Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-04-2009, 11:40   #1
Łukasza
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-07-2007
Skąd: dolny śląsk
Model: Focus X100
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 222
Unhappy Problemy z obrotami cdn...

Gdy było zimniej z obrotami nie miałem kłopotów - wymieniony krokowy, rurka odpowietrzania i zawrów+przeczyszczona przepustnica. Teraz gdy jest ciepło znów spadają za nisko a jak włącze klimę to jest już totalna tragedia - drżenie jest ogromne a obroty bardzooo niskieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeżdżę bez klimy ale jak będzie +30 to nei dam rady...

Czy jedyną opcją na rozwiązanie tego problemu jest sprzedaż autka? Czytałem sporo tematów nt temat i nie widziałem innych rozwiązańGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ?

Łukasza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2009, 14:13   #2
greg07
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-04-2009
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TdCi
Rocznik: 2003
Postów: 24
Domyślnie Odp: Problemy z obrotami cdn...

Witam,

a może sprawdź wzrokowo zasilanie paliwem, czy jest ciągły przepływ. Jak masz za niskie i kulejące obroty, to znaczy, że silnik chodzi ledwo ledwo i po dodatkowym obciążeniem go sprężarką nie wyrabia,

pozdrawiam
greg07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2009, 14:28   #3
Łukasza
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-07-2007
Skąd: dolny śląsk
Model: Focus X100
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 222
Domyślnie Odp: Problemy z obrotami cdn...

Jak to mam sprawdzić wzrokowo?

Zastanawiam się czemu jak jest zimniej na dworze to jest lepiej z obrotami? Tzn. wiadomo - jeździłem bez klimy (tylko ciepły nawiew w mróz) ale sama różnica jest zauważalna w sensie gdy zimniej obroty były w normie a teraz nawet bez klimy są niższe niż w zime (raczej zawsze ponizej 2 krechy).
Łukasza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2009, 15:24   #4
greg07
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-04-2009
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TdCi
Rocznik: 2003
Postów: 24
Domyślnie Odp: Problemy z obrotami cdn...

Witam,

zobacz post "Gaśnięcie silnika, a czyszczenie baku..."

pozdrawiam
greg07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2009, 15:31   #5
Łukasza
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-07-2007
Skąd: dolny śląsk
Model: Focus X100
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 222
Domyślnie Odp: Problemy z obrotami cdn...

No tak tylko, że Tobie gasł i tylko gdy było mało paliwa. U mnie czy mam pełny bak czy nie - objawy te same. No i mój nie gaśnie ale drgania są tak upierdliwe, że nei da rady tak jeździć w mieście. Najgorzej jest z załączoną klimą i jazdą w korkach wtedy jest to strasznie odczuwalne dlatego jak pisałem jeżdżę bez klimy.

Komuś udało się to rozwiąząć ? Wiem, że wiele osób ma/miało z tym problemy. jedyną opcją której nie sprawdziłem to wymiana poduszki silnika ale to raczej nei wpłynie na wyższe obroty na jałowym/usunięcie drgań.. ?
Łukasza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2009, 17:34   #6
sjenit3
ford::average
 
Imię: waldemar
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Łomża
Model: Ford Fokus Ghia
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 199
Domyślnie Odp: Problemy z obrotami cdn...

Wyczytałem, że przyczyną może być regulator biegu jałowego. Można to sprawdzić w ten sposób. Na postoju uruchom go i skręć kołami obojętnie w którą stronę na max, jeżeli ci obroty spadną i po krótkiej chwili się nie usabilizują na normalnym poziomie to świadczy to własnie o tej usterce. Inaczej można sprawdzić i w inny sposób , po uruchomieniu włączyć jak największą ilość odbiorników prądu jeżeli obroty spadną i po krótkim czasie nie ustabilizują się, to też świadczy o w/w usterce. Normalne obroty biegu jałowego wynoszą około 900. Innym powodem może być fałszywe powietrze w ukladzie dolotowym.

Ostatnio edytowane przez sjenit3 ; 19-04-2009 o 18:10
sjenit3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2009, 19:39   #7
Łukasza
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-07-2007
Skąd: dolny śląsk
Model: Focus X100
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 222
Domyślnie Odp: Problemy z obrotami cdn...

sjenit3 w 1 poście pisałem, że jestem po wymianie krokowego...
Łukasza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2009, 20:06   #8
sjenit3
ford::average
 
Imię: waldemar
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Łomża
Model: Ford Fokus Ghia
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 199
Domyślnie Odp: Problemy z obrotami cdn...

Ja ciebie rozumiem doskonale. Posta tego napisałem tylko dla wiedzy ogólnej. A tak w ogóle to spróbuję jeszcze poczytać może coś się ciekawego dowiem to ci odpiszę.A jak w ogóle jest z obrotami w czasie jazdy. Pisze jeszcze, że gdy silnik pracuje z przerwami to może być: zapchany filtr paliwa, uszkodzona sonda, uszkodzony czujnik ciśnienia całkowitego, uszkodzony układ zapłonowy, pompa paliwa nie podaje wystarczającej dawki paliwa. Ja ci tylko piszę co może być przyczyną takiego zachowania się bryki. A w ogóle to tak naprawdę nie wiem jak to jest z tym samochodem podczas jazdy , czytając można to intenpretować na różne sposoby.

Ostatnio edytowane przez sjenit3 ; 19-04-2009 o 20:44
sjenit3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2009, 00:06   #9
greg07
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-04-2009
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TdCi
Rocznik: 2003
Postów: 24
Domyślnie Odp: Problemy z obrotami cdn...

Witam,

@ Łukasza.
Mi silnik gasł nawet przy pełnym baku, miał zatkany kosz, czy sitko ssące, jeszcze nie wiem, co tam jest na początku w baku. Dopóki nie sprawdzisz, czy zasilanie paliwem jest OK, będziesz się miotał w przypuszczeniach. Od tego trzeba zacząć, a dopiero potem szukać dalej. Może podłącz przeźroczysta rurką prowizorycznie kanisterek z paliwem przed filtr paliwa i obserwuj, co się dzieje

pozdrawiam
greg07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2009, 19:58   #10
Łukasza
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-07-2007
Skąd: dolny śląsk
Model: Focus X100
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 222
Domyślnie Odp: Problemy z obrotami cdn...

greg ale mi NIE GAŚNIE. Pytalem mechanika to mówi, że to na pewno nie przyczyna o której mówisz...

Problem u mnie polega na dyskomforcie jazdy, te drgania są na tyle upierdliwe, że odechciewa się jeździć tym autem! Patrzyłem dziś na cyfrowym to na luzie mam obroty róznie od 730-830 (ale np. jak włączę klimę lecą do aż do 600 paru i wszystko drzy jak cholera), jak zgaszę swiatła to obroty są trochę wyższe. Silnik krokowy po włączeniu obciążeń jak spadną obroty potem podnosi je do okolic 800 więc działa dobrze ale drania SĄGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Najgorzej jest przy hamowaniu do zatrzymania auta , a gdy hamuję z klimą to obroty lecą do jakichś +-600rpm. Wcześniej takie rzeczy nie występowały.

Ktoś ma jakieś sugestie?
Łukasza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.