Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-05-2011, 15:13   #1
easy1500
ford::beginner
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 05-01-2011
Skąd: Ruda Śląska
Model: mondeo
Silnik: TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 34
Domyślnie Mimo wymiany mikrowyłącznika, tył nie otwiera się ?

Witam, dzisiaj wymieniłem uszkodzony mikrus tylnej klapy. Nie dawał styku a jak go mierzyłem bez załączania to pokazywał niecały 1kom. Czy jest możliwe że poprzedni właściciel zablokował otwieranie przycisku tylnej klapy w programie ? dodam że wcześniej nie działało mi nawet otwieranie z przycisku w kabinie, problem wyeliminowany wymieniłem zamek od kierowcy i teraz z kabiny jest oki i ryglowanie też działa. Problem z wiązką od kierowcy też wykluczony bo wymieniałem na nową przy okazji zakładania lusterek elektrycznych na obu wiązkach było tak samo. Dobrałem się do wiązki w bagażniku i sygnał wychodzi, a klapa dalej się nie otwiera. Więc wysunąłem tezę że jeżeli poprzedniemu właścicielowi klapa otwierała się sama, ktoś po majstrował w sofcie ? by ją odłączyć, lub może jeszcze gdzieś rozpoił i teraz nie działa ?

Witam może jednak na forum znajdzie się jakiś dobry elektryk, a może elektronik ?


Ostatnio edytowane przez Slawko ; 07-08-2011 o 07:09 Powód: posty edytujemy a nie piszemy jeden za drugim.
easy1500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2011, 20:02   #2
keczup
ford::average
 
Avatar keczup
 
Zarejestrowany: 13-01-2008
Model: MK3 SEDAN
Silnik: 2,0 16v tdci
Rocznik: 2002
Postów: 156
Domyślnie Odp: Mimo wymiany mikrusa tył nie otwiera się ?

Wiem Wiem że wyszukiwarka się kłania ale szukałem i nie znalazłem identycznego przypadku jak mój , mam taki problem z tylnym zamkiem że nie otwiera się ani z pilota ,ani przyciskiem w kabinie ,ani przyciskiem na tylnej klapie czyli mikro wyłącznikiem ,mogę otworzyć tylko kluczykiem co jest bardzo uciążliwe ,chcę zakupić części tylko nie wiem co dokładnie padło od czego zacząć ,czy zamek z silniczkiem ,czy mikro wyłącznik ,albo jeszcze coś innego , był bym wdzięczny za jakieś sugestie podpowiedzi ,dodam że mam Mondeo w sedanie

Ostatnio edytowane przez keczup ; 06-08-2011 o 21:05
keczup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2011, 11:31   #3
keczup
ford::average
 
Avatar keczup
 
Zarejestrowany: 13-01-2008
Model: MK3 SEDAN
Silnik: 2,0 16v tdci
Rocznik: 2002
Postów: 156
Domyślnie Odp: Mimo wymiany mikrowyłącznika, tył nie otwiera się ?

Witam na podstawie wszystkich opinii jakie znalazłem w wyszukiwarce to przyczyną usterki jest , mikro wyłącznik lub zamek od kierowcy, albo zamek w bagażniku .Pojechałem dzisiaj do elektryków ,jeden chciał zacząć od wymiany zamka w bagażniku podziękowałem mu ,pojechałem do drugiego a ten szukał szukał i nie wiedział co ,zaproponował wymianę mikro styku ,nie zgodziłem się ,pojechałem do domu zacząłem przeszukiwać wiązkę z przewodami czy nie są przerwane w którymś miejscu ,trochę to trwało ,ale znalazłem winowajcę ,przerwany kabelek który znajduje się w tej harmonijce która jest między klapą a karoserią ,zlutowałem kabelki i po kłopocie .Ciekawe ile kasy bym wydał gdybym się zgodził na wymianę tych części sugerowanych w postach ,dlatego otworzyłem nowy temat bo moja usterka różniła się od innych ,ale temat mój zaraz przeniesiono ,to po co mamy te forum ???żeby nowe tematy zamykać lub przenosić nie rozumie tego ,dobrze że sam znalazłem przyczynę i kosztowało mnie to 00000zł a nie jakieś mikro styki czy zamek ,nikt mi nie pomógł ,ale opisywać krytykować to jest wielu ,pozdrawiam wszystkich i bez urazy.

Ostatnio edytowane przez keczup ; 08-08-2011 o 11:33
keczup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.