Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-03-2007, 19:05   #21
Pietron
ford::average
 
Avatar Pietron
 
Zarejestrowany: 10-03-2007
Skąd: Żary / Berlin
Model: Kia Pregio
Silnik: 2500TCI
Rocznik: 2003
Postów: 61
Domyślnie

Moj Ojciec ma mundka 1.8TD i jeszcze nigdy wskazowka nie przekroczyla literki N maksymalnie dochodzi do konca tej literki i dalej ani drgnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pietron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2007, 20:40   #22
Kefir
ford::professional
 
Zarejestrowany: 08-11-2004
Skąd: Londyn
Model: MKIV
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2007
Postów: 1,037
Domyślnie

benek, zdjęcia zawsze możesz przesłać i oby były ciekawe!!! :fcp22
Chyba będę doświadczał się z przesunięciem ogranicznika wskazówki. Wiem, że to niby błachostka, ale chyba spróbuję...
__________________
Pozdrawiam
Kefir
Kefir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2007, 19:14   #23
ZlyStefan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-01-2007
Skąd: Limanowa
Postów: 44
Domyślnie

Kefir, udało ci się z tą wskazówką? :fcp1
Mam identyczny problem, na zimnym-wyłączonym silniku wskazówka znajduje się sporo (5-6 mm) poniżej białego pola. Kiedyś silnik ładnie nagrzewał się już po 4-5 km i wskazówka była między R i M (parę razy wskoczyła między A i L). Od jakiegoś miesiąca silnik długo się nagrzewa - najpierw długo stoi na białym polu, później oscyluje między poniżej N do R przy małej prędkości. Podejrzewam termostat, czy ktoś mógłby mi potwierdzić lub zaprzeczyć. Będę wdzięczny! :fcp22

Czy ktoś może potwierdzić, że niskie położenie wskazówki przy wyłączonym silniku ma wpływ na wskazanie zaniżonej temperatury podczas jazdy?

Jeśli się nie mylę przy włączonej klimatyzacji cały czas chodzi wiatrak (ten od chłodnicy silnika?). Czy to np. nie powoduje zbytniego chłodzenia silnika?

Nie udało mi się znaleźć (pewnie źle szukałem :fcp14 ) ile wynosi temp. na początku skali przy N (70st? 80st?) ile na środku między R i M a ile przy czerwonym polu?

Z góry dzięki za odpowiedź!


PS. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jest temat ze zdjęciami wskazówki na wyłączonym silniku o który prosił Kefir
ZlyStefan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2007, 19:23   #24
gregk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-12-2006
Skąd: Szczecin
Postów: 34
Domyślnie

witam,

miałem to samo, silnik długo sie nagrzewał i wskaźnik rzadko dochodził do pionu albo nawet sie cofał gdy jechałem ze stałą predkością lub stałem w korku (a powinno być odwrotnie) po wymianie termostatu (35 złotych jakaś podróbka) jak ręką odjął.

proponuję zrobić to samo, powinno pomóc a raczej nie zaszkodzi

pozdrawiam
gregk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2007, 20:21   #25
plebanBielawa
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 05-08-2007
Skąd: Bielawa
Model: Emkaczy w zombi
Silnik: 159 power horse by Heko
Rocznik: 2006/2007
Postów: 82
Domyślnie

Cytat:
Napisał rafal999
nico1976 Jest takie cos jak tuning.. sportowe walki rozrzadu,filtr stozkowy,wylot itp. jak masz takie autko po takim tuningu to ci smiga tyle pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
_________________
A to się troszkę uśmiałem :fcp2 :fcp2 :fcp2 :fcp1
ZłyStefan wymień termostat i będzie git.
Kefir,a wskazówkę masz poniżej białego pola cały czas czy jak tylko wyłączony zapłon???
U mnie na wyłączonym zapłonie też jest niżej , ale po przekręceniu wskazówka się ustawia,a jak masz dobry termostat to ciężko jest spowodować żeby wskazówka się wychyliła ponad pion(często jeżdźę po Wrocku i jeszcze mi się nie udało a korków tu raczej nie brakuje)
Pozdrawiam
plebanBielawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2007, 06:13   #26
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

plebanBielawa, o którym aucie piszesz? Bo w dieslach to faktycznie jest tak, że w korku silnik bardziej stygnie niż się nagrzewa, a w benzynie nie ma szans, żeby ci się bardziej w korku nie nagrzewał niż podczas jazdy. W mondeo jeśli wskazówka temperatury za mało wskazuje to mogą być 2 przyczyny - czujnik temperatury oraz termostat. Jeśli się długo nagrzewa, to raczej termostat. No i nie trzeba kupować podróbek bo oryginalny kosztuje tyle samo czyli poniżej 40zł.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2007, 09:37   #27
Kefir
ford::professional
 
Zarejestrowany: 08-11-2004
Skąd: Londyn
Model: MKIV
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2007
Postów: 1,037
Domyślnie

ZlyStefan, sorki ale już zmieniłem autko, więc do końca nie usunąłem problemu. Według mnie wskazówka jest źle osadzona w tych uzwojeniach.
__________________
Pozdrawiam
Kefir
Kefir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2007, 10:30   #28
gregk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-12-2006
Skąd: Szczecin
Postów: 34
Domyślnie

Cytat:
Napisał llechu
plebanBielawa, o którym aucie piszesz? Bo w dieslach to faktycznie jest tak, że w korku silnik bardziej stygnie niż się nagrzewa, a w benzynie nie ma szans, żeby ci się bardziej w korku nie nagrzewał niż podczas jazdy. W mondeo jeśli wskazówka temperatury za mało wskazuje to mogą być 2 przyczyny - czujnik temperatury oraz termostat. Jeśli się długo nagrzewa, to raczej termostat. No i nie trzeba kupować podróbek bo oryginalny kosztuje tyle samo czyli poniżej 40zł.
od tego jest termostat by regulować temperaturę silnika i nie jest rzeczą normalną by wskazówka temperatury obniżała sie w trakcie postoju=obniżeniu temperatury silnika bo teoretycznie silnik diesla w korkach jeżdziłby cały czas na ssaniu. na forum było juz to poruszane i nikt sie nie podpisał pod tym że silniki sa juz tak doskonałe by obniżać energie cieplną. poprostu termostat jest do kitu i za szybko otwiera duży obieg, dlatego problem z nagrzaniem silnika, jasne ze gorsze jest całkowite zamknięcie termostatu i przegrzanie silnika bo daleko nie zajedziemy ale niedogrzany silnik też nie pracuje w warunkach do jakich został zrobiony. po to jest ta skala temperatury by coś wskazywała i żaden producent nie wstawia wskaznika któy wskazywać by miał "zero"

pozdrawiam


P.S. co do cen to lepiej nie dyskutować bo wszedzie są różne ja zamiennik miałem za 35 zł a oryginał za 70 zł w sklepie z częściami do FORD w Szczecinie.
gregk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2007, 11:29   #29
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

gregk, wszystko zależy od tego na którym obiegu jest umiejscowiony czujnik, który podaje sygnał na wskaźnik. Jak pracuje na małym obiegu to po nagrzaniu powinien stać w miejscu niezależnie od warunków w jakich pracuje silnik. Natomiast jeśli pracuje na dużym obiegu, to temperatura w tym obiegu już mocno zależy od warunków pracy silnika (czy masz włączone ogrzewanie, czy stoisz w korku, czy jedziesz szybko i przez chłodnicę leci sporo powietrza, czy jest włączony wiatrak od klimy). I tak jest w MKII - z dużego obiegu. Co do diesla, to jest to silnik o większej sprawności od benzynowego, dzięki temu podczas czołgania się w korku, nie produkuje dużego nadmiaru ciepła i duży obieg się nie nagrzewa tak bardzo jak w benzynie, gdzie przy upałach (ale zimą również) potrafi się włączyć wentylator.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2007, 06:26   #30
zylus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-07-2007
Postów: 44
Domyślnie

1.8 benzyna
U mnie wskazówka przy gorącym silniki nie przekraczała O na NORMAL i bardzo długo się nagrzewał.

Po wymianie termostatu jest ok tz: gorący silnik to wskazówka utrzymuje się od początku R do A na NORMAL ( w zależności od sposobu jazdy )L, przy czym nakońcu A włącza sie wentylator chłodnicy.
Poza tym silnik nagrzewa się b. szybko.
zylus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.