Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-09-2011, 22:26   #1
karol909
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-09-2011
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 benzyna/LPG
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie wymiana rozrzadu prawidłowa a silnik został zablokowany.

Witam wymienilem rozrzad przy focusie 1.6 wszystkie znaki byly w porzadku blokady na walkach pozakładnae wal rowniez zostal zablokowany, pierwszy tlok byl w GMP no to dokręcilem pneumatem pozniej dociąglem srube od kola pasowego na wale dosyc dlugim kluczem i przekrecilem walem juz na gotowo wszystko bylo ok odpalam i slychac uderzenie (pukniecie) silnik zablokowany podejrzewam ugiecie zaworow. tylko co najdziwniejsze to czemu jak sprawdzilem to blokady byly dobrze ustawione poniwaz gdy ustawilem 1 tlok w GMP to znaki mi zgrywaly wiec czemu mam zblokowany silnik?? czy mogl sie wal obrocic?? ale wtedy podejzewam ze ze znakami ( blokadami) byly by cos nie tak. nie mam pojecia czy moze ta sroba na wale korbym musi byc mega mocno dokrecona. nie wiem juz sam.

karol909 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2011, 11:52   #2
Toni999
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2009
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi/ 1,6 16V
Rocznik: 2001 / 2004
Postów: 176
Domyślnie Odp: wymiana rozrzadu prawidłowa a silnik został zablokowany.

No jeśli doszło do kolizji to znaczy ze nie wszystko zrobiłeś prawidłowo, jeśli zastosowałeś blokady do prawidłowego ustawienia wału korbowego i wałków rozrządu to dyskusyjna pozostaje kwestia dokręcenia śruby na wale korbowym, w związku z tym że na wale korbowym niema klina śruba ta musi być dokręcona bardzo mocno aby nie doszło do obrucenia kół pasowych.
Ja spotkałem się z dwoma opisami momentu dokręcenia tej śruby jeden mówi że śruba powinna być wstępnie przykręcona momentem 40 Nm a następnie dokręcona o kąt 90 stopni a inny opis mówi o momencie dokręcenia 115 Nm.
Bez względu na to którą wersję wybierzemy to jest to bardzo wielka siła uwzględniając średnicę tej śruby dlatego wielu ludzi nie posiadając klucza dynamometrycznego popełnia w tym miejscu błąd dokręcając zbyt słabo tą śrubę w obawie aby jej nie urwać dlatego ty sam musisz sobie odpowiedzieć czy nie popełniłeś tego błędu.

Ostatnio edytowane przez Toni999 ; 16-09-2011 o 12:04
Toni999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.