Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-06-2014, 15:26   #221
Chomiczek
ford::average
 
Avatar Chomiczek
 
Imię: Luk
Zarejestrowany: 12-01-2014
Skąd: Będzin
Model: Ford S-Max Titanium S Lunar Sky (7 Osob.)
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 157
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Witam panowie mam podobny problem dziś jadąc z krakowa wyskoczyła mi ikonka koloru żółtego i za chwilke komunikat silnik usterka, auto nie straciło nic na mocy jechało normalnie jak się zatrzymałem zgasilem i zapalilem samochód to usterka się już nie pokazała. Zadzwoniłem do ziomka który do niedawna pracowal w ASO forda i powiedzial mi ze to jest usterka chwilowa coś musiało się na chwilke poluzować... Sprawdze wszystko co piszecie na wszelki wypadek do następnej usterki...

Chomiczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2014, 10:13   #222
nakas
ford::amateur
 
Imię: Leon
Zarejestrowany: 01-05-2014
Skąd: Warszawa
Model: FORD S-MAX
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

witam
mój max ma 150.000, jestem po wymianie dwumasy, rozrządu. Samochód hula, ale też często zapala się usterka silnika w połączeniu z kontrolką ESP. Podłączenie kompa w ASO wykazało jakiś błąd w sterowaniu podciśnieniem do turbiny. Teraz od czasu do czasu zapala się ,ale po restarcie znika
nakas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2014, 11:58   #223
marecki.marekk
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 08-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 93
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał MARIO_73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam ,mam problem ze swoim S-MAXem(2007 2,0TDCI 130KM 173tys) zapaliła się kontrolka usterka silnika.Ale po kolei: Jechałem A2 z prędkością140-150km/h i zjechałem na stacje paliw ,na wolnych obrotach silnik zaczął nierówno pracować ale w tym momencie żadna kontrolka się nie zapaliła. Silnik utrzymywał obroty by za chwilę wejść do 3tysobr/min sam z siebie.Podczas jazdy nie było zadnych oznakNie wiedziałem co mam robić a do domu 430km.Ruszajac z pod dystrybutora auto dwa razy mi gasło ,musiałem dodac wiecej gazu żeby ruszyć. Wjechałem na A2 żeby dojechac do najbliższego zjazdu i poszukać jakiegoś warsztatu ale auto rozpedziło sie tylko do 100km/h i koniec .Po jakimś 1km zapaliła się kontrolka awaria silnika. Zatrzymałem się, silnik w dalszym ciągu nierówno pracował.No i laweta i do warsztatu. Diagnoza brak ciśnienia na trzecim cylindrze prawdopodobnie wypalony tłok czyli krótko mowiąc dziura w tłoku. Trzeba kupić drugi silnik. Mechanik był zaskoczony twierdząc ,że te silniki się nie psują i mają bardzo dobrą opinię . A JEDNAKGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. koszty koszty koszty ok 5tys:Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Macie jakiś pomysł co mogło byc przyczyną bo zdaniem mechanika to wtrysk.
Czy diagnoza została potwierdzona? Czy to rzeczywiście wtrysk się przyczynił do awarii?
marecki.marekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2014, 14:02   #224
Cool_Andy
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Skoro kontrolka świeci się na żółto, to jeszcze nie jest źle - spróbuj wykasować info o wymianie oleju - wciskasz do oporu gaz i hamulec i przekręcasz kluczyk do zapłonu i czekasz aż nastapi reset.
Teoretycznie jest szansa na powodzenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SUPER! W moim autku też wyskoczył komunikat: Silnik usterka - bez straty mocy i dodatkowych atrakcji. Byłem w trasie na koncert Metallicy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i nie myśląc wiele zjechałem do mechanika w Szczytnie, który podpiął się z komputerkiem. Wśród błędów info o koniecznej wymianie oleju oraz problemie z tempomatem. Po sprawdzeniu wpisu z ostatniej wymiany doszliśmy do wniosku, że mogę dalej jechać. Tempomat nie działał. Po powrocie wymieniłem olej ale komunikat cały czas się wyświetlał. Dopiero po lekturze tego forum znalazłem właściwą poradę na str. 16. Zresetowałem info o oleju i ostrzeżenie pięknie znikło. Wrócił też tempomat!
Wielkie dzięki i szacun za Waszą wiedzę. MAG - wielkie piwo
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2014, 18:21   #225
PPiotrek
ford::advanced
 
Avatar PPiotrek
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 03-12-2011
Model: edge
Silnik: 2.0, titanium
Rocznik: 2016
Postów: 311
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Dzisiaj w drodze na urlop zaliczyłem to samo. Tzn. pierwsze 300 km samochodzik przejechał bardzo ładnie, z max V 140 kle na m/h (incydentalnie). Ale na obwodnicy Rzeszowa pokusiłem się o V 160 km/h. Samochód prowadził się wyśmienicie, ale w pewnym momencie zaczęło śmierdzieć nie tyle paloną gumą co okrutną chemią, jakby rozpuszczalnikiem nitro. Zwolniłem do 120 km/h smród ustał. W Rzeszowie zatrzymaliśmy się na 15-20 min. Odpalam i świeci się kontrolka. Kolejne 100 km przejechałem "z duszą na ramieniu" choć żadnych dodatkowych atrakcji nie było. Zresetowałem inspekcję oleju i problem zniknął.

co to może być? Przede mną jeszcze sporo km do zrobienia.
PPiotrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2014, 09:03   #226
pawel2m
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Kraków
Model: S MAX II Titanium 4x4 180 Aut
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 284
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał Chomiczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam panowie mam podobny problem dziś jadąc z krakowa wyskoczyła mi ikonka koloru żółtego i za chwilke komunikat silnik usterka, auto nie straciło nic na mocy jechało normalnie jak się zatrzymałem zgasilem i zapalilem samochód to usterka się już nie pokazała. Zadzwoniłem do ziomka który do niedawna pracowal w ASO forda i powiedzial mi ze to jest usterka chwilowa coś musiało się na chwilke poluzować... Sprawdze wszystko co piszecie na wszelki wypadek do następnej usterki...

Kup sobie Elma i diagnozuj od razu bo skończysz z zabetonowanym DPFem ....

Miałem to samo, najpierw wyskoczyła mi usterka silnika i podpiąłem ELMa, padł czujnik ciśnień od DPF, za miesiąc to samo w trasie z Gdynia do Krakowa, tym razem padł dopalacz DPF czyli świeca z kablem. Miałem zapełnienie 73% DPF i z tą usterką która też nie pokazała się już po odpaleniu ponownym auta daleko bym nie zajechał, wystąpiła za to ponownie przy wymuszaniu wypalania DPF.

Wiec nie ma co lekceważyć takich komunikatów.
__________________
_
pawel2m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2014, 11:49   #227
Gregonio
ford::advanced
 
Avatar Gregonio
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 16-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy V-line
Silnik: 2.0 EcoBLUE 240KM
Rocznik: 2020
Postów: 236
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Witam,

U mnie też wyskoczyła "Usterka silnika", bez żadnych innych objawów. Kontrolka gaśnie po ponownym uruchomieniu silnika. Kupiłem ELM - pokazuje się błąd P269F - (Kolega Mayak rozszyfrował błąd. Kod: P269F - Otwarty obwód świecy żarowej układu dopalania spalin). Wychodzi, że problem jest wyjaśniony w biuletynie 63/2010.
Niestety wizyta w ASO nic nie dała, bo błędu nie widać. Trzeba przyjechać jak się będzie kontrolka świeciła :-(.
Wskazany przeze mnie błąd zapisali, ale nic nie mogą zrobić jeśli się u nich nie wyświetla. Ponadto poinformowali mnie, że biuletyn 63/2010 nie dotyczy Smaxów po lifcie….
Może ktoś się spotkał z takim przypadkiem?
Gregonio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2014, 15:32   #228
scyzyk
ford::amateur
 
Imię: neo
Zarejestrowany: 15-04-2014
Skąd: po co
Model: s-max
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Witam. Czytając wszystkie wasze posty próbuje porównać z moim przypadkiem, ale jakoś nie mogę się dopasować, a mianowicie temat zaczyna się podobnie tzn. mam s-maxa 2.0 tdci 2010r. po lifcie z silnikiem duoratec. Kupiłem go pół roku temu i od samego początku wyskakuje mi komunikat już znany usterka silnika. Jadąc samochodem na 6 biegu i rozpędzając się z np 1800 obr przy ok 2200 wywala błąd i słabnie ale tylko na tym biegu i nie pozwala się rozpędzić np do 140KM/h. Od niedawna dzieje się to też na 5 biegu i przy podobnych obrotach (2200). Po wyłączeniu silnika kontrolka gaśnie (pojawia się tylko jedna pomarańczowe i) i samochód przeważnie jedzie już normalnie, albo przy wspomnianych obrotach powtarza błąd itd. Problem w tym ciekawy , że nie dzieje się za każdym razem, tzn mogę jeździć 2,3 tygodnie i nic a np. ostatnio trasa nad morze z południa i .....chyba z 50razy (w ciągu jednej trasy) szlak trafia. Byłem u mechanika i....wyświetla dwa błędy jeden przeładowanie turbiny a drugi coś od egr. Wymienił mi siłownik sterujący geometrią (bo miało być to to) ale nic, podmienił następny raz elektrozawory od sterowania turbiną i egr ale też to nic nie dało, następnie wizyta u elektromechanika i kontrola uszkodzenia kabli wszystko OK i następny krok wymiana komputera która też okazała się niepotrzebna . hmmm może kogoś zaciekawiłem i może starł się z podobnym problemem i zna lekarstwo..... pozdrawiam
A i jeszcze jedno to opanowałem ostatnio , przy pojawieniu się błędu zwalniam do np 4 i obrotów na tej czwórce 1600 (czyli turbina nie łąduje) i rozpędzam się do 6 zmieniając biegi przy 3000 nie pozwalając na zejście do 2300 i auto idzie normalnie pomimo wcześniej wyskoczonego błędu....
czekam na pomoc
scyzyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2014, 14:49   #229
PPiotrek
ford::advanced
 
Avatar PPiotrek
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 03-12-2011
Model: edge
Silnik: 2.0, titanium
Rocznik: 2016
Postów: 311
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał PPiotrek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj w drodze na urlop zaliczyłem to samo. Tzn. pierwsze 300 km samochodzik przejechał bardzo ładnie, z max V 140 kle na m/h (incydentalnie). Ale na obwodnicy Rzeszowa pokusiłem się o V 160 km/h. Samochód prowadził się wyśmienicie, ale w pewnym momencie zaczęło śmierdzieć nie tyle paloną gumą co okrutną chemią, jakby rozpuszczalnikiem nitro. Zwolniłem do 120 km/h smród ustał. W Rzeszowie zatrzymaliśmy się na 15-20 min. Odpalam i świeci się kontrolka. Kolejne 100 km przejechałem "z duszą na ramieniu" choć żadnych dodatkowych atrakcji nie było. Zresetowałem inspekcję oleju i problem zniknął.

co to może być? Przede mną jeszcze sporo km do zrobienia.
No więc następnego dnia kontrolka już nie świeciła - przejechane 200 km. Kolejny dzień jazdy lokalne - nie świeciła. Przy okazji byłem w jakimś warsztacie, gdzie uprzejmy właściciel wziął samochód na komputer (za 0 zł, a ASO chciało 230 zł) i odczytał trzy błędy:
1) P0691 - sterowanie wentylatora chłodnicy - zwarcie do masy
2) P2566 - czujnik położenia regulatora ciśnienia doładowania
3) nr nie spisałem - ale treść "inne usterki" czy jakoś tak.

Potem 900 km - cały dzień swieciła kontrolka, kolejny dzień 400 km - cały dzień świeciła kontrolka. Następnie kilka dni jazd lokalnych po klikanaście, kilkadziesiąt km - kontrolka nie świeciła. I dwa dni jazd po 700 z hakiem km kontrolka świeciła od początku do końca (jakby skubana wiedział, że to będzie dłuższa jazda).
Wczoraj jazda lokalna podczas której kontrolka zgasła, a po kilku km ponownie się zapaliła i świeci nadal.
Ale generalnie samochód jeżdzi normalnie, dobrze.

Do ASO już nie chcę wracać, bo mam wrażenie, że wszystko zaczęło się psuć po mojej pierwszej w zyciu wizycie na promocyjnie cenowym przeglądzie, wymianie oleju i filtrów.
Po tej wizycie odnotowałem również chwilowe braki mocy, tzn. cisnę w pedał gazu a samochód niezmiennie 120 lub 140 km/h (dopiero lekkie popuszczenie pedału gazu i naciśnięcie jakby "odblokowuje" samochód) oraz czkanie, zawieszenie, mini szarpanie wyczuwalne na pedale gazu coś jakby powietrze było w układadzie paliwowym lub jakieś syfy tam pływały.

Reklamowałem już to, to powiedzieli, że za wszystko odpowiadał zużyty, przerdzewiały zawór turbiny, który wymienili za kilka ładnych stówek. Ale teraz już do nich nie pójdę, bo np. chcieli mi wcisnąć wymianę wentylatora (1800 zł). Jak im mówię, że klima działa, to się zdziwili i powiedzieli, że komputer pokazuje co innego. No wiec sami widzicie....

Co jeszcze, równocześnie wraz z pojawieniem się tej kontrolki straciłem napięcie w gnieździe zapalniczki.

Może się okazać, że to jest pierdoła, a moze być coś poważnego.

Ostatnio edytowane przez PPiotrek ; 25-08-2014 o 14:53
PPiotrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2014, 20:22   #230
pawel2m
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Kraków
Model: S MAX II Titanium 4x4 180 Aut
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 284
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał Gregonio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

U mnie też wyskoczyła "Usterka silnika", bez żadnych innych objawów. Kontrolka gaśnie po ponownym uruchomieniu silnika. Kupiłem ELM - pokazuje się błąd P269F - (Kolega Mayak rozszyfrował błąd. Kod: P269F - Otwarty obwód świecy żarowej układu dopalania spalin). Wychodzi, że problem jest wyjaśniony w biuletynie 63/2010.
Niestety wizyta w ASO nic nie dała, bo błędu nie widać. Trzeba przyjechać jak się będzie kontrolka świeciła :-(.
Wskazany przeze mnie błąd zapisali, ale nic nie mogą zrobić jeśli się u nich nie wyświetla. Ponadto poinformowali mnie, że biuletyn 63/2010 nie dotyczy Smaxów po lifcie….
Może ktoś się spotkał z takim przypadkiem?
BZDURA !!!! Niech się pukną w łeb, w biuletynie jak byk jest błąd dopalacza opisany właśnie dla poliftu.


Wymień dopalacz DPF zanim całkiem go zapchasz !!!! Przy każdej próbie wypalenia będzie Ci się zapalał ten błąd, (nie zapisuje się niestety), miałem ELMA i szybko odczytałem na trasie przez TORQUE !!!

W ASO nie widzieli błędu, kazałem wypalić ręcznie DPF i nie dało się, bo ten błąd wyskoczył. Zanim zabetonujesz DPF całkiem jedź do nich z tym i niech wymieniają.

Ostatnio wymieniłem właśnie czujnik ciśnień i dopalacz DPF, awarie dopalacza DPF są nagminne wg chłopaków w ASO, zresztą dlatego jest w biuletynie opisane.
__________________
_

Ostatnio edytowane przez pawel2m ; 25-08-2014 o 20:27
pawel2m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.