Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-11-2005, 19:11   #1
Albi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-03-2005
Postów: 36
Domyślnie WYMIANA SZYBY

Witam. W moim mondziaku zbilem szybke i szykuje się jej wymiana w najbliższy weekend. Szyba zamówiona w sklepie, jutro do mnie przyjedzie, natomiast nie wiem dokładnie co jeszcze do niej dokupić. Mianowicie potrzebny będzie na pewno klej i coś jeszcze? Czy przy wymianie przedniej szyby potrzebna będzie jakaś uszczelka? Szybę będę wymieniał z bratem, żeby najtaniej było a sam do końca nie wiem czy taka uszczelka będzie potrzebna, czy nie. Dzięki za odpowiedź.

Albi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2005, 21:07   #2
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

do mkIII potrzebne sa 2 uszczelki. skoro sami chcecie wymieniac to zrobcie to dobrze bo jak cos pojdzie nie tak to stracicie a nie zaoszczedzicie. zdrapac dobrze stary klej nalozyc podklad na powieszchnie klejone
a jak chcecie wyciac szybe?? wbrew pozorom to nie takie latwe potrzeba duzo dokladnosci. klej tez musi byc dobrze nalozony zeby dobrze skleil i uszczelnil tzn zeby potem woda nie kapala do srodka. znalem taki przypadek w focusie mial wlasnie taka fabryczna wade
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2005, 21:43   #3
tazior
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2005
Skąd: Wawa
Postów: 26
Domyślnie

Rzeczywiscie nie jest to taki proste i mozna stracic. Do wyciecia szyby potrzebna jest struna, ktora przecina sie stary klej, przeklada sie strune pod szyba i ciagnie raz w jedna a raz w druga, operacja prosta ale troche sily potrzeba, uwazaj przy tym zeby nie uszkodzic deski i podsufitki bo wchodzi jak w maslo, no i oczywiscie trzeba uwazac zeby sie nie poparzyc bo nagrzewa sie strasznie. Po wyjeciu szyby trzeba usunac resztki starego kleju ( np. nozykiem stolarskim ), dobrze odtluscic i naniesc podklad do kleju tak jak Bauma pisal. Nie wiem czy w mk1 jest tak jak w mk2 jedna uszczelka na gorze, ale uszczelke najlepiej nalozyc na szybe jeszcze przed jej wklejeniem. Pozniej juz nanosisz klej na szybe i przykladasz na samochod. Trzeba najpierw dolna czesc szyby przylozyc do szkieletu auta ( sa tam takie specjalne zabki ) i jak juz bedzie lezala na zabkach to przechyla sie powoli reszte. Jak juz szyba lezy to bardzo delikatnie docisnac ( baaardzo delikatnie, bo jak ma byc mocno to lepiej wcale ). Pozniej warto przymocowac szybe tasma do dachu zeby sie nie osuwala, no i zostawic przynajmniej na te 12 h niby klej schnie duzo szybciej ale... I jedna istotna rzecz, przy zamykaniu drzwi jak juz szyba lezy przynajmniej troche opuscic szyby w aucie zeby przy zamykaniu drzwi nie tworzylo sie cisnienie i nie wypychalo szyby, bo pozniej bedzie leciec woda.

To chyba tak wszystko co warto wiedziec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Powodzenia
tazior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2005, 21:45   #4
KIRUS1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-09-2005
Skąd: Przemyśl
Postów: 35
Domyślnie

Moim zdaniem jak juz kupiles szybe to lepiej zlecic zamontowanie w zakladzie przy wymianie szyby jest kupe roboty i trzeba troche sie na tym znac sam klej kosztuje jakies 50 60zł a za zalozenie szyby zaplacisz okolo 100-130 zł a tak to musisz wyciac dobrze stara usunac stary klej kleic w min 2 osoby i uwazac przy dociskaniu zeby nie pekla oprocz tego musisz dobrze i rownomiernie w kaze miejsce dac klej bo jezeli nie to przy jakims udezeniu gdzie klej nie bedzie trzymał taka szyba ci szybciej peknie ja bym dal to gosciom z auto szyb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdro
KIRUS1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2005, 22:20   #5
darek1
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 14-02-2004
Skąd: Wałcz
Model: Mondeo
Silnik: 2,5V6
Rocznik: 1999
Postów: 213
Domyślnie

Nie zapomnij o przyklejeniu lusterka wstecznego. To też można skopać. No i o tym, że może będziesz musiał kupić nową nalepkę z numerem rejestracyjnym.
Ja ubezpieczyłem szyby w Link4 i już zaoszczędziłem bo musiałem przednią wymienić. Widziałem przy okazji jak to robią fachowcy. Przyjechali i w godzinkę zrobili to pod moim domem. Rewelacja. W zasadzie działali tak jak to opisał Tazior. Dodam może tylko, że przy wycinaniu szyby warto podstawiać od wewnątrz dużą metalową szpachelkę (oni mieli o wymiarach szufelki). Zabezpiecza przed przecięciem kokpitu lub podsufitki. Przy wycinaniu narożników jest w zasadzie niezbędna. Poza tym posiadali preparaty odtłuszczające. Do tego stojaki i odpowiednie uchwyt.
Rozmawiałem z nimi trochę i mimo, że dziennie robią kilka szyb od kilku lat to i tak się trochę namęczyli i 2 razy zerwali strunę. Poza tym nalepkę z nr rejestracyjnym udało im się odkleić (zaoszczędziłem 30,- zł), a lusterko przykleili na oryginalną tasiemkę jak przy montażu fabrycznym, a nie na klej który czasami lubi puścić.
__________________
Mondeo MKII 99; 2,5V6 GHIA
darek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2005, 15:18   #6
crater
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-08-2004
Skąd: Legnica
Model: Ford Focus Mk2, Kombi
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 252
Domyślnie

darek1 napisał:
Cytat:
Ja ubezpieczyłem szyby w Link4...
A ile cię kosztował ten luksus?
__________________
Mondeo 1.8 16V Ghia hatchback + LPG
crater jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2005, 15:48   #7
mmmk
ford::professional
 
Avatar mmmk
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 10-09-2005
Skąd: rumia
Model: mondeo mk3
Silnik: TDCI 2.2
Rocznik: 2005
Postów: 1,497
Domyślnie

podobno grosze czyli cos kolo 50zl ale nigdy nie wiadomo jak potem z odszkodowaniem. moze to ktos przerabial?? a swoja droga to koszt druta do szyb to kolejne 40 zl wiec samodzielna robota tez wychodzi sporo.
pozdrawiam
maciek
__________________
mondeo mk3 2.2 TDCI
a było mondeo mk2, scorpio mk2 i mk1, sierra mk2 i Taunus 1982 r...
mmmk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2005, 09:59   #8
darek1
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 14-02-2004
Skąd: Wałcz
Model: Mondeo
Silnik: 2,5V6
Rocznik: 1999
Postów: 213
Domyślnie

Szyby w Link 4 można ubezpieczyć tylko razem z OC. Nie pamiętam teraz ile zapłaciłem za same szyby, ale coś około 70-80 zł. OC + Szyby24 razem to 554,78.
Najważniejsze warunki:
- max suma ubezpieczenia to 1500 zł
- ubezpieczenie obejmuje szybę, przednią, boczne i tylne (nie szyberdach, światła i reflektory)
- udział własny w przypadku szyby przedniej wynosi 25% kosztu szyby i usługi lecz nie więcej niż 375 zł
- dla pozostałych szyb udział własny to 0%
- jeżeli ubezpieczony nie może kontynuować jazdy do wskazanego przez Link 4 warsztatu, a usługa może być wykonana na miejscu zdarzenie to przedstawiciel Link 4 wykona usługę na miejscu zdarzenia
- ubezpieczenie obowiązuje tylko zdarzeń mających miejsce na terenie RP.

Miałem stłuczoną ogrzewaną szybę przednią w październiku. Zgłosiłem szkodę. Przyjechali następnego dnia i wymienili mi ją na miejscu. Szybko i sprawnie. Szyba jest z firmy Jaan, który należy do koncernu NORDGLAS. Link 4 ma z nimi podpisaną umowę. I wstawiają tylko ich szyby. No i mam problem przypomnieć sobie ile płaciłem, a rachunek wyrzuciłem. Ale między 150 a 250.[/list]
[ Dodano: 2005-11-11, 19:49 ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Mondeo MKII 99; 2,5V6 GHIA
darek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2005, 13:00   #9
Zumaminka
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-11-2005
Postów: 1
Domyślnie Gdzie kupic i przykleic lusterko wsteczne w Wawie?

Cytat:
Napisał darek1
Nie zapomnij o przyklejeniu lusterka wstecznego. [...] a lusterko przykleili na oryginalną tasiemkę jak przy montażu fabrycznym, a nie na klej który czasami lubi puścić.
Tak jak w temacie zgodnie z instruktażem Darka w Warszawie? ktoś może polecić?? Centrum, Aleje Jerozolimskie???


pozdr,
Zumaminka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2005, 19:51   #10
scoorpioon
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-04-2005
Skąd: Dolnoslaskie
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie

napisze krotko:
1. Klej do szyb 20-28zl
2. Podklad czrny pod klej 10zl
3. Tasiemka do lustrka wstecznego 2zl
no i jak struna ?? z autopsii wiem ze struny nie wytrzymuja za to linka stalowa od hamulca w rowerze jest idealna i po sprawie. No ale jesli sie ktos nie lubi grzebac do jego sprawa ja zaoszczedzilem plus minus 100 zl. Poza tym przyjemnosc i nowe doswiadczenie.

Pozdrawiam
scoorpioon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.