Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-12-2009, 16:49   #1
michall25
ford::amateur
 
Imię: michal
Zarejestrowany: 19-12-2009
Skąd: wlkp
Model: Focus
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Gasnie podczas jazdy

Witam
Mam focusa TDCI 2002r od trzech miesiecy. Wczoraj podczas jazdy zaczela mi mrugac kontrolka do swiec zarowych nastepnie samochod zgasl... po chwiili go odpalilem normalnie. Dzisiaj taka sytuacja powtorzyla sie 3 razy, zauwazylem ze dzieje sie tak przy okolo 2 tys obrtow. Wiecie moze co jest przyczyna? swiece??
pozdrawiam

michall25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2009, 17:46   #2
macku44
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-11-2009
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1.8 Tdci
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: Gasnie podczas jazdy

Focus 1.8tdci 2002r. Mam dokładnie ten sam problem, gaśnie podczas jazdy. Wczoraj było to dla mnie bardzo dużym problemem bo stało się to na autostradzie( na szczęście tylko raz), natomiast dziś rano przy i 17*C zgasł aż 3 razy. A przy takich mrozach trochę strach tak się wybrać w dalsza drogę. Nie wiem czy to ma znaczenie ale mam również duży problem z odpalaniem przy zimnym silniku, kontrolka od świec gaśnie po przekręceniu kluczyka po jakiejś 1 sekundzie, jednak zawsze staram się czekać aż się nagrzeje, ale to nie wystarcza:/
Jakby ktoś mógł pomóc byłbym bardzo wdzięcznyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
macku44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2009, 23:02   #3
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Gasnie podczas jazdy

No to jest nas trzech. U mnie najpierw migająca sprężynka x2 - gasła po wyłączeniu i włączeniu silnika. Później doszła kontrolka silnika.
Na początku przy migającej kontrolce dało się jechać. Teraz silnik szarpnie kilka razy i gaśnie. Dzieje się to ok 2 tys obrotów i obciążeniu silnika przy jeździe pod górkę albo mocniejszym przyspieszaniu.
Obstawiam problem z podawaniem paliwa - zbyt małe ciśnienie na szynie CR, albo wtryskiwacze nie dają rady. Na razie typuje przejściowe paliwo, z którego przy tej temperaturze wytrąciła się parafina mimo, że dolewam uszlachetniacz. W poniedziałek ma być cieplej. Zobaczę czy przejdzie i jaki błąd zapisał się w pamięci. Na razie pożyczam auto od siostry a Focus poczeka.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2009, 23:50   #4
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Gasnie podczas jazdy

Na początek wszyscy odczytajcie błędy - tryb serwisowy licznika (jest opisane, wystarczy poszukać).
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2009, 12:40   #5
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Gasnie podczas jazdy

Tryb serwisowy licznika - none. W poniedziałek albo wtorek będę miał dostęp do KTSa to odczytam błędy z OBD.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2009, 12:57   #6
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Gasnie podczas jazdy

Cytat:
Napisał Jester Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tryb serwisowy licznika - none. W poniedziałek albo wtorek będę miał dostęp do KTSa to odczytam błędy z OBD.
Boję się, że i to może nic nie dać.
Wiedziałem, że TDCI nie są godne zaufania, ale nie wiedziałem, że aż tak mocno. Każdego w końcu trafia, a opinie o jego jakości wyrażać mogą Ci którzy kupili lub sprzedali go komuś kto musiał naprawić.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2009, 13:14   #7
vorph
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-04-2008
Skąd: Dolny Śląsk
Model: Ford Focus X100
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 17
Domyślnie Odp: Gasnie podczas jazdy

Widzę, że nie jestem sam. Dokładnie to samo - zamrugała kontrolka świec - silnik zgasł, za chwilę odpaliłem, przejechałem 30m i znów to samo. Odpaliłem kolejny raz i juz bez problemów przejechałem ok 160km. Paliwo - leję Vervę, więc raczej jest ok, świece wymienione świeżo (przejechałem na nich ok. 10000km), filtr paliwa wymieniony we wrześniu. Ubiegłej zimy nie miałem takiej sytuacji a było -20 stopni, a ten numer wydarzył się przy -12. Nie wiem, co za cholerstwo. Miałem wyjechać dalej (ok. 800km) a teraz się boję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
vorph jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2009, 14:54   #8
krzychaus
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-08-2007
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8tdci 115km
Rocznik: 2002
Postów: 6
Domyślnie Odp: Gasnie podczas jazdy

Mam to samo a moze nie dokladnie to samo bo teraz jest to coraz czesciej - zaczęło się gdzieś na 3 dzień mrozów. Konkretnie gasnie przy wkrecaniu się na wyzsze obroty ale nie od razu i nie zawsze. Odpala w mróz z bólem ale po starcie pracuje równiutko. Ostatnim razem zapalila sie kontrolka swiec zarowych i zawrocilem z planowanej trasy jak dojechalem na parking to bylo czuc straszny smrod a z tlumnika lecial brzydki dym.
krzychaus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2009, 18:00   #9
Natiew
ford::advanced
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 16-03-2008
Skąd: Rybnik
Model: ford C-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 226
Unhappy Odp: Gasnie podczas jazdy

No to panowie przyłączam sie do was! Wczoraj jadąc do pracy odpaliłem auto za 3-razem przy -13, przejechałem ok 500m postanowiłem zatankować na BP ,po zatankowaniu przejechałem 200m i tu nagle auto zaczeło szarpać i kontrolka SPRĘŻYNKA zapaliłem ponownie jest wszystko ok 200m i znów to samo i tak jeszcze ze 5-razy Po 4 godz.odpalam ijest wszystko ok [mysląc że to zła jakość paliwa, dolałem 15l na schelu]jechałem ok 7km mocno wciskając gaz i było bez problemów!!! aż do dziś !Po 13 godz postoju odpaliłem za 2- razem ,po ok 4min pracy na wolnych obrotach zgasł. Odpaliłem ponownie ijak wyżej ,co 200m szarpanie kontrolka świec żarowych +check.i tak ok 5-razy [zauważyłem że gdy dodaję gazu ponad 2000rpm to problem się powtarza, jeśli utrzymuję obroty do 2000 tys jest ok.po przejechaniu 20km auto śmiga jak gdyby nigdy nic !!! Co tu obstawiać?
Natiew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2009, 18:09   #10
Atol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-11-2007
Skąd: Pomorskie
Model: Focus I kombi
Silnik: 1,8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 330
Domyślnie Odp: Gasnie podczas jazdy

Dla mnie wygląda to na ciężko pracujący przestawiacz kąta wtrysku w pompie wtryskowej.(w niskich temperaturach).
Doświadczenie-podgrzać pompe wtryskową farelką albo suszarką do włosów w jej dolnej części i sprawdzić czy pomogło( pod warunkiem ,że nie ma błędów zapisanych). Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Atol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.