Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-08-2010, 16:52   #1
MateuszCHUDY
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-05-2007
Model: Galaxy
Silnik: AUY
Rocznik: 2003
Postów: 40
Domyślnie 1.8TD Wariujące obroty, zmiany w mocy, gaśnie

Witam! Mam problem tego typu iż od niedawna w mojej białej mendzie zaczęły wariować obroty tak że nie koniecznie spadają (choć tak też sie dzieje i co raz zaczął gasnąć) ale np. stojąc na wolnych potrafi wskoczyć do 2tys... w piatek wymieniłem filtr (filtr który włożyłem był używany ale tylko przez miesiąc i był czysty) i wszystko wydawało się wrócić do porzadku jednak po przejechaniu 100km widać że nic sie nie zmieniło a jest coraz gorzej... samochód gaśnie i sam wskakuje na obroty, jadąc stałą prędkością czuć spadki mocy i za chwile ponowne powroty do normy (spadek mniej wiecej takiej wielkości jakby jadąc stałą prędkością i włączyć klime...) Czy może to być powodem lewego powietrza? (szczególnie wzrastające obroty, bo spadające ok ale rosnące?). I drugie pytanko - grzebałem przy filtrze powietrza i zapomniałem podłaczyć przepływomierz i przejechałem bez niego ok. 100km po czym z powrotem podłaczyłem - czy komputer łapiąc błąd (bo złapał napewno to oczywiste) może później powodować takie cyrki bez ich wykasowania? Dodam że przy wymianie filtra miałem kłopoty z odpowietrzeniem i widziałem lekkie bardzo lekkie bąbelki powietrza bo używałem przeźroczystego przewodu do odpowietrzenia własny patentem i stąd moje zastanowienie o lewym powietzy... Proszę niech ktoś coś podpowie bo samochód mi sie sypać zaczął... po wymienieniu dziurawego osuszacza klimy i jej nabiciu poszła chłodnica ze starości - 300zł w plecy, po okradnięciu mnie z radia, zaczęło się pojawiać zwarcie i przepala mi bezpiecznik od kierunkowskazów i dmuchawy, nie mam pojęcia gdzie szukać zwarcia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przy wyłączonej dmuchawie również przepala... PS. chciałem dodać że menda zaczęła więcej palić stąd moje podejrzenia na ten przepływomierz... po przejechaniu może 100km widać że spalił napewno ponad 12l...


Ostatnio edytowane przez MateuszCHUDY ; 23-08-2010 o 16:56
MateuszCHUDY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2010, 22:16   #2
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: 1.8TD Wariujące obroty, zmiany w mocy, gaśnie

posprawdzaj cały układ paliwowy czy nie masz gdzieś wycieków takie objawy wskazują na zapowietrzającą sie pompe
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2010, 10:36   #3
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: 1.8TD Wariujące obroty, zmiany w mocy, gaśnie

Do sprawdzenia:
1.Układ paliwowy(zapowietrzanie)-spadek obrotów.
2.Zanieczyszczony przepływomierz--zmiany obrotów w obie strony.
3.Booster(sprawdź czy w wężyku nie pojawia się paliwo)-skoki obrotów do góry.

Włączanie klimy powoduje zmianę obciążenia silnika co skutkuje zmianą obrotów-to jest normalne.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2010, 20:12   #4
MateuszCHUDY
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-05-2007
Model: Galaxy
Silnik: AUY
Rocznik: 2003
Postów: 40
Domyślnie Odp: 1.8TD Wariujące obroty, zmiany w mocy, gaśnie

nawiązanie do klimy miało na celu przybliżenie nasilenia problemu spadku mocy, booster sprawdzony jest wyciek ropy...
MateuszCHUDY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2010, 18:55   #5
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: 1.8TD Wariujące obroty, zmiany w mocy, gaśnie

Cytat:
Napisał MateuszCHUDY Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
booster sprawdzony jest wyciek ropy
wiec masz już odpowiedź napraw go i bedzie pewnie po problemie
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.