Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-03-2009, 14:02   #1
crazyson
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-01-2009
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Jak wyjąć lampy??

WitajcieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przepaliła mi się żarówka w tddi 2002 i chciałem ją wymienić. Odkręciłem sróbki mocujące i nadal nie mogę wyjąć lampy. Nie chcę wymieniać na czuja, bo jak wyjmę spinkę 'vel' agrafkę, to potem ją na czuja nie włożę. Zauważyłem, że z boku lampy przy nadkolu jest dziwny "cycek", który trzyma lampę. Wygląda jak rozpórka czyli jak odwrócone V. Jak się domyślam, trzeba sćisnąć boki, żeby wyszła. Robiliście już to -czy są jakieś specjalne klycze czy chwytaki bo krew mnie zalewa a nie mogę tego zrobićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poradźcie jak do tego się zabraćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez crazyson ; 12-03-2009 o 14:07 Powód: źle wpisany model auta
crazyson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2009, 14:06   #2
szymonooo
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2008
Skąd: dolny śląsk
Model: Ford Focus Mk1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 81
Domyślnie Odp: Jak wyjąć lampy??

Hejka
Do wymiany żarówki chcesz wymontować całe lampy? nie da się wyjąć samych żarówek? Z tego co widziałem to lampę trzymają trzy śruby. Do dwóch masz dostęp od przodu a trzecią zobaczysz od spodu pod zderzakiem.

tutaj jest podgląd, może to się przyda: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
szymonooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2009, 14:10   #3
crazyson
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-01-2009
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: Jak wyjąć lampy??

Dzięki szymooo za link ale nie mogę go otworzyć a chyba by mi to wyjaśniło całą kwestieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
crazyson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2009, 17:15   #4
Stasiu47
ford::advanced
 
Avatar Stasiu47
 
Zarejestrowany: 08-10-2007
Skąd: FZA
Model: C-max Titanium
Silnik: 1,6 150 KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Jak wyjąć lampy??

Jakie śrubki. Lampę trzyma jedna śruba z góry, a z dołu dwa zatrzaski, które trzeba nacisnąć. Ja wyjmuję lampę przez szarpniecię, zatrzaski puszczają bez problemu. Wejdź na stronę firmową forda, można tam pobrać instrukcję obsługi gdzie jest wszystko narysowane. Ja wydrukowałem sobie właśnie strony o wymianie żarówek, bezpieczników itp. żeby mieć to pod ręką.
Powodzenia.
Stasiu47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2009, 20:23   #5
booob
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-04-2008
Skąd: Dolny Śląsk
Model: Ford Focus mk1
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 52
Domyślnie Odp: Jak wyjąć lampy??

Temat poruszany multum razy.
Żarówki wymienia się bez wykręcania lamp. Trochę poruszasz paluszkami i w 5 min. masz wymienione 2 żarówki.
Lampy - Masz 2 śruby od góry i jedna od dołu. Trzeba odkręcić częściowo nadkole i będziesz miał dostęp do trzeciej dolnej śruby.
booob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2009, 13:02   #6
Stasiu47
ford::advanced
 
Avatar Stasiu47
 
Zarejestrowany: 08-10-2007
Skąd: FZA
Model: C-max Titanium
Silnik: 1,6 150 KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Jak wyjąć lampy??

Cytat:
Napisał booob Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Temat poruszany multum razy.
Żarówki wymienia się bez wykręcania lamp. Trochę poruszasz paluszkami i w 5 min. masz wymienione 2 żarówki.
Lampy - Masz 2 śruby od góry i jedna od dołu. Trzeba odkręcić częściowo nadkole i będziesz miał dostęp do trzeciej dolnej śruby.
Gość ma FFII i lampy trzeba wyjąć tak jak pisałem wyżej. Jedna śruba i zatrzaski !!!!
Stasiu47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2009, 19:37   #7
booob
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-04-2008
Skąd: Dolny Śląsk
Model: Ford Focus mk1
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 52
Domyślnie Odp: Jak wyjąć lampy??

Cytat:
Napisał Stasiu47 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gość ma FFII i lampy trzeba wyjąć tak jak pisałem wyżej. Jedna śruba i zatrzaski !!!!
Zwracam honor. Nie zauważyłem.
booob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2009, 08:23   #8
Stasiu47
ford::advanced
 
Avatar Stasiu47
 
Zarejestrowany: 08-10-2007
Skąd: FZA
Model: C-max Titanium
Silnik: 1,6 150 KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Jak wyjąć lampy??

Cytat:
Napisał booob Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zwracam honor. Nie zauważyłem.
Prawdę mówiąc, zwracając się o radę czy pomoc warto napisać tak by jednoznacznie wiadomo było o jakie auto chodzi, oraz podać w swoim avatarze podstawowe dane.
Stasiu47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2009, 08:27   #9
wiwaldy
ford::average
 
Avatar wiwaldy
 
Zarejestrowany: 23-01-2009
Model: C-Max Mk2
Silnik: 2,0TDCI 140Km
Rocznik: 2014
Postów: 59
Domyślnie Odp: Jak wyjąć lampy??

Ciebie to też dotyczy

Ostatnio edytowane przez wiwaldy ; 14-03-2009 o 08:31
wiwaldy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2009, 11:00   #10
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Odp: Jak wyjąć lampy??

Cytat:
Napisał crazyson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki szymooo za link ale nie mogę go otworzyć a chyba by mi to wyjaśniło całą kwestieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo to jest link do INNEGO forum na którym trzeba się zalogować

Poczytaj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cytat:
Napisał Stasiu47 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gość ma FFII i lampy trzeba wyjąć tak jak pisałem wyżej. Jedna śruba i zatrzaski !!!!
I tu się MYLISZ
Przeczytaj dokładnie - kolega (autor wątku) ma Focusa z 2002 => Focus 1 (po lifcie) => błąd w tytule wątku

pozdrawiam
Artuek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 14-03-2009 o 11:13
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.