Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-12-2007, 11:43   #1
duszars
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: dolnyśląsk
Postów: 20
Domyślnie jak zimny gasnie

mam problem zrobiło sie zimno i zaczeła mi wariowac moja foczka niewiem o co chodzi moze ktos sie zetknął juz z takim problemem chodzi o silnik benzynowy bez gazu.Problem jest taki ze jak rano chce go odpalic to zapala i gasnie i tak kilka razy sprawdzałem akumulator i jest ok dopiero jak lekko chwyci temperature to jest ok i chodzi super tylko własnie to odpalanie mechanik powiedział ze moze to byc czujnik temperatury cieczy ale chce sie upwewnic pozdrawiam

duszars jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2007, 19:05   #2
marek34
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-03-2005
Skąd: Lublin
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 ZETEC + LPG
Rocznik: 1999
Postów: 281
Domyślnie

Wymień czujnik temperatury silnika do komputera. Zły odczyt i nie załącza ssania.
__________________
Pozdrawiam Marek
Focus już sprzedany, obecnie A4 Avant
marek34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2007, 21:59   #3
duszars
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: dolnyśląsk
Postów: 20
Domyślnie

wielki dzieki marek za pomoc
duszars jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2007, 06:01   #4
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

sprawdź bardzo dokładnie cały układ odpowietrzania skrzyni korbowej.

Zaznaczam, ze ten układ zaczyna sie przy bloku silnika a kończy przy kolektorze ssącym. Sprawdź wszystkie rurki od niego. Zadna nie moze miec jakichkolwiek anomalii.

To nie bedzie czujnik ECT.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2007, 15:52   #5
duszars
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: dolnyśląsk
Postów: 20
Domyślnie

ok tylko ma pytanie do ciebie Sławek mam focusa 2000 cm3 benzyna sugerowałem sie rzeczywiscie tym ze mzoe to byc czujnik tak jak napisal twój przedmówca ale najlepsze jest to ze mechanik do którego mam pełne zaufanie niemógł mi odnalesc tego czujnika powiedziałem mu co napisałes powiedział ze ok niema sprawy moze mi to zrobic bo wie i nieraz to juz robił ale czy mam 100% pewnosci ze to pomoze skoro jak jest ciepły to chodzi idealnie mam teraz niezly rebus przed swietami z autem dzwoniłem do serwisu we Wrocławiu bo mieszkam w okolicach to powiedzieli gdzie ma byc ten czujnik ale jego tam niema niewiem juz sam o co chodzi auto kupiłem pól roku sprowdzone z belgii wersja first limited edition jezeli orientujesz sie moze troche wiecej podaje moje gg 7618664 i wrazie czego moja komórke 509 448 915 pozdrawiam
duszars jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2007, 19:17   #6
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Greg miał identyczna sytuacje i tez silnik 2000cm3. Robił wszystko, a na końcu okazało się, ze jedna z rurek była padnieta. Teraz jest ok. Popytaj jego. Znajdziesz go tez na http://www.focusklubpolska.pl/index.php . To Prezes.Na pewno pomoże.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2007, 12:51   #7
MyDLo
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-07-2007
Skąd: Bdg
Postów: 62
Domyślnie

Mam podobna sytuacje co kolega tylko ze silniik 1.8. Bylo dobrze dopoki nie przymarzl. Z rury wydechowej zaczela leciec woda.Czy moze to byc kwestia jakosci paliwa, czy tez moze ten czujnik ?
MyDLo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2007, 13:29   #8
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał MyDLo
Czy moze to byc kwestia jakosci paliwa, czy tez moze ten czujnik ?
raczej zatkany wydech. Musisz troche pojeździc aby "wywalic" wode z układu wydechowego.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2007, 16:19   #9
duszars
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: dolnyśląsk
Postów: 20
Domyślnie

Rozmawiałem z Gregiem o tym problemie bo mial to samo na poczatek trzeba sprawdzic silnik krokowy bo jak tearz jezdze to nic sie juz nie dzieje takze mysle ze gdyby to byl czujnik to caly czas by sie to działo a to raz na jakis czas wiec mysle ze na poczatek czyszczenie silnika krokowego i znalazłem na allegro orginalny nowy za 220 zł zobzczymy o efektach napraw bede pisał
duszars jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2007, 19:43   #10
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał duszars
znalazłem na allegro orginalny nowy za 220 zł
jak za tyle, to nie wierze, ze jest oryginalny, chyba, ze sprzedawca rozdaje jako prezent na gwiazdke.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.