Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-09-2007, 12:49   #11
oisom
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus combi
Silnik: 1.6 16V zetec SE + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 335
Domyślnie

No to dodaje fotki :

Z przewodami to sprawa naprawdę jest prosta . Fotko nie zrobię bo mam tam wszystko ładnie zaizolowane. Ale tak - jak radio ma 3 przewody - czyli z podtrzymaniem zasilania ( nie trzeba go wtedy wyłączać ) no to czarny będzie masa i dwa + zasilające , z tym że jeden musi być na stałe pod + podpięty a drugi najlepiej żeby miał napięcie po włączeniu stacyjki . Ja podpiąłem dokładnie "+" pod kabel czerwony idący do "środka" zapalniczki , "-" do kabla masy zapalniczki , a ten drugi od radia dodatni ( czesto kolor zółty ) wlutowałem pod dość gruby kabel który wylatuje w wiązce od stacyjki -jest to właśnie kabel żółty. Najlepiej się jeszcze upewnić nakłuwając igłą i sprawdzamy żarówką - po zgaszeniu stacyjki powinno tam zniknąć napięcie. Oryginalnych przewodów w foce lepiej nie ciachać tylko delikatnie nożykiem albo lutownicą usuwamy troszkę izolacji i lutujemy - wtedy będzie pewne. No i taśma izolacyjna i finito :fcp2
A jak radyjko jest z dwoma kablami no to sprawa już jest całkiem prosta.

[ Dodano: 2007-09-15, 13:59 ]
I od razu się pochwale gdzie założyłem wyświetlacz czujnika cofania . ( kupiony na allegro około 130 zł ) :fcp2

__________________
Marcin
oisom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2009, 10:20   #12
Andrzej
Prawie Moderator...
 
Avatar Andrzej
 
Zarejestrowany: 07-04-2008
Skąd: Białystok
Model: Tipo SW
Silnik: 1.4 T-JET
Rocznik: 2017
Postów: 534
Talking Odp: CB w focusie combi

zdjęcia przedstawiaja etapy montażu cb radia w foce mk1, zasilanie podlaczone do zasilania radia (masa i permanent+12V), nie podłączałem do zapalniczki ponieważ u kolegi jak zwiększa obroty to pojawiają się zakłócenia od alternatora na radiu. gruszka na razie lezy w miejscu na kubki. Antena montowana na stałe w dachu. Dziurkę zrobiłem dokładnie w miejscu, gdzie widać dach po demontażu lampki do oświetlenia bagażnika (mam kobiaka), przewód antenowy puściłem pod podsufitką i przez przedni słupek od strony kierowcy, prosto do radia pod kierownicą. Jak wymyślę co zrobić z mikrofonem, to zapodam zdjęcia. Macie pytania? Śmiało, odpowiem na forum...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 08042009094.jpg (39.2 KB, 75 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 08042009095.jpg (51.8 KB, 79 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 08042009096.jpg (78.5 KB, 77 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 08042009097.jpg (71.3 KB, 81 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 28042009170.jpg (52.7 KB, 93 wyświetleń)
__________________
Bądź NIEBIESKI - wstąp do Klubu
Andrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.