Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-08-2012, 22:22   #1
JonaszDG
ford::beginner
 
Imię: Jonasz
Zarejestrowany: 21-08-2012
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Mondeo mk2 kombi
Silnik: 1.8 zetec 16v + LPG
Rocznik: 1998
Postów: 11
Domyślnie przypalone sprzęgło

Witam
jestem nowy na forum i to mój pierwszy post, przywitałem się więc przechodzę do sprawy, mianowicie 3 miesiące temu zakupiłem mondeo i byłem przygotowany z tym że będzie w nim do roboty sprzęgło objawy były takie że na zaciągniętym ręcznym wrzuceniu 4 biegu 2 tys obrotów puszczam sprzęgło a auto nie gaśnie tylko obroty lecą w dół jednak z drugiej strony na 4 biegu przy 50-60km/h i dodaniu gazu do końca samochód przyspieszał normalnie a nie że tylko obroty rosły. Niestety ostatnio się zakopałem w piachu no i trochę to sprzęgło przyjarałem i po tym doszedł właśnie objaw rośnięcia obrotów na 4 biegu przy 50-60km/h i dodaniu gazu ale tylko przez dwa dni tak było a potem wróciło do normy. No i teraz mam pytanie czy jest sens już to wymieniać i mieć święty spokój? czy na razie to zlekceważyć i czekać aż całkiem się zacznie ślizgać? Sprzęgło od początku bierze na górze ale podobno ten typ tak ma ? proszę o porady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

JonaszDG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2012, 05:49   #2
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,075
Domyślnie Odp: przypalone sprzęgło

Cytat:
Napisał JonaszDG Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bierze na górze ale podobno ten typ tak ma
Nie ma.
Lepiej zrób to sprzęgło, bo może się zdarzyć, że Ci go braknie np. przy wyprzedzaniu, albo przy stromym podjeździe i będzie kicha.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2012, 09:16   #3
JonaszDG
ford::beginner
 
Imię: Jonasz
Zarejestrowany: 21-08-2012
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Mondeo mk2 kombi
Silnik: 1.8 zetec 16v + LPG
Rocznik: 1998
Postów: 11
Domyślnie Odp: przypalone sprzęgło

no już kupiłem oryginalny wysprzęglik i docisk oraz tarczę... niestety trochę kasy trzeba wydać ale cóż Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. widzę po opisie że też masz mondeo mk2 z tym motorem i u Ciebie sprzęgło bierze od podłogi ?
JonaszDG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2012, 09:26   #4
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: przypalone sprzęgło

U mnie "bierze od podłogi" a miałem objawy ślizgania się sprzęgła, jakieś trzy lata temu. Co zrobiłem a właściwie co robię? Każdego dnia, zanim odpalę auto, wciskam pedał sprzęgła do dechy i gwałtownie zdejmuję z niego nogę i tak dwa, trzy razy. Czasem, stojąc na światłach, robię tak samo przy pracującym motorze. Zero objawów ślizgania a było tak, że podczas jazdy na 3-ce, 4-ce, obroty rosły a samochód nie przyspieszał. Układ samoregulacji luzu sprzęgł potrzebuje trochę pomocy i trzeba mu tej pomocy dostarczyć.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2012, 15:47   #5
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,075
Domyślnie Odp: przypalone sprzęgło

Cytat:
Napisał JonaszDG Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u Ciebie sprzęgło bierze od podłogi ?
Jak kupiłem auto, to też sprzęgło „brało na samej górze” i trochę się ślizgało, ale wymieniłem i teraz bierze mniej więcej w połowie skoku. Jak sprzęgło ślizga się, to już mu nic nie pomoże, tylko wymiana.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2012, 16:37   #6
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: przypalone sprzęgło

No nie wiem, u mnie pomogło, a też pierwszą myślą, jaka do głowy mi przyszła, była: WYMIANA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2012, 16:47   #7
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,075
Domyślnie Odp: przypalone sprzęgło

Widocznie nie było jeszcze bardzo zużyte. Ja też jakiś czas jeździłem na zużytym, do czasu jak mechanik postanowił mi udowodnić, że sprzęgło wymaga wymiany i tak go przypalił, że aż w nosie gryzło.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2012, 20:28   #8
Dłubek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-12-2006
Model: MONDEO MK1 Kombi
Silnik: 1.8 16V ZETEC + LPG
Rocznik: 1996
Postów: 281
Domyślnie Odp: przypalone sprzęgło

Cytat:
Napisał Emmm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Układ samoregulacji luzu sprzęgł potrzebuje trochę pomocy i trzeba mu tej pomocy dostarczyć.
A gdzie w MK2 masz samoregulację sprzęgła? Przeca sprzęgło uruchamiane jest hydraulicznie. Nie ma żadnej samoregulacji. Ta występuje przy wczesnych MK1, gdzie sprzęgło sterowane jest linką. Możliwe, że u Ciebie wysprzęglik nie pracuje prawidłowo i nie cofa się, naciskając delikatnie docisk, albo sam docisk się kończy. Objaw może wskazywać też na problemy z pompą sprzęgła, ale to raczej mało prawdopodobne.
Dłubek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2012, 07:34   #9
norbertgdynia
ford::beginner
 
Avatar norbertgdynia
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 21-07-2012
Skąd: Rumia
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 1997
Postów: 33
Domyślnie Odp: przypalone sprzęgło

w mk2 jest sprzegło z samoregulacją
norbertgdynia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2012, 13:07   #10
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: przypalone sprzęgło

Cytat:
Napisał Dłubek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A gdzie w MK2 masz samoregulację sprzęgła? Przeca sprzęgło uruchamiane jest hydraulicznie. Nie ma żadnej samoregulacji.
Kolego i właśnie tam jest owa samoregulacja.
Cytat:
Napisał Dłubek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ma żadnej samoregulacji. Ta występuje przy wczesnych MK1, gdzie sprzęgło sterowane jest linką.
Tu niestety nie ma samoregulacji i musisz to okresowo ręcznie wykonać.
Cytat:
Napisał Dłubek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możliwe, że u Ciebie wysprzęglik nie pracuje prawidłowo i nie cofa się, naciskając delikatnie docisk, albo sam docisk się kończy. Objaw może wskazywać też na problemy z pompą sprzęgła, ale to raczej mało prawdopodobne.
Ale u mnie nie ma żadnych objawów.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.