Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-04-2008, 09:20   #1
akustic
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-04-2008
Postów: 2
Domyślnie [MK3] Wymiana panelu sterowania klimatronikiem i nawiewem

Witam szczęśliwych (?) posiadaczy i znawców Mondeo. Stoję przed problemem wymiany panelu sterowania klimą (automat) i nawiewem - padał procesorek.. padał - no i padł. Problemem, bo nie wiem jak sie mają kolejne serie tych paneli do reszty układu klimatyzacji. Otóż dowiedziałem się, że mając końcówkę w numerze partii tego panelu AA (cały numer to 2S7H18C612AA) muszę dobrać panel o dokładnie takiej samej końcówce (czyli AA). Moje Mondeo jest z początku 2003 roku (przed liftingiem) i w zasadzie od kilku tygodni szukam panelu z końcówką w numerze partii AA i nic... są AB, są AC, są BA - ale AA to chyba jakaś wyjątkowa rzadkość. Czy ktoś z forumowiczy orientuje się jak ta sprawa dopasowania panelu do reszty klimy ma się w praktyce? Czy rzeczywiście system automatycznej klimatyzacji nie będzie sprawnie obsługiwany jeśli włożę panel z oznaczeniem AB a miałem AA?
Za zainteresowanie z góry dziękuję.

akustic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2008, 09:42   #2
Rafał
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 23-01-2006
Skąd: Śląsk
Model: fiesta
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 170
Domyślnie Re: [MK3] Wymiana panelu sterowania klimatronikiem i nawiewem

Ja wymieniałem panel klimy bo te z 2001 miały błędy

kupiłem na allegro i założyłem i działa

co ciekawe to : po pierwsze nawiew na max w poprzednim nie był na max a tu jest
po drugie nie załącza mi co chwile wentylatorów na eco
po trzecie skończył sie problem zaparowywania szyb - i to ciekawe bo nie sądziłem aby to było przyczyną - ale już sobie nie radziłem z tym problemem - trochę popdadło i zaraz byla masakra

nie patrzyłem na numery - zalożyłem i działa
__________________
________________________________________
Doblo`07, Mondeo`01, Lanos`99,
Rekord`64, 201`63, M20`57
Rafał jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2008, 09:10   #3
akustic
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-04-2008
Postów: 2
Domyślnie Re: [MK3] Wymiana panelu sterowania klimatronikiem i nawiewem

Już jestem po samodzielnej wymianie panelu. Dziękuje przedmówcy za info. Kupiłem panel nie patrząc na oznaczenia (miałem końcówkę AA kupiłem AC). Cena 120zł. Roboty 20 minut. Wymieniony, wszystko działa bez problemu. Różnic nie zauważyłem.
Pozdrawiam.
akustic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2008, 22:22   #4
monga
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-05-2006
Skąd: Glogow
Postów: 119
Domyślnie Re: [MK3] Wymiana panelu sterowania klimatronikiem i nawiewem

Czyli co wystarczy kupic panel i wentylator czy cos jeszcze moze jakis schemat lub zdjecia,bo mam przedni panel od climatronika za niecale 300zl wiec mysle ze spoko tylko co jeszcze musze miec zeby pozniej nie bylo ze mi to cacko nie dziala :fcp20
__________________
Byl Focus jest Mondeo
monga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2008, 22:54   #5
CERES
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2004
Skąd: KWA
Model: VW Touareg MK I/Scorpio mk2 94 2.9
Silnik: 3.2b V6/2.9 EFI
Rocznik: 2004/1994
Postów: 1,554
Domyślnie Re: [MK3] Wymiana panelu sterowania klimatronikiem i nawiewem

opisywałem zmianę na klimatronik w którymś moim wątku, poszukaj
CERES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2008, 09:57   #6
mandzik
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 23-07-2006
Skąd: Imielin
Model: mk4 kombi
Silnik: 2,0 tdci 140 KM
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Re: [MK3] Wymiana panelu sterowania klimatronikiem i nawiewem

Rafał, witam gdzie kopiłeś panel bo mam tez samochód z 2001 i klimatronik nie działa jak powinien. jeśli masz jakieś namiary to bardzo bym prosił. Myślałem o jasieniccy
mandzik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2008, 10:00   #7
Rafał
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 23-01-2006
Skąd: Śląsk
Model: fiesta
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 170
Domyślnie Re: [MK3] Wymiana panelu sterowania klimatronikiem i nawiewem

na allegro

ale właśnie musze sprawdzić bo się okazało że klima nie działanie wiem czy to kwestia panelu czy zbieg okoliczności i klima się sypła

jednak chyba zbieg okoliczności bop po podpięciu starego klima dalej nie działa
mam nadzieję ze to tylko brak czynnika
__________________
________________________________________
Doblo`07, Mondeo`01, Lanos`99,
Rekord`64, 201`63, M20`57
Rafał jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2008, 22:06   #8
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie Re: [MK3] Wymiana panelu sterowania klimatronikiem i nawiewem

"co ciekawe to : po pierwsze nawiew na max w poprzednim nie był na max a tu jest
po drugie nie załącza mi co chwile wentylatorów na eco"

Rafał a jak w mk3 włącza sie eco?

bo kolega w VW to ma taki guzik i włacza eco sie pali na wyswietlaczu,ale w mk3 czegos takiego nie widziałem???
i co w ogole to jest to eco?taka"słąbsza "klima czy po ptrostu nawiw bez klimy=zwykła dmuchawa?


ponoc jak ten wiatrak sie włacza co paree chwil to jest to normalny "zdrowy objaw"-->tak słyszałem i czytałem nawet tu na forum

u mnie jest tez cos nie tak bo czasem zwłaszcza rano jak silnik sie nagrzewa a mam na LO bez climy to jak dochodz wskaznik temp silnika na ok 1/4 zaczyna leciec ciepłe powietrez z nawiewó!!!
tak jak by...otworzył sie jeden termostat i ciepło buchneło do nagrzewnicy czy jakos tak...tak sobie wykombinowąłem ze musi to miec z tym termostatem i nagezrwaniem sie silnika zwiazek,ale nie wiem czy dobrez....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.????

i wtedy musze go "oszukac"włączam mjac LO na temp klime na 2-3minuty,ona mi "przemiela" to ciepłe powietrze i zaczyna leciec zimne,wtedy wyłaczam klime i leci juz ciagle "zimne-nawiewoe" nie z klimy -lodowate,tylko chłodne=czyli tak ja powinno bycGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tylko ze ja słyszłaem ze wystraczy zmienic sam soft w tym klimtronicu a nie cały sterownik czy tam panel???
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2008, 22:18   #9
CERES
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2004
Skąd: KWA
Model: VW Touareg MK I/Scorpio mk2 94 2.9
Silnik: 3.2b V6/2.9 EFI
Rocznik: 2004/1994
Postów: 1,554
Domyślnie Re: [MK3] Wymiana panelu sterowania klimatronikiem i nawiewem

Cytat:
a zdjęcie nowego nabytku lada dizeń-miesiąc umieszcze w avatorzeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w awatarze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
CERES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2008, 18:13   #10
Rafał
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 23-01-2006
Skąd: Śląsk
Model: fiesta
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 170
Domyślnie Re: [MK3] Wymiana panelu sterowania klimatronikiem i nawiewem

Cytat:
Napisał adi
"co ciekawe to : po pierwsze nawiew na max w poprzednim nie był na max a tu jest
po drugie nie załącza mi co chwile wentylatorów na eco"

Rafał a jak w mk3 włącza sie eco?


bo kolega w VW to ma taki guzik i włacza eco sie pali na wyswietlaczu,ale w mk3 czegos takiego nie widziałem???
i co w ogole to jest to eco?taka"słąbsza "klima czy po ptrostu nawiw bez klimy=zwykła dmuchawa?

GENERALNIE UżYWA SIE TEGO STWIERDZENIA JAKO NAWIEW BEZ KLIMY

ponoc jak ten wiatrak sie włacza co paree chwil to jest to normalny "zdrowy objaw"-->tak słyszałem i czytałem nawet tu na forum

SZCZEGóLNIE JAK SIE ZAłąCZA CO CHWILę PRZY -15 STOPNIACH
ZDROWY JAK CHOLERA

u mnie jest tez cos nie tak bo czasem zwłaszcza rano jak silnik sie nagrzewa a mam na LO bez climy to jak dochodz wskaznik temp silnika na ok 1/4 zaczyna leciec ciepłe powietrez z nawiewó!
tak jak by...otworzył sie jeden termostat i ciepło buchneło do nagrzewnicy czy jakos tak...tak sobie wykombinowąłem ze musi to miec z tym termostatem i nagezrwaniem sie silnika zwiazek,ale nie wiem czy dobrez....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?

i wtedy musze go "oszukac"włączam mjac LO na temp klime na 2-3minuty,ona mi "przemiela" to ciepłe powietrze i zaczyna leciec zimne,wtedy wyłaczam klime i leci juz ciagle "zimne-nawiewoe" nie z klimy -lodowate,tylko chłodne=czyli tak ja powinno bycGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tylko ze ja słyszłaem ze wystraczy zmienic sam soft w tym klimtronicu a nie cały sterownik czy tam panel???

tYLKO żE NIKT TEGO NIE ROBIł A WIELE OSóB ZMIENIAłO PANEL
KOSZT 150 Zł NA ALLEDROGO
__________________
________________________________________
Doblo`07, Mondeo`01, Lanos`99,
Rekord`64, 201`63, M20`57
Rafał jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.