Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-12-2007, 16:42   #1
strazak57
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Polska Poznań
Model: Fusion
Silnik: 1,4 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Szybkościomierz Ford Focus

Mam problem z szybkościomierzem Ford Focus 1998. W czasie jazdy „wskaźnik spada” do „0”. Po krótkim czasie licznik km „zeruje się” ------. I jeszcze jedno gdzie znajduje się „czujnik” licznika – czy jest z przodu skrzyni biegów; czy z przodu silnika(dolna część): czy z tyłu silnika(dolna część)Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ewentualne konsekwencje wyzerowanego licznika czy komputer pokładowy nie „siądzie”.

strazak57 jest offline  
Stary 22-12-2007, 20:18   #2
robo12
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-12-2007
Postów: 3
Domyślnie

Mam ten sam problem,czasami wskazówka szybkościomierza spada do zera,a po 1-2min.powraca do wskazań,licznik też mi się czasami zerował ale powracał do pierwotnych odczytów.Na razie bez konsekwencji>mechanik powiedział,że trzeba sprawdzić złącze elektryczne szybkościomierza,może nie stykać
__________________
robo12
robo12 jest offline  
Stary 22-12-2007, 23:09   #3
ddzilins
ford::advanced
 
Avatar ddzilins
 
Zarejestrowany: 18-05-2007
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi 163PS (184PS by Polarny/Heko)
Rocznik: 2011
Postów: 251
Domyślnie

Cytat:
Napisał strazak57
W czasie jazdy „wskaźnik spada” do „0”
Może to czujnik VSS. Poszukajcie na forum bo było o tym dużo. To częsta przypadłość focusów.



Cytat:
Napisał strazak57
I jeszcze jedno gdzie znajduje się „czujnik” licznika
Z tego co mi się wydaje to znajduję się on gdzieś z przodu skrzyni biegów (ale na 100% pewny nie jestem) a wygląda tak.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Focus MK1 1.6 16V GHIA -> Focus MK2 2.0 TDCI Titanium -> Mondeo MK4 2.0 TDCI Titanium X
ddzilins jest offline  
Stary 24-12-2007, 19:51   #4
Unitral
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-03-2006
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2005
Postów: 317
Domyślnie

sprawdz jeszcze czy w liczniku nie ma zimnych lutów - zdarzało się czasem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Focus Kombi FX Gold 2004 :twisted:
_______________________________
http://bd.lilypie.com/Rpwap2.png
Unitral jest offline  
Stary 02-01-2008, 09:26   #5
monga
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-05-2006
Skąd: Glogow
Postów: 119
Domyślnie

to jest na 100% VSS jak powiedzial kolega ddzilins mialem to samo ale uwazaj gdzie kupujesz i sam niezabieraj sie za wymiane,moze sie zdarzyc ze peknie w pol u mnie tak byloGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Ale na szczescie robil mechanik wiec udalo mu sie nienarobic szkod
__________________
Byl Focus jest Mondeo
monga jest offline  
Stary 02-01-2008, 20:19   #6
Las
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-08-2007
Skąd: Gdańsk
Postów: 65
Domyślnie

Cytat:
Napisał monga
to jest na 100% VSS jak powiedzial kolega ddzilins mialem to samo ale uwazaj gdzie kupujesz i sam niezabieraj sie za wymiane,moze sie zdarzyc ze peknie w pol u mnie tak byloGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Ale na szczescie robil mechanik wiec udalo mu sie nienarobic szkod
zgadzam się z tym że to na 100% VSS ale nie wiem czy można kupić zamiennik do tego czujnika (tzn uważaj gdzie kupujesz) z tego co się orientuje to chyba nie, oryginalny kosztuje 130 zł (przynajmniej ja zapłaciłemn tyle w sklepie z częściami oryginalnymi) a wymiana jednak trochę zajmuje. Tak jak cytowany monga zleciłem wymianę mechanikowi, który wlaczył z tym ponad godzinę , jak to bywa w 90% wypadków czujnik był zapieczony i nie chciał wyjść. Koledzy na forum pisali że jeśli Ci się złamie przy wyciąganiu to trzeba nawiercić otwór w pozostałości , wkręcić śrubę i wtedy wyciągną jak korek od wina. nie powinien wpaść do środka bo jeśli nie chce wyjść to oznacza że siedzi w gnieździe dobrze.
__________________
Focus Combi 1.6 Zetec SE Comfort X
Fabia Hatchback 1.2 HTP CHOICE
Las jest offline  
Stary 02-01-2008, 20:52   #7
ddzilins
ford::advanced
 
Avatar ddzilins
 
Zarejestrowany: 18-05-2007
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi 163PS (184PS by Polarny/Heko)
Rocznik: 2011
Postów: 251
Domyślnie

Cytat:
Napisał Las
oryginalny kosztuje 130 zł
Ja też zapłaciłem coś koło tego w ASO. Wymieniłem u mechanika przy okazji robienia czegoś innego. Z tego co mi mówił później ten mechanik to czujnik ciężko siedział i musieli się z tym trochę pomęczyć ale w końcu dali rade wykręcić, więc możesz próbować sam. Ale tak jak pisał Las pewnie będzie zapieczony i będziesz się z tym musiał pomęczyć.

Życzę powodzenia :fcp4
__________________
Focus MK1 1.6 16V GHIA -> Focus MK2 2.0 TDCI Titanium -> Mondeo MK4 2.0 TDCI Titanium X
ddzilins jest offline  
Stary 02-01-2008, 21:02   #8
monga
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-05-2006
Skąd: Glogow
Postów: 119
Domyślnie

Napisalem zeby uwazal gdzie kupuje bo mi gosciu proponowal za 260zl ten czujnik a w aso zaplacilem polowe mniej,zapomnialem dopisac ze chodzi mi o ceneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Byl Focus jest Mondeo
monga jest offline  
Stary 03-01-2008, 19:09   #9
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Szybkościomierz Ford Focus
ukradli czy jak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
 
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.