Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-09-2012, 22:56   #1
JonaszDG
ford::beginner
 
Imię: Jonasz
Zarejestrowany: 21-08-2012
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Mondeo mk2 kombi
Silnik: 1.8 zetec 16v + LPG
Rocznik: 1998
Postów: 11
Domyślnie niezlokalizowany metaliczny dźwięk

witam
tydzien temu wymienilem sprzegło u mechanika od tamtej pory po przegazowaniu na wyzsze obroty pojawiło się dzwonienie jak z sanek od świętego mikołaja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ostatnio troche pogoniłem auto na niskich biegach i teraz to dzwonienie jest non stop :/ mechanik powiedział ze to rozrucznik ale jak to możliwe skoro rozrucznik pracuje tylko przy odpalaniu ? może to alternator albo inne ustrojstwo ? ja już sam nie wiem bo jak sie nachyle nad silnikiem to mi z każdej strony dzwoni mam dość tego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jakieś pomysły ? jutro jak dam radę postaram się wrzucić filmik jak to dzwoni wydaje mi się że to z prawej strony jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. od pasażera przy kole

JonaszDG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2012, 23:20   #2
arkmyl12
ford::advanced
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 11-06-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondek / Transit Connect
Silnik: 2,0 tdci /1,5 Ecoblue
Rocznik: 2018 / 2022
Postów: 493
Domyślnie Odp: niezlokalizowany metaliczny dźwięk

Jedz do innego mechanika, niech dokładnie sprawdzi co Ci dzwoni.
Powiedz ze coś dzwoni, niech stwierdzi co to i wyceni ewentualna naprawę. Za to się nie płaci....
arkmyl12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2012, 08:44   #3
JonaszDG
ford::beginner
 
Imię: Jonasz
Zarejestrowany: 21-08-2012
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Mondeo mk2 kombi
Silnik: 1.8 zetec 16v + LPG
Rocznik: 1998
Postów: 11
Domyślnie Odp: niezlokalizowany metaliczny dźwięk

tak jak mówiłem wrzucam filmik

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

co to za cholerstwo się tak trzaska ?
JonaszDG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2012, 08:50   #4
norbertgdynia
ford::beginner
 
Avatar norbertgdynia
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 21-07-2012
Skąd: Rumia
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 1997
Postów: 33
Domyślnie Odp: niezlokalizowany metaliczny dźwięk

dzwonić może osłona cieplna wydechu, jest z blachy, mocowanie przegnije i tłucze jak wiadro z gwozdziami. Nie koniecznie musi być to spowodowane jakąs wymianą lub naprawą. A może coś o katalizator się opiera i brzęczy. Opcji masa... pod auto musisz wejsc...

Rozrusznik odpada, bo jakby nie odbijał po rozruchu to po pierwsze silnik by dziwnie pracował, a za chwile byś auta nie odpalił bo rozrusznik by się spalił.

Ostatnio edytowane przez norbertgdynia ; 02-09-2012 o 08:56
norbertgdynia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2012, 08:55   #5
Tomcio242
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Okolice CK
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 Zetec + LPG
Rocznik: 1998
Postów: 162
Domyślnie Odp: niezlokalizowany metaliczny dźwięk

Cytat:
Napisał JonaszDG Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam
mechanik powiedział ze to rozrucznik ale jak to możliwe skoro rozrucznik pracuje tylko przy odpalaniu ?kole
Tak rozrusznik kręci tylko przy odpalaniu, ale zdarzają się przypadki że zużyty bendiks rozrusznika zatnie się i kręci się razem z silnikiem.

To może powodować taki hałas, i przy okazji zmielić rozrusznik i wieniec koła zamachowego.

Ale to chyba będzie skrajnie zużyta rolka prowadząca, bądź rolka napinacza, mówię o pasku wielorowkowym .

Ostatnio edytowane przez Tomcio242 ; 02-09-2012 o 09:09
Tomcio242 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2012, 09:11   #6
JonaszDG
ford::beginner
 
Imię: Jonasz
Zarejestrowany: 21-08-2012
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Mondeo mk2 kombi
Silnik: 1.8 zetec 16v + LPG
Rocznik: 1998
Postów: 11
Domyślnie Odp: niezlokalizowany metaliczny dźwięk

osłony cieplnej na kolektorze nie ma wywaliłem ją, osłona pod spodem nad wydechem jest dobrze przymocowana, wczoraj byłem na kanale zdjąłem rurę kolektorową i katalizator zaspawałem wszystkie dziurki katalizator wybebeszyłem. Także układ wydechowy odpada...

Bump: a pompa wody ? cholera chyba kupie wd40 bede psikał po kolei i co ucichnie to będzie winne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
JonaszDG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2012, 09:33   #7
Tomcio242
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Okolice CK
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 Zetec + LPG
Rocznik: 1998
Postów: 162
Domyślnie Odp: niezlokalizowany metaliczny dźwięk

Nie wiem czy przy takim charczeniu wd coś pomoże, a osłonę kolektora to jednak załóż bo żeliwo może pękać jak za szybko stygnie, na przykład podczas mrozów.
Tomcio242 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2012, 09:47   #8
JonaszDG
ford::beginner
 
Imię: Jonasz
Zarejestrowany: 21-08-2012
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Mondeo mk2 kombi
Silnik: 1.8 zetec 16v + LPG
Rocznik: 1998
Postów: 11
Domyślnie Odp: niezlokalizowany metaliczny dźwięk

to chyba bede musiał kupić nową jak coś bo starą byłem zmuszony porozcinać.. za cholere jednej śruby od dołu nie dało się odkręcić a dostęp do niej też taki że pożal się boże... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no ale temat dotyczy tego trzaskania ma ktoś jakieś pomysły po obejrzeniu filmiku ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. może ktoś już miał podobne dźwięki z mondka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
JonaszDG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2012, 02:25   #9
JonaszDG
ford::beginner
 
Imię: Jonasz
Zarejestrowany: 21-08-2012
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Mondeo mk2 kombi
Silnik: 1.8 zetec 16v + LPG
Rocznik: 1998
Postów: 11
Domyślnie Odp: niezlokalizowany metaliczny dźwięk

odświeżam temat bo nowego nie ma sensu zakładać a sytuacja zmieniła się następująco... metaliczny denerwujący dźwięk który był non stop zniknął pojawia się tylko przy odpalaniu silnika, przy przekroczeniu 3-3,5 tys obrotów oraz przy lekkim dodaniu gazu słychać takie jakby syczenie, po mocnym dodaniu gazu tego nie ma bo jest stożek i zagłusza trochę jak ssie powietrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja obstawiam bendiks w rozruszniku a Wy ? poradźcie coś bo już głupieje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
JonaszDG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2012, 09:47   #10
USS_Missouri
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-01-2008
Skąd: Prawie Radom
Model: Ford C max 2007 - 2010
Silnik: 1,6ccm
Rocznik: 2007
Postów: 47
Domyślnie Odp: niezlokalizowany metaliczny dźwięk

Nie wiem czy pomogę ale.... W ubiegłym roku miałem podobny przypadek. Coś stukało z okolicy silnika. Jak "odpalałem" samochód oraz przy wyższych obrotach. Byłem u kilku mechaników i każdy mówił co innego. Był to metaliczny, jednostajny (czasami jednostajnie przyspieszony) stukot. Mówili, że wina rozrusznika, że wina alternatora, mocowania przedniego amortyzatora.... itp. Jeździłem tak ponad dwa tygodnie... Aż w końcu jeden z mechaników a w zasadzie firma, która montowała mi instalację gazową zaraz gdy dokonałem zakupu Mondeo dokonała analizy niepokojącego i denerwującego stukania.
Okazało się bowiem, że po podniesieniu całego samochodu na wysokim podnośniku stukot ustaje.... I tak natrafili, że winna była poduszka pod silnikiem od strony pasażera.
Wymienili (po wielu problemach, gdyż nawet z ASO Forda nie chciała pasować ale to już inna historia, wykraczająca poza ramy tego postu) i przyczyna jak też sam stukot - klekotanie metaliczne ustało.
USS_Missouri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.