Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-06-2010, 12:55   #171
muli9
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2007
Model: Mondek
Silnik: benzyna,ropa
Rocznik: 2003
Postów: 359
Domyślnie Odp: stuki z tyłu

panowie dokladnie to samo mnie dreczy od dluzszego czasu i tak samo nic nie moge znalezc - wymiana gum stabilizatora kompletnie nic nie dala - skakanie po aucie tez te stuki pojawiaja sie raczej przy ruchach bocznych lewo-prawo a nie gora-dol, kiedys jeszcze wyczailem ze czasami rura wydechowa tlucze sie o oslone aluminiowa takze sprawdzcie tlumiki

__________________
Jesli nie widac roznicy to po co przeplacac
muli9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2010, 18:30   #172
pawel2910
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-10-2009
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2008r
Postów: 101
Domyślnie Odp: stuki z tyłu

Ja u siebie w końcu pozbyłem się stuków, mogłem dać se rękę uciąć, że stuka z tyłu, po prostu tak już stukało, że w ciągu sekundy słyszałem parę puknięć, okazało się, że to końcówka stabilizatora ale z przodu, teraz nastała błoga cisza, te odgłosy były takie jakbym miał całe zawieszenie rozklekotane. Najlepiej to sprawdzić jeżeli macie relingi w aucie, trzeba wziąć i z całej siły na prawdę mocno pobujać samochód na boki, w moim przypadku jak szarpałem go na boki nic nie dało, dopiero jak konkretnie go rozbujałem to zaczęło stukać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pawel2910 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2010, 19:48   #173
lukaszsk
ford::average
 
Avatar lukaszsk
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Siemianowice Śląskie
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 12.2005
Postów: 118
Domyślnie Odp: stuki z tyłu

U mnie jest podobnie. Rozumiem że nie chodzi tutaj o łącznik stabilizatora (ten plastikowy z przodu) ??
lukaszsk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2010, 18:05   #174
muli9
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2007
Model: Mondek
Silnik: benzyna,ropa
Rocznik: 2003
Postów: 359
Domyślnie Odp: stuki z tyłu

u mnie panowie w koncu cisza - jakies 2 godziny temu odebralem auto z serwisu i to byly roklekotane laczniki stabilizatowa z tylu - patrzac na te zuzyte to rozpacz - koszt za jeden jakies 40 zl i po bolu, ale znajac zycie i nasze drogi na nie za dlugo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jesli nie widac roznicy to po co przeplacac
muli9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2010, 08:30   #175
stanisz
ford::advanced
 
Avatar stanisz
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-07-2007
Skąd: Warszawa
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2008
Postów: 273
Domyślnie Odp: stuki z tyłu

Witam Panów,
Miałem sprawdzane tuleje tylnej belki, dwóch mechaników bujało samochodem na boki, góra -dół, potem na podnośniku szarpali wszystkim co mogło powodować stuki. Oglądali wnikliwie tuleje na podnośniku, podpierali belkę jakimś słupkiem opuszczając samochód czy belka pod obciążeniem nie styka do czegoś i nic. Według nich tuleje są ok.
Pojechałem dzisiaj na stację diagnostyczną, wahacze, stabilizatory i amortyzatory ok (65-75%) nic nie wyszło.
Ciekawostką jest to że stuki znikają praktycznie zupełnie kiedy mam obciążenie na tylnej kanapie, żeby przedstawić sytuację mechanikom zabrałem ich na przejażdżkę, usiedli z tyłu i pojechaliśmy nawet na "kocie łby", żadnych stuków praktycznie nie było słychać.
Sprawdzam już mocowania tylnej kanapy bo jeden zaczep spodu za kierowcą mam urwany co by tłumaczyło stuk bardziej z tej strony, ale według mnie to jest słyszalne raczej na zewnątrz.
Jeździłem już z wyczyszczonym bagażnikiem ze wszystkiego i też były stuki.
Wszystko pod spodem czyli np. linka hamulca podczepione jest prawidłowo.
Możliwe żeby te tuleje wyglądały na dobre, nie wydawały stuków przy szarpaniu ale faktycznie w środku były zużyte i stukały tylko podczas jazdy ?
__________________
MK4 TITANIUM X 1.8 TDCI 125 KM
stanisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2010, 18:57   #176
lukaszsk
ford::average
 
Avatar lukaszsk
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Siemianowice Śląskie
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 12.2005
Postów: 118
Domyślnie Odp: stuki z tyłu

Czy udało sie dociec skad biorą się stuki ??
lukaszsk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2011, 17:36   #177
mordor81
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2007
Skąd: Regut/Celestynów
Model: Ford Mondeo/Ford Taunus 79'
Silnik: 1.8 i 2.0 V6
Rocznik: 2002 i 1979:)
Postów: 57
Domyślnie Odp: stuki z tyłu

Cytat:
Napisał lukaszsk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy udało sie dociec skad biorą się stuki ??


hej

tak jest- jednak amortyzatory zuzyteGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wymieniłem na nowe i jak ręką odjąłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

pozdrawiam

R.
mordor81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2011, 12:22   #178
Bierut
ford::advanced
 
Imię: Bierut
Zarejestrowany: 01-04-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 266
Domyślnie Odp: stuki z tyłu

Cytat:
Napisał mordor81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hej

tak jest- jednak amortyzatory zuzyteGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wymieniłem na nowe i jak ręką odjąłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

pozdrawiam

R.
Ja też od jakiegoś czasu słyszę hałas. Czy to możliwe, że amorki tak hałasują już po przebiegu 30 tkm ? Od 2 lat mam założone Monroe, a poprzednie oryginalne nivo wytrzymały 200 tkm ! Z tego powodu nie brałem ich pod uwagę, bo przecież niedawno wymieniałem. Może jednak niesłusznie.
Bierut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2011, 16:53   #179
lukaszsk
ford::average
 
Avatar lukaszsk
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Siemianowice Śląskie
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 12.2005
Postów: 118
Domyślnie Odp: stuki z tyłu

U mnie nivo wytrzymały tylko 117 tkm (jeden się wylał) mam teraz gazowe od 17tkm ale mam nadzieje ze stuki to nie kwestia amorków.
lukaszsk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2011, 11:52   #180
MarBer
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-05-2008
Skąd: CZELADŹ
Model: Mondeo Mk4 TITANIUM
Silnik: 2.0 TDCI 140 km
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: stuki z tyłu

Witam i podpinam sie pod temat.. mam pytanie do kolegi "łukaszsk"... mam właśnie podobny problem z nivo, tzn. jeden sie rozlał i stracił skuteczność... (nie podbili mi przeglądu). Jakie amory wsadziłeś na tył i co oprócz musiałeś amo. musiałeś zmienić.. Koszty też możesz podać ..
MarBer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.