Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-01-2006, 09:36   #1
sebba24
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2004
Skąd: Gorzów Wlkp
Postów: 134
Domyślnie Falowanie obrotów przy zimnym silniku!!!

Witam

Zauwazyłem że jak odpalam swojego forda mondeo rano jak jest zimny strasznie faluja obroty raz 1500 to zaraz 1600 to znowu 1500 i silnik dziwnie "zaciaga".
Trudno mi jest opisac jak sie zachowuje silnik jest to cos na zasadzie "wdech wydech"u człowieka.
Gdzie szukac usterki lub co sprawdzic.

Pozdrawim i dzieki za odpowiedzi

sebba24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2006, 09:42   #2
AT
ford::professional
 
Zarejestrowany: 26-06-2004
Skąd: okolice W-wy
Postów: 1,175
Domyślnie

A czy po rozgrzaniu wszystko wraca do normy?
I czy ma to miejsce tylko w niskich temperaturach?
Pojawiło się to teraz i nigdy wcześniej tego nie miałeś?

Może po prostu tak reguluje pracę silnika "na ssaniu", dopóki nie nabierze odpowiedniej temperatury.

Adam
__________________
Cytat z przed ok. 2800 lat:

"Dojechał aż do nich, ale nie wraca, sposób zaś jazdy jest taki jak u Jehu, syna Nimsziego, gdyż jedzie jak szalony."

II Królewska 9;20 (Stary Testament)
AT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2006, 09:55   #3
sebba24
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2004
Skąd: Gorzów Wlkp
Postów: 134
Domyślnie

AT

Wczesniej tez tak miałem ale nie zwracałem na to uwagi.Pózniej jak sie nagrzeje jest już ok.Jak dobrze pamietam latem też było to samo.
sebba24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2006, 10:07   #4
AT
ford::professional
 
Zarejestrowany: 26-06-2004
Skąd: okolice W-wy
Postów: 1,175
Domyślnie

Więc może po prostu teraz w zimie zwróciłeś na to uwagę, ponieważ silnik potrzebuje więcej czasu na rozgrzanie.
U mnie też jest minimalne (za takie uważam przedział 1500 - 1600) falowanie w ciągu pierwszych chwil (nawet minut przy mrozach poniżej -10). Praca silnika jest inna zupełnie niż po rozgrzaniu. Komputer "stara się" znaleźć optymalną równowagę pomiędzy wystarczajacą dawką paliwa dla zimnego silnika i zużyciem paliwa (które w momencie odpalenia jest astronomiczne). Czyni to metodą skokową i stąd te wahania obrotów, które jednak wykazują tendencję spadkową. Według mnie to normalne (przynajmniej to, co jest u mnie, twojego nie słyszałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Mam tak od 6-ciu lat i prawie 200.000 km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Adam
__________________
Cytat z przed ok. 2800 lat:

"Dojechał aż do nich, ale nie wraca, sposób zaś jazdy jest taki jak u Jehu, syna Nimsziego, gdyż jedzie jak szalony."

II Królewska 9;20 (Stary Testament)
AT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2006, 11:02   #5
sebba24
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2004
Skąd: Gorzów Wlkp
Postów: 134
Domyślnie

Tylko Adam problem jest taki ze kumpel ma takiego samego mondeo i dzisiaj rano razem odpalalismy u niego czegos takiego nie było.Szkoda ze nie moge opisac jak sie silnik zachowuje bo nie wiem jak to nazwac ale czy u ciebie równo pracuje czy jak spadaja obroty to silnik na to reaguje
sebba24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2006, 11:41   #6
AT
ford::professional
 
Zarejestrowany: 26-06-2004
Skąd: okolice W-wy
Postów: 1,175
Domyślnie

Cytat:
ale czy u ciebie równo pracuje czy jak spadaja obroty to silnik na to reaguje
Pracuje równo, słychać tylko wahania prędkości obrotowej, ale sama praca (jeżeli chodzi np. o cylindry itp.) jest równomierna.

Adam
__________________
Cytat z przed ok. 2800 lat:

"Dojechał aż do nich, ale nie wraca, sposób zaś jazdy jest taki jak u Jehu, syna Nimsziego, gdyż jedzie jak szalony."

II Królewska 9;20 (Stary Testament)
AT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2006, 12:12   #7
sebba24
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2004
Skąd: Gorzów Wlkp
Postów: 134
Domyślnie

,AT, To u mnie jest cos nie tak bo praca silnika nie jest równomierna
sebba24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.