Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-07-2007, 22:27   #21
w@riat
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2007
Postów: 85
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pavlis83
fiesta 1.4 tdci
trasa - istebna - wisła
odleglosc - ze 30 km
spalanie - 0,0 l/100km
dlaczego tak malo? No coz tam jest jak w alpach: serpentyny i non stop w dól. jadac caly czas na biegu, nieuzywajac gazu, zmieniajac biegi, auto nie spalilo nic (no chyba ze w momencie wcisniecia sprzegla i zmiany lub redukcji biegu)

Ktos jest lepszy? :fcp2
pozdrawiam

ŻenadaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

w@riat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2007, 22:41   #22
wicio
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-07-2007
Skąd: Ząbki
Model: s-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie

wynik całkiem niezły mi udało się wykręcić 5,6 na odcinku 60km, śledziłem dwa polonezy goście to dopiero będą mieli co w domach opowiadać, a moja żona to dopiero była zadowolona. A tak naprawdę nie preferuję tego stylu jazdy normalnie pali mi 8,5 jak się śpiesze 11,7 zchodzenie poniżej 8 to masochizm. Jeszcze uczę się auta to może zejdę niżej jak coś się wydaży to dam znać
wicio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2007, 09:15   #23
blue333
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2006
Skąd: Front Wschodni
Postów: 270
Domyślnie

wicio, kurcze, ale 5,6 to norma jak jedziesz do 120km/h max. Ja tak zrobiłem 800 km i taką średnią miałem na całej trasie. :fcp14
__________________
--------------------------------------
Pozdrawiam
Krzysztof
--------------------------------------
330 Nm to jest to !!! Mój apetyt rośnie w miarę jeżdżenia !!!
blue333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2007, 23:18   #24
wicio
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-07-2007
Skąd: Ząbki
Model: s-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie

Moim zdaniem wynik małego spalania to więcej zasługa techniki jazdy oraz panującym warunkom, trzeba pamiętać że chamowanie to energia stracona im mniej chamujemy tym więcej energi zostało wykorzystane. Jadąc pustą prostą drogą wykorzystując wzniesienia można wykręcić taki wynik jak Bikej ale to chyba nie o to chodzi.Na razie nie patrząc na komputer starałem się jażdzić według siebie "normalnie" i wychdzi koło 10 widocznie mam ciężką nogę i nad tym muszę popracować.

Pozdrawiam
wicio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2007, 06:19   #25
blue333
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2006
Skąd: Front Wschodni
Postów: 270
Domyślnie

wicio, hehehe, jeżdżąc "normalnie: mi zawsze wychodzi ok. 8 l/100km. Więc się nie martw. :fcp12
__________________
--------------------------------------
Pozdrawiam
Krzysztof
--------------------------------------
330 Nm to jest to !!! Mój apetyt rośnie w miarę jeżdżenia !!!
blue333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2008, 12:17   #26
ARS
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-02-2008
Postów: 14
Domyślnie Re: 3,9l/100km na dystansie ok. 65km

Najniższy wynik jaki udało mi się zaliczyć to 4.2 l/100 km trasa Gdynia- Hel i powrót. Jazda z godnie z przepisami do 100 km/godz. Faktycznie starałem się jechać ekonomicznie, jednak zawalidrogą nie byłem jeśli to było konieczne wyprzedzałem wolne autkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Drugi dobry wynik to 5,3 l/100 km na trasie Starogard Gdański - Puck. Jazda obwodnicą trójmiejską z prędkością od 110 - 140 km/h reszta do 100 km/h
W mieście średnie spalanie wynosi od 6,5 - 8,5 l/100km - zależne to jest od ilości kilometrów i oczywiście natężenia ruchu. Na krótkich trasach przy zimnym silniku raczej jest około 8 litrów.
Spalanie w trasie przy normalnej jeździe z rodzinką kształtuje się od 5-6 l/100km prędkość do 110 km/h.
Średnie spalanie, ale nie z komputera tylko faktyczne, mierzone przy tankowaniu wynosi 6,3l/100km 50% trasa i 50% jazda miejska. ( tankowałem do baku 55 litrów)
ARS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.