Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-06-2009, 09:02   #1
wiechu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-02-2009
Model: Ghia
Silnik: 2,0TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 31
Domyślnie Wymiana koła pasowego-reklamacja.

Witam,chciałbym opisać swój przypadek wymiany kola pasowego oraz rolek i napinacza.
Niedawno chciałem wymienić w/w części w swoim samochodzie Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI.
Po zakupie w sklepie internetowym (części do Forda), pozostawiłem samochód u swojego mechanika.Po kilku godzinach jego pracy zadzwonił i poinformował mnie że zakupione kolo pasowe wału korbowego posiada duże bicie większe niż moje stare które wymontował
( zamówiłem to droższe koszt 430 zł).Po przybyciu na miejsce stwierdziłem że faktycznie jest duże bicie koła na wale korbowym.Postanowiłem zadzwonić do sklepu gdzie kupiłem pan w sklepie powiedział ze sprzedają tyle tych kół i nie mieli jeszcze reklamacji więc coś mógł zwalić mechanik (a moim skromnym zdanie przykręcenie trzech śrub tego kola to prosta sprawa ) ,ale po krótkiej rozmowie zgodził się na to abym mu odesłał do reklamacji więc odesłałem.Nie mogąc czekać na reklamację zamówiłem w sklepie drugie koło czekałem dwa dni i dostałem koło zamówione w fordzie było droższe ale po zamontowaniu przez mechanika chodzi równiutko bez żadnego bicia.Czekam teraz na decyzję o rozpatrzeniu reklamacji.Co ciekawe po dokładnym obejrzeniu kolo zamówione w sklepie internetowym było zle znitowane fabrycznie czyli otwory były przesunięte względem siebie co widać było gołym okiem.(Nie wiem dokładnie jak jest zbudowane to koło ale według mnie składa się z dwóch połówek i w środku guma która ma stabilizować drgania i to jest razem znitowane).Tak więc po wymianie koła ,napinacza i rolek mogę znowu cieszyć się przez następne 190 tys bo tyle mam przejechane.
Napisałem ten post dlatego że niekiedy czytając posty czytam że po założeniu nowego koła na wał korbowy dalej ma bicie.Nowe dobre koło pasowe nigdy nie będzie miało bicia i będzie chodzić równo(tak jest teraz w moim mondku).


Pozdrawiam...

wiechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2009, 19:48   #2
gepard81
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-01-2009
Skąd: Kalisz
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wymiana koła pasowego-reklamacja.

Ja wymienialem to co ty na 115tys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo 2003 130KM TDCi
gepard81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2010, 16:53   #3
pablo264
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-02-2010
Skąd: Polska
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wymiana koła pasowego-reklamacja.

Witam,u mnie silnik zimny piszczy a jak chwilę sie zagrzeje to jest dziwne buczenie w ,wymieniałem koło pasowe,rolki ,napinacz (1,5 roku spokoju,przejechałem ok 25 tys) i znowu zaczyna się dziać to samo ,rozmawiałem ze znajomym który miał podobny problem i powiedział mi że jeżeli" koło pasowe i pozostałe części " były wymieniane niedawno to wystarczy wymienić napinacz który jest prawdopodobnie za to odpowiedzialny??,proszę o pomoc Pozdrawiam
pablo264 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2010, 17:22   #4
pawel2910
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-10-2009
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2008r
Postów: 101
Domyślnie Odp: Wymiana koła pasowego-reklamacja.

Cytat:
Napisał pablo264 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,u mnie silnik zimny piszczy a jak chwilę sie zagrzeje to jest dziwne buczenie w ,wymieniałem koło pasowe,rolki ,napinacz (1,5 roku spokoju,przejechałem ok 25 tys) i znowu zaczyna się dziać to samo ,rozmawiałem ze znajomym który miał podobny problem i powiedział mi że jeżeli" koło pasowe i pozostałe części " były wymieniane niedawno to wystarczy wymienić napinacz który jest prawdopodobnie za to odpowiedzialny??,proszę o pomoc Pozdrawiam
Nie ty pierwszy masz taki przypadek że po tak małym przebiegu znowu następuje ten sam problem. Buczenie to raczej od koła pasowego, napinacz będzie prędzej grzechotał czyli wydawał taki metaliczny dźwięk.
pawel2910 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2010, 17:51   #5
picio_18
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-08-2005
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo MK3 kombi
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 196
Domyślnie Odp: Wymiana koła pasowego-reklamacja.

A orientujecie się czy przy wymianie tego koła pasowego trzeba zablokować jakoś pozostałe koła od np: pompy paliwowej , czy nic nie trzeba blokować przy wymiania koła i paska... ?
__________________
MKP, FCP
picio_18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2010, 18:04   #6
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Wymiana koła pasowego-reklamacja.

Nic nie trzeba blokować, bo koło pasowe wału korbowego jest na trzech, a nie jednej śrubie. Energiczny "zryw" kluczem oczkowym i śruby się luzują.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2010, 19:50   #7
Rafał R.
ford::average
 
Avatar Rafał R.
 
Zarejestrowany: 15-01-2010
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2,2 TDCI 155 km
Rocznik: 2005
Postów: 98
Domyślnie Odp: Wymiana koła pasowego-reklamacja.

Po tych postach juz na 100 % wiem ze u mnie tez juz czas wymienic kolo pasowe. Dzieki i pozdrawiam!
Rafał R. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2010, 20:03   #8
jarkmerk
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 10-05-2009
Skąd: RADOMSKO
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 176
Domyślnie Odp: Wymiana koła pasowego-reklamacja.

Witam mam tez taki problem z tym kołem pasowym i czeka mnie wymiana ale powiedzcie,a może jakis link gdzie lepiej kupic koło pasowe zeby mie pewność ze jest dobre.Kolega opisuje o biciu jakiej firmy jest dobre.




Ford mondeo 2.0 tdci 130 ps
jarkmerk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2010, 08:29   #9
wiechu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-02-2009
Model: Ghia
Silnik: 2,0TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 31
Domyślnie Odp: Wymiana koła pasowego-reklamacja.

Witam,tak pisząc szczerze to czy kolo będzie miało bicie lub nie ,można stwierdzić po założeniu.Tak więc lepiej ustalić że sprzedawcą że w razie bicia można zwrócić w ramach reklamacji.Ja pierwsze kolo pasowe kupiłem oryginał w sklepie forda i miało bicie,drugie tak nawiasem mówiąc też w sklepie forda i było ok.Oczywiście reklamację uznali.Z tego co kiedyś rozmawiałem jest dużo wadliwych kół pasowych które mają bicie.Tak więc trzeba dokładnie zwracać uwagę.Odnosząc się do wcześniejszych postów na temat napinacza i piszczenia ja napiszę tak.Po wymianie przejechałem około 20000 tys brak jakichkolwiek objawów piszczenia lub hałasowania rolek lub napinacza i bicia kola pasowego.Pozdrawiam..
wiechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2010, 08:43   #10
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wymiana koła pasowego-reklamacja.

Słyszałem, że w ASO wymiana wszystkiego (nie wiem co znaczy "wszystkiego") to koszt około 1000zł. To ja mówie dziękuje, a za 10tyś szlag to wszystko trafi i dalej będzie napiepszać. To zachęcano mnie gwarancją na 2 lata. Że niby przez ten okres wymieniają wszystko za friko w ramach gwarancji gdyby objawy wróciły.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.