Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-06-2014, 22:21   #31
musso87
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 17-07-2012
Skąd: Szczecin
Model: Puma 2020
Silnik: 1.0
Rocznik: 2020
Postów: 85
Domyślnie Odp: Klima słabo dmucha!

Cytat:
Napisał szejk78 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
za mocno nabita upuść gazu sam i po problemie
OK! Z przyjemnością! Tylko co odkręcić, co wcisnąć? Podpowiedź proszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Majsterkuję trochę, ale tematu klimy się nie tykałem.

-To te wentyle do których dobierał się serwisant?

musso87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2014, 23:19   #32
szejk78
ford::advanced
 
Avatar szejk78
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 27-04-2012
Skąd: Hamm(D)/Bielsko Biała
Model: Daf XF 460
Silnik: Duży :)
Rocznik: 2012
Postów: 278
Domyślnie Odp: Klima słabo dmucha!

na rurce od klimy pod plastikowym zielonym korkiem wielkości 20groszówki jest wentylek jak w koleGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak to te wentyle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Daf XF 460 + beczka z tyłu,2 x Focus II 2.0TDCI 3D i 5D/HB 172 i 162,Mazda 323F BA 2.0 V6 bez podtlenku LPG Było:Focus I,Mondeo IV 2.0 143,Mazda 6 sport2.0 CiTD,GALANT SPORT EDITION 2.5 V6 TIP TRONIK

Ostatnio edytowane przez szejk78 ; 06-06-2014 o 23:22
szejk78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2014, 21:26   #33
rolka82
ford::beginner
 
Imię: Dorota
Zarejestrowany: 22-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: focus mk2
Silnik: 1,6 tdci 109km
Rocznik: 2005
Postów: 21
Domyślnie Odp: Klima słabo dmucha!

A mój problem już mnie nie dotyczy, pomogła wymiana filtra. Stary był tak zasyfiony, że ważył chyba z pół kilo (foto). Dziękuję za wskazówki i pozdrawiam z lodowatej foki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg CAM00133.jpg (63.2 KB, 85 wyświetleń)
rolka82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2014, 21:35   #34
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Klima słabo dmucha!

Wygląda na oryginalny, może od nowości nie zmieniany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2014, 22:21   #35
japa2000
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-08-2012
Skąd: Cz-wa
Model: Ford Focus II FL TITANIUM
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 21
Domyślnie Odp: Klima słabo dmucha!

a ja wymieniłem filtr ( robie to co rok) , odgrzybiłem klime ( robie to co rok) , klime nabiłem 400g czynnika i dalej wychodzi, że mi słabo chłodzi. Podobno sprawdzona nie ma ubytków, ale coś mi tu nie pasuje 2,5 roku temu dobijałem klime ok 200g czynnika i chłodziło jak lala-- na Chorwacji nie narzekałem przez 2 sezony a teraz dobiłem 400 i wcale nie jestem zadowolony z chłodzenia ( a teraz było dopiero ok 22-25) choć przyznam, że nie wiem ile - jaka jest temperatura na wyjściu to musze sprawdzić, ale cos mi tu nie pasuje ale jeszcze nie doszedłem co sprawdzić albo jakiego serwisanta klimy zmienic

Warto dodać, że zauważyłem ten fakt jadąc ok 300 km w 5 osób na klimie przy tem. ok 22 stopni. Po tym fakcie gdy stwierdziłęm, że klima chyba nie działa ( słabo chłodzi) pojechałem na wymiane filtra, nabicie i odgrzybianie, ale dalej nie jestem zadowolony??????

Ostatnio edytowane przez japa2000 ; 07-06-2014 o 22:26
japa2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2014, 06:00   #36
rolka82
ford::beginner
 
Imię: Dorota
Zarejestrowany: 22-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: focus mk2
Silnik: 1,6 tdci 109km
Rocznik: 2005
Postów: 21
Domyślnie Odp: Klima słabo dmucha!

Mam pewną sugestię, otóż w moim przypadku pewnosci nie było czy filtr został wymieniony jak wspominałam na początku 7 000 km temu. Taka informacja widniała na ulotce załączonej przez poprzedniego właściciela do dowodu rejestracyjnego. Ulotka pochodziła z jakiegoś serwisu gdzie gość wymieniał olej i przy okazji niby wszystkie filtry. Jak widac Edek z serwisu chyba sie za filtr kabiny wcale nie zabierał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Polecam wymianę lub oględziny filtra gdy ktoś Ci wymienia bo nigdy nic nie wiadomo.
rolka82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2014, 07:58   #37
szejk78
ford::advanced
 
Avatar szejk78
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 27-04-2012
Skąd: Hamm(D)/Bielsko Biała
Model: Daf XF 460
Silnik: Duży :)
Rocznik: 2012
Postów: 278
Domyślnie Odp: Klima słabo dmucha!

najprostsze rozwiązanie jest zawsze najlepsze i daje efektyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i graty za rozwiązanie problemu,teraz to jest dobre dmuchanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Daf XF 460 + beczka z tyłu,2 x Focus II 2.0TDCI 3D i 5D/HB 172 i 162,Mazda 323F BA 2.0 V6 bez podtlenku LPG Było:Focus I,Mondeo IV 2.0 143,Mazda 6 sport2.0 CiTD,GALANT SPORT EDITION 2.5 V6 TIP TRONIK
szejk78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2014, 17:28   #38
ford_user
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-01-2010
Model: Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 103
Domyślnie Odp: Klima słabo dmucha!

Z tego co mi wiadomo to niestety kompresory wstawiane w focusach mają słabą wydajność (chodzi o jak najmniejsze obciążanie silnika, a co z tym związane zminimalizowanie zużycia paliwa) w związku z tym klima, chocby nie wiem jak dobrze serwisowana będzie i tak chodziła średnio.
Jak od nowości zmagam się z słabo działająca klimą, przynajmniej tak mi się wydaje w porównaniu z tym co kiedyś miałem w poprzednich moich samochodach. Serwis ASO twierdził, że tak jest ok, ze temperatura u wylotu kratek ma 6 stopni (jak ja mierze to ma więcej) i nic tu sie nie da poprawić. Ten typ tak ma. Takie to teraz podejście eko do wszystkiego.

Ja mam przy okazji inne pytanie związane z klimatyzacją. Jak wiadomo kompresory wstawiane w focusach są o tzw. zmiennej wydajności, czyli pracują non stop, a tylko ich wydajnośc zmienia sie w zależnościo od obrotów. W innych autach (np. japońskich) kompresory są cyklicznie włączane i wyłączane, steruje tym komputer na podstawie odczytu czujnika ciśnienia w układzie klimatyzacji. Moje pytanie dotyczy jednka wentylatora chłodnicy klimy w focusie. Czy on również pracuje non stop, nawet w czasie szybkiej jazdy? Niestety nie wiem jak to sprawdzić w czasie jazdy, bo szum silnika zagłusza ewentualną prace wentylatora. To byłby bezsens, gdyby pracował non stop, chociaż różne rzeczy się zdażają.
ford_user jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2014, 17:51   #39
andrejus17
ford::average
 
Avatar andrejus17
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-02-2010
Skąd: Ostróda
Model: focus mk2 FL
Silnik: 1.6 tdci 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 135
Domyślnie Odp: Klima słabo dmucha!

Wystarczy podpiąć przed wentylatorem zaróweczkę. Gdy się włączy będzie świeciła.
andrejus17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2014, 07:58   #40
Dlugi1
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-05-2013
Model: Focus II FL
Silnik: 1.6 90KM
Rocznik: 2009
Postów: 81
Domyślnie Odp: Klima słabo dmucha!

Cytat:
Napisał japa2000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... choć przyznam, że nie wiem ile - jaka jest temperatura na wyjściu to musze sprawdzić...
Ostatnio udałem się na sprawdzenie klimy. Jadąc do serwisu sprawdzałem temp. - dawało na wylocie 10-9stC, raczej bez różnicy czy otwarty czy zamknięty obieg. Po podpięciu do Bosch-a urządzenie wypompowało tylko 300g czynnika, test szczelności - 12min utrzymało podciśnienie 35mbar. Po załadowaniu czynnika (600g+10ml oleju+4ml kontrastu) sprawdzałem w drodze powrotnej - temp. spadła o 2stC. Warunki pomiarów prawie jednakowe, temp. na zewnątrz przy powrocie wyższa o 1stC ale może słońce świeciło na czujnik (gdzie jest czujnik od temp. zewn w FF IIFL?).
Filtr wewnetrzny wymieniany w zeszłym roku końcem lata.
Dlugi1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.