Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-08-2010, 20:30   #21
martinez07
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-10-2008
Skąd: Szczecin
Model: Sprzedany
Silnik: Duratec 1.8 HE 125KM
Rocznik: 2001
Postów: 252
Domyślnie Odp: Podświetlenie drzwi tylnych

Cytat:
Napisał Pablo_X Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zobacz takie coś. Wydaje mi się, że tak to wygląda.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Info od kogo trzeba (tylko jeden taki jest) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
dzisiaj postanowiłem to sprawdzić, więc wziąłem do ręki miernik i po rozebraniu słupka, podłączyłem się do przełącznika -

przy otwartych drzwiach jest przejście prądu
przy zamkniętych drzwiach prąd nie przepływa

Tyle, że to i tak nic nie da, bo nie podłączy się tam masy, bo jest tam podłączony prąd, którego niestety nie wykorzystamy, bo ma zaledwie ~1,4V Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam.

martinez07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2010, 22:16   #22
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Podświetlenie drzwi tylnych

Cytat:
Napisał martinez07 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
dzisiaj postanowiłem to sprawdzić, więc wziąłem do ręki miernik i po rozebraniu słupka, podłączyłem się do przełącznika -

przy otwartych drzwiach jest przejście prądu
przy zamkniętych drzwiach prąd nie przepływa

Tyle, że to i tak nic nie da, bo nie podłączy się tam masy, bo jest tam podłączony prąd, którego niestety nie wykorzystamy, bo ma zaledwie ~1,4V Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam.
Najlepiej podłączyć się gdzieś pod zasilanie lampki wewnętrznej (tej nad lusterkiem) bo ona po zamknięciu drzwi gaśnie z opóźnieniem.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2010, 22:48   #23
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,734
Domyślnie Odp: Podświetlenie drzwi tylnych

Cytat:
Napisał martinez07 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
dzisiaj postanowiłem to sprawdzić, więc wziąłem do ręki miernik i po rozebraniu słupka, podłączyłem się do przełącznika -

przy otwartych drzwiach jest przejście prądu
przy zamkniętych drzwiach prąd nie przepływa

Tyle, że to i tak nic nie da, bo nie podłączy się tam masy, bo jest tam podłączony prąd, którego niestety nie wykorzystamy, bo ma zaledwie ~1,4V Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam.
Znajomy pomyślał i zrobił - pozdrawiam serdecznie - patent z oryginalną instalacją, zamontował lampki w tapicerkach drzwi, po otwarciu palą się tylko właściwe. Zapewne w wolnej chwili wykorzystam jego pomysł - fajnie by było: otwierasz przednie drzwi pali się lampka wyłącznie przednia, tylne, tylnia....
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2010, 16:18   #24
martinez07
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-10-2008
Skąd: Szczecin
Model: Sprzedany
Silnik: Duratec 1.8 HE 125KM
Rocznik: 2001
Postów: 252
Domyślnie Odp: Podświetlenie drzwi tylnych

Cytat:
Napisał RECONDO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znajomy pomyślał i zrobił - pozdrawiam serdecznie - patent z oryginalną instalacją, zamontował lampki w tapicerkach drzwi, po otwarciu palą się tylko właściwe. Zapewne w wolnej chwili wykorzystam jego pomysł - fajnie by było: otwierasz przednie drzwi pali się lampka wyłącznie przednia, tylne, tylnia....
Ale "jak" pomyślał?
Bo właśnie chodzi o podświetlenie konkretnych drzwi, nie chciałbym robić dyskoteki w całym aucie otwierając np. drzwi pasażera, albo przy otwieraniu z pilota żeby od razu podświetlał całe auto...

pozdrawiam.
martinez07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2010, 22:00   #25
00lukas00
ford::advanced
 
Avatar 00lukas00
 
Zarejestrowany: 15-07-2010
Skąd: Northern Ireland
Model: Mondeo TITANIUM X
Silnik: 2.0 diesel-140 Km
Rocznik: 2007
Postów: 213
Domyślnie Odp: Podświetlenie drzwi tylnych

Witam, to może jakiś mały schemacik rozrysowany na karteczce dla kolegów, na pewno się przyda bo też bym sobie takie cudko zrobił i nie tylko ja. Dzięki i pozdro !!!
00lukas00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2010, 22:46   #26
felicjan-f1
ford::average
 
Avatar felicjan-f1
 
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: Białystok
Model: FORD MONDEO COMBI
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 127
Domyślnie Odp: Podświetlenie drzwi tylnych

To może trochę się wtrącę bo RECONDO o mnie chodziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..Ktoś sprawdzał prądy hmm... martinez07 ciekawe.Dobra to lecimy "z koksem"
1.Minusy pociągnięte do każdej lampki z odpowiednich rygli drzwi(kable dostęne na progach, lewym i prawym)
2.Plusy "stałe",ale odseparowane diodami prostowniczymi( żeby nie było przepływu przez żarówki w drugą stronę)
Taki sobie schemacik

minus po otwarciu drzwi----żarówka(zastosowałem lampki z laguny)----dioda(kierunek przepływu w stronę żarówki)---plus stały np. z zapalniczkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. diody nie potrzebne wtedy gdy do oswietlenia użyjemy właśnie diód a nie tak jak ja żarówek.Nie lubię światła diód.


WażneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie kombinować z zasilaniem + -Próbowałem z podłączeniem do cz. zmierzchu(oddzielnym,nie org.)żeby lampki świeciły tylko przy otwarciu drzwi jak jest ciemno i lipa GEM nie lubi takich zabaw.Został układ pali się tylko przy otwarciu odpowiednich drzwi ale i w dzień i w nocy.
Ps.Zdjęć nie mam może będą kiedyś z całym samochodemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Właściciel stadniny 130 koni.....żrących ropę
felicjan-f1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2010, 23:13   #27
Karlito
ford::advanced
 
Avatar Karlito
 
Zarejestrowany: 01-07-2008
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 461
Domyślnie Odp: Podświetlenie drzwi tylnych

Cytat:
Napisał RECONDO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hmm, listwy są OK ale.... można inaczej. Można wstawić lampki w tapicerce drzwiach i wpiąć w instalację oświetlenia wewnętrznego. Niestety trudniej jest wykonać patent z oryginalną instalacją: otwarte prawe przednie drzwi = pali się lampka tylko w nich.
Tak tez o tym myslałem ale uznałem ze bardziej prawdopodobne bedzie to ze rozwale sobie tapicerke niz przyczepie "ładnie" takie oswietlenie, wiec pojechałem po najmniejszej linii oporu mi sie podoba szkoda tylko ze dałem swiatło białe zimne zamiast ciepłego.

Jeszcze jedna rzecz wyszła dopiero po instalacji, nigdy nie uzywałem w zadnym samochodzie lampek do oswietlenia wnetrza po otwarciu jakos mnie do denerwuje, a tak te listewki sa widoczne wewnatrz wiec jak otwieram samochod to wszystko w srodku elegancko delikatnie podswietlone na czerwono.

Przerobienie zeby działały tylko odpowiednie drzwi nie stanowi problemu potrzeba tylko przekaznika x4 podlączenie sterowania do czujnika otwarcia drzwi przerwanie + gdziekolwiek i jest gitarka, tylko ze wtedy zginie efekt ktory opisałem wyżej.
__________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.
Karlito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2010, 06:37   #28
felicjan-f1
ford::average
 
Avatar felicjan-f1
 
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: Białystok
Model: FORD MONDEO COMBI
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 127
Domyślnie Odp: Podświetlenie drzwi tylnych

Wychodzi na to że jestem niesłowny:
zdjecia tej części samochodu odnośnie tematu:
Limit czasowy minął więc nowy post może moderator doklei Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. :
tak to wygląda w drzwiach
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak z daleka
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a tak świeci
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lampki z reni Laguny - nie trzeba do tego hiperzdolności wystarczy nóż np. do tapet...i trochę odwagi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Właściciel stadniny 130 koni.....żrących ropę
felicjan-f1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2010, 08:41   #29
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,734
Domyślnie Odp: Podświetlenie drzwi tylnych

Wydałem Cię.... ale mam nadzieję że głowy mi nie utniesz.
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2010, 20:41   #30
martinez07
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-10-2008
Skąd: Szczecin
Model: Sprzedany
Silnik: Duratec 1.8 HE 125KM
Rocznik: 2001
Postów: 252
Domyślnie Odp: Podświetlenie drzwi tylnych

Cytat:
Napisał felicjan-f1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To może trochę się wtrącę bo RECONDO o mnie chodziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..Ktoś sprawdzał prądy hmm... martinez07 ciekawe.
Hm, licznik po podłączeniu pokazywał 1,45 - trochę nie rozumiem o co chodzi, ale skoro w praktyce u Ciebie działa, więc widać nie potrafię obsługiwać miernika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za "schemacik", myślę że niedługo się zabiorę za to i będę miał Mondeo z lampkami od Launy, hehee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I pytanie - bo te lampki są biało - czerwone, czy rzeczywiście ta biała część oświetla podłoże?

pozdrawiam.
martinez07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.