez innego właściciela auta z nr wtryskiwaczy,a mam takie 2S7Q-9K546-AJ w środę jadę do serwisu zobaczymy

Ostatnio edytowane przez keczup ; 12-03-2011 o 17:00
keczup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2011, 22:14   #39
Raszowski
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3, wtryski, regeneracja

Cytat:
Napisał keczup Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wczoraj dostałem wtryski od kuriera ,wkręciłem je z siłą 45N odpowietrzyłem układ tak jak kolega jendrekmak wspominał i odpaliłem samochód z myślą że będzie ok, niestety dalej to samo .Odłączyłem akumulator na ponad godzinę tak jak kolega INVERTER wspomniał o procedurze samoadaptacji też nic nie pomogło ,dodam że jak dodaję gazu i wskazówka obrotów dochodzi do 1200 obrotów to silnik się czepie nie równo pracuje ,po przekroczeniu tych 1200 obrotów jest już lepiej ,podczas jazdy najgorszy klekot jest właśnie przy mocniejszym przyspieszaniu jak jadę bordo spokojnie jest znośnie .Zapomniałem dopisać że zauważyłem przy wkręcaniu wtrysków ,że wtrysk nr 2 ma inne numery niż na przyklejonej kartce przy silniku przez innego właściciela auta z nr wtryskiwaczy,a mam takie 2S7Q-9K546-AJ w środę jadę do serwisu zobaczymy
Kolego mam ten sam rocznik i wszystkie wtryski kończą się -AH a te (z tego co wyczytałem) z końcówką -AJ też się nadają z tym że trzeba wymienić uszczelkę tą metalową którą ściągasz aby wykręcić wtrysk bo ponoć jest węższa.

Tak BTW to ja już mam w sumie 8 wtrysków tylko nie mam ich komu wysłać do sprawdzenia bo jestem w UK i jeszcze nie znalazłem firmy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1 komplet wtrysków jest z mojego auta, miałem ten sam kod P2338 no więc zacząłem się bawić wtryskiem niestety (i tu przestroga dla narwańców jak ja) uszkodziłem ten wtrysk, źle wsadzając części do środka co spowodowało iż bolce nie weszły w dziurki i po skręceniu wtrysku bolce się powyginały, no więc zacząłem poszukiwać wtrysków, zakupiłem 1 szt używaną ponoć dobrą i 3 wykręciłem z innego mondka na złomie (silnik wyglądał ładnie auto było skasowane od tyłu, przebieg z tego co było napisane kredą 70 tyś mil, więc mam niby 7 wtrysków + 1 wiem że uszkodzony.
Objawy podobne do twoich.
Co mogę powiedzieć odnośnie moich doświadczeń, po wyciągnięciu EGR wyczyszczeniu go wraz z lkolektorem ssacym etc... po złożeniu tego w kupę odpaleniu auto bzyczało jak nówka cichutko, szczęście i uśmiech na mojej twarzy trwały niestety tylko 5 min po czym wróciło (zło) klep klep klep Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No cóż w czwartek robię regenerecję gumek z tematu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
bo też mam buczenie i jak czas pozwoli to ... i tutaj wasze opinie wskazane odnośnie podjęcia próby wymontowania turbo i intercoolera w celu wyczyszczenia, czy sądzicie że jako początkujący "mechanik" mogę sobie na to pozwolić ? Dodam że mam całe zaplecze w skrócie szafa SNAP ON / podnosniki bla bla bla ....
Pozdrawiam (sorry za brak pl znaków momentami)
Raszowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2011, 22:21   #40
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3, wtryski, regeneracja

Cytat:
Napisał Raszowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Tak BTW to ja już mam w sumie 8 wtrysków tylko nie mam ich komu wysłać do sprawdzenia bo jestem w UK i jeszcze nie znalazłem firmy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PBAsher w Southampton - firma ma wiedze, ale na 80% powiedza, ze trzeba regenerowac. Takie wtryski.
Ja swoje czyszcze, sprawdzam, skladam i sprawdzam na aucie. Kilka dni temu wymienialem pompe w Focusie i dostalem "sprawna" pompe z Mondka. Lozysko bylo zatarte od opilkow, ktore przedostaly sie na wtryski (wszystko jakos chodzilo w miejcu, ale po wyjeciu pompa byla wiele razy obracana wiec sie wszystko wzburzylo). Powinienem byl pomyslec...ale spieszylo sie. No wiec wtryski padly, pompa wyje (auto wczesniej chodzilo, ale pod obciazeniem gaslo). Wlasnie skonczylem czyszczenie, zobacze jutro czy cos to dalo...

Prawda jest taka, ze krecac pompa bez ON bardzo latwo rozpoczac proces zniszczenia biezni.

A odnosnie problemu kolegi z nierowna praca to szukalbym problemu gdzie indziej... Jestes pewien, ze rozpylacze podaja poprawnie?
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.