Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-04-2009, 00:04   #1
greg07
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-04-2009
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TdCi
Rocznik: 2003
Postów: 24
Domyślnie Gaśnięcie silnika, a czyszczenie baku Focus 1,8 Tdci

Witam,

moje auta losowo od kilku dni gasło w czasie jazdy lub nie zapalało. Wstawiłem prowizorycznie przeźroczystą rurkę między filtr a pompę wtryskową i zobaczyłem przepływające spienione paliwo. Gdy w pianie było już bardzo mało paliwa (sama piana), silnik gasł. Próbowałem dmuchnąć w przewód doprowadzający, był niedrożny. Dopiero, gdy się zadąłem,Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., puściło i usłyszałem bulgotanie w zbiorniku (przedtem otworzyłem wlew). Dalej podłączyłem sprężareczkę i przedmuchałem przewód. Zalałem filtr i odpaliłem silnik, dalej obserwując przepływ paliwa, bąbelki zniknęły. Wiem, że farfocle z filtra ssącego pozostały i teraz chce wymontować i wyczyścić bak. Poproszę o wskazówki, jak to się robi, na co zwrócić uwagę i czy dam radę to zrobić bez kanału.

pozdrawiam

PS Moje auto to 2003r. Uważam, że wszystkie kilkuletnie auta powinny standardowo mieć czyszczone baki. Jest masa postów dotyczących losowego gaśniecia silnika. Często to nie pompa, czujnik na wałku rozrządu, czy inne rzeczy są winne, a właśnie słabe ssanie paliwa i od czyszczenia baku powinno się zaczynać.
A tu filmiki:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

greg07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2009, 05:56   #2
sjenit3
ford::average
 
Imię: waldemar
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Łomża
Model: Ford Fokus Ghia
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 199
Domyślnie Odp: Gaśnięcie silnika, a czyszczenie baku Focus 1,8 Tdci

Witam. Parę dni temu w temacie "padła mi pompa wtryskowa" , też napisałem tak jak ty, że w kilku letnich autach powinno się czyszczyć cały układ paliwowy łącznie z bakiem. Piszę to ponieważ w grudniu sam miałem tego typu przygodę. Po wizycie w warsztacie okazało się, że przyczną były nieczystości znajdujące się w baku. Przez kilkuletnie tankowania zawsze uzbiera się różnych nieczystości, tankując nawet najlepsze paliwo. Gdyby tak nie było, nie trzeba by było montować filtru paliwa. Najgorszy problem to może być tylko w warsztacie, ponieważ mechanikom na pewno nie będzie opłacało się tego robić.

Ostatnio edytowane przez sjenit3 ; 19-04-2009 o 06:47
sjenit3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2009, 13:56   #3
greg07
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-04-2009
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TdCi
Rocznik: 2003
Postów: 24
Domyślnie Odp: Gaśnięcie silnika, a czyszczenie baku Focus 1,8 Tdci

Witam,

czyli miałeś szczęście, trafiłeś na dobrych, myślacych fachowców. A mogliby zacząć od wymiany pompy, czy sterownika...... A swoją drogą w przewodzie paliwowym obowiązkowo powinien być np.10cm kawalek przeźroczysty, jak wiele i szybko mogło by to wyjaśnić.

pozdrawiam
greg07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2009, 16:59   #4
sjenit3
ford::average
 
Imię: waldemar
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Łomża
Model: Ford Fokus Ghia
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 199
Domyślnie Odp: Gaśnięcie silnika, a czyszczenie baku Focus 1,8 Tdci

Najlepszym rozwiązaniem mogło by być zainstalowanie czujnika, który by przy jakimś ograniczonym przepływie sygnalizował o ewentyalnym już oczyszczenie instalacji. Wszyscy byśmy zaoszczędzili nerwów i kasy.
Pozdrawiam.
sjenit3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.