Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-10-2012, 17:05   #1031
playerek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-10-2012
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Siema wszystkim, odnośnie luźnego paska i drgań, które widać gołym okiem i słychać niemiły dźwięk.
Wymieniałem pasek w warsztacie i koleś ewidentnie coś spi.....ił, bo po odpaleniu auta od razu słyszałem że coś jest nie tak, on się upierał że z jego strony wszystko było ok, a ja zanim przyjechałem na wymianę to miałem wadliwy napinacz. (co oczywiście jest wielebną bzdurą - wszystko cykało jak malina). Zatem czy jest możliwość, że koleś nie napiął do końca paska? czy muszę inwestować w wymianę całego napinacza, czy może tylko rolka ? (na wolnych obrotach pasek drga, przy obrotach 1000obr/min - cisza). Będę wdzięczny za pomoc ! Pozdrawiam

playerek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2012, 22:21   #1032
dżizas
ford::advanced
 
Avatar dżizas
 
Zarejestrowany: 26-11-2010
Skąd: Oxford, W-wa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCI ST 155KM
Rocznik: 2005
Postów: 300
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał jaculek63 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A może prościej kupić alternator(używkę) od benzyny i po problemie,ja tak zrobiłem i cieszę się ciszą pod maskaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może i prościej i taniej. Tylko pytanie na jak długo?
Po drugie altek od benzyny jest 70 amperowy może być niewystarczający do diesla chociażby w warunkach zimowych, gdzie często masz włączone ogrzewanie szyb, dmuchawę, światła, radyjko itp. co odbije się również na żywotności twojego akumulatora. Dodam również zapotrzebowanie na prąd podczas porannego odpalania (szczególnie zimą). Zwróć uwagę kolego że altek w silniku benzynowym doładowuje akumulator ok.50Ah.a w dieslu jest o ok. 50% większy. Być może nie będzie to miało znaczenia jeżeli ktoś robi dość długie trasy, ale w przypadku kiedy jeździ się po przysłowiowe ,,bułki do sklepu'' kiedyś tego prądu po prostu zabraknie i autko nie odpali.
Ale to już nie mój problem jak ktoś naprawia swój samochód.
__________________
Stan Twego auta mówi prawdę o Tobie.
Wcześniej Mondeo MK3 1.8i 125KM 2001r.
dżizas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2012, 23:26   #1033
dżizas
ford::advanced
 
Avatar dżizas
 
Zarejestrowany: 26-11-2010
Skąd: Oxford, W-wa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCI ST 155KM
Rocznik: 2005
Postów: 300
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał playerek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Siema wszystkim, odnośnie luźnego paska i drgań, które widać gołym okiem i słychać niemiły dźwięk.
Wymieniałem pasek w warsztacie i koleś ewidentnie coś spi.....ił, bo po odpaleniu auta od razu słyszałem że coś jest nie tak, on się upierał że z jego strony wszystko było ok, a ja zanim przyjechałem na wymianę to miałem wadliwy napinacz. (co oczywiście jest wielebną bzdurą - wszystko cykało jak malina). Zatem czy jest możliwość, że koleś nie napiął do końca paska? czy muszę inwestować w wymianę całego napinacza, czy może tylko rolka ? (na wolnych obrotach pasek drga, przy obrotach 1000obr/min - cisza). Będę wdzięczny za pomoc ! Pozdrawiam
Twój post jest trochę chaotyczny kolego. Opisz dokładniej objawy przed i po wizycie w warsztacie, bo z tego co piszesz wynika , że ,,wszystko cykało jak malina'' pojechałeś do warsztatu i zepsuli Ci auto.
TO PO CO TAM POJECHAŁEŚ? skoro cykało jak malina.

Odnośnie paska to można ewentualnie dobrać nieodpowiednią długość.

Jeżeli chodzi o napinacz to uważam, że wymiana samej rolki powinna wystarczyć pod warunkiem że jest uszkodzona.
To że drga Ci napinacz nie znaczy wcale że to właśnie on jest uszkodzony tylko któryś z elementów w całym układzie.
Generalnie największe drgania w układzie generują: sztywne koło alternatora i uszkodzone koło pasowe tzw. mała dwumasa.

Rozumiem że zmieniałeś pasek (z niewadomych mi powodów).
Weź pod uwagę że twój nowy pasek pod warunkiem że ma ten sam numer jest nieco krótszy od starego który z biegiem lat i kilometrów po prostu się wyciągnął. Po założeniu nowego paska zwiększyło się naprężenie pomiędzy poszczególnymi rolkami stąd większe drgania na napinaczu.

Opisz dokładniej swój układ tzn jakie koło na altku czy słyszysz jakieś dźwięki z okolic małej dwumasy oraz rolek z jakimi objawami pojechałeś do warsztatu a ktoś zapewne postara się pomóc.
__________________
Stan Twego auta mówi prawdę o Tobie.
Wcześniej Mondeo MK3 1.8i 125KM 2001r.
dżizas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2012, 19:45   #1034
keczup
ford::average
 
Avatar keczup
 
Zarejestrowany: 13-01-2008
Model: MK3 SEDAN
Silnik: 2,0 16v tdci
Rocznik: 2002
Postów: 156
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Witam wymieniłem alternator z benzyniaka do tdci ,jeżdżę trzeci rok i cisza pod maską,na dobór prądu nie narzekam ,jeżdżę na krótkich odcinkach ,wszystko ok
keczup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2012, 19:58   #1035
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał dżizas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po drugie altek od benzyny jest 70 amperowy może być niewystarczający do diesla
Chyba nie masz racji... One wszystkie (VISTEON) mają 120A z tego co kiedyś doczytałem i dooglądałem.
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2012, 22:52   #1036
playerek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-10-2012
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał dżizas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Twój post jest trochę chaotyczny kolego. Opisz dokładniej objawy przed i po wizycie w warsztacie, bo z tego co piszesz wynika , że ,,wszystko cykało jak malina'' pojechałeś do warsztatu i zepsuli Ci auto.
TO PO CO TAM POJECHAŁEŚ? skoro cykało jak malina.

Odnośnie paska to można ewentualnie dobrać nieodpowiednią długość.

Jeżeli chodzi o napinacz to uważam, że wymiana samej rolki powinna wystarczyć pod warunkiem że jest uszkodzona.
To że drga Ci napinacz nie znaczy wcale że to właśnie on jest uszkodzony tylko któryś z elementów w całym układzie.
Generalnie największe drgania w układzie generują: sztywne koło alternatora i uszkodzone koło pasowe tzw. mała dwumasa.

Rozumiem że zmieniałeś pasek (z niewadomych mi powodów).
Weź pod uwagę że twój nowy pasek pod warunkiem że ma ten sam numer jest nieco krótszy od starego który z biegiem lat i kilometrów po prostu się wyciągnął. Po założeniu nowego paska zwiększyło się naprężenie pomiędzy poszczególnymi rolkami stąd większe drgania na napinaczu.

Opisz dokładniej swój układ tzn jakie koło na altku czy słyszysz jakieś dźwięki z okolic małej dwumasy oraz rolek z jakimi objawami pojechałeś do warsztatu a ktoś zapewne postara się pomóc.
Ok masz rację trochę chaotycznie to wygląda, postaram się wszystko opisać szczegółowo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przed wizytą w warsztacie, pasek miał ścięty jeden rowek więc kupiłem go i pojechałem na wymianę - to była głowna przyczyna wizyty.
Myśle że pasek był w porządku, bo przy zakupie podawałem wszystkie info dot. samochodu (wersja, silnik etc).
W okolicach małej dwumasy jest cisza natomiast przy prawym kole jak zdjąłem osłonę to widać ewidentnie jak pasek drga i z niego wychodzi taki no niemiły dźwięk ale tylko na niskich obrotach. Postaram się nagrać film i wrzucić go tu bo momentami słychać delikatnie piszczenie ale to już kompletnie niewiem czym jest spowodowane. Cóż jeszcze moge dodać... myśle że filmik najlepiej zobrazuje co Mondkowi dolega. Dzięki
playerek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2012, 19:22   #1037
MarcinSKola
ford::amateur
 
Imię: Martin
Zarejestrowany: 29-07-2012
Model: ford mondeo mk3 ghia
Silnik: 2000
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

sprawdzilbym wszystkie rolki na ktorych jest pasek,u mnie np drgania powodowalo kolo pasowe a nie napinacz,wymiana na org 650zl+robocizna,tanszy zamiennik 450zl.
MarcinSKola jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2012, 20:06   #1038
playerek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-10-2012
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

No ja właśnie zrobiłem ten błąd, że jak wymieniłem koło pasowe jakoś na wiosnę 2011 to przy okazji nie wymieniłem paska, tak na pewno wszystko byłoby ok. Dzięki za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
playerek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2012, 20:52   #1039
keczup
ford::average
 
Avatar keczup
 
Zarejestrowany: 13-01-2008
Model: MK3 SEDAN
Silnik: 2,0 16v tdci
Rocznik: 2002
Postów: 156
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Panowie ,ja wymieniłem cały komplet ,czyli ,napinacz ,pasek ,koło pasowe wału korbowego +uszczelniacz ,rolki ,za wszystko zapłaciłem 1300zł ,po naprawie było cichutko przez pierwsze pól roku ,potem hałas i drgający pasek powrócił ,dopiero alternator z rolką ze sprzęgiełkiem pomogło ,hałas ucichł ,brak drgającego paska słychać pracę silnika ,anie hałasującego pasek
keczup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2012, 17:32   #1040
kazimuro
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Skąd: Toruń
Model: MONDEO MK3 KOMBI
Silnik: 2.0 115 KM
Rocznik: 04.2003
Postów: 80
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Powiem teraz już z doświadczenia przerobiłem zmianę rolki na alternatorze, niestety jest to kwestia tylko krótkiego czasu jak się znowu posypie, ten silnik musi mieć rolkę bez sprzęgła gdyż przy gaszeniu się cofa przód tył. Sprzęgło się rozwaliło na rolce altka i jeszcze że by było mało napinacz się rozwali po przejechaniu 20 tysięcy. Wymieniłem wszystko i zmieniłem rolkę na alternatorze zgodnie z zaleceniem.
kazimuro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.