Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-12-2005, 11:15   #1
stach
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-12-2005
Postów: 8
Domyślnie Pompa wtryskowa + immobiliser w 1.8 TDDi

Zepsuło mi się auto i podejrzenie padło na pompę wtryskową. Jutro będzie dokładnie wiadomo, ale raczej wszystko na to wskazuje, że to pompa. Rozważam dwa rozwiązania (jedno bardziej "cywilizowane" a drugie podpowiedziane przez kolegę mechanika):
a) odwieźć auto do serwisu BOSH i zapłacić im ile tam będą chcieli (około 3000 zł)
b) kopić pompę używaną i na nią wymienić (to koszt ok. 800 zł + 300-400 zł (wymiana)).

W związku z tym mam pytania:
1) zasłyszałem, że w to w pompie wtryskowej jest immobiliser i mogą być problemy po przełożeniu pompy z innego auta. Czy to prawda (coś nie chce mi się w to wierzyć)?
2) Czy po przełożeniu pompy z innego auta mogą wystąpić jakieś inne problemy?
3) Co w ogóle myślicie o takim pomyśle?

Pozdr.


Ostatnio edytowane przez SRS ; 07-03-2022 o 19:24
stach jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2005, 11:26   #2
Pzy
ford::professional
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: W-wa
Postów: 1,487
Domyślnie

Nie jestem na 100 % pewien jak jest to rozwiązane w przypadku Focusa TDDi, ale w Mondeo TDDi (pompa Bosch VP-44, w niektórych egzemplarzach VP-37) jeden z modułów immobilisera faktycznie "zawarty" jest w elektronice sterującej pracą pompy. Skutkuje to tym, że po przełożeniu pompy z innego auta kod immobilisera będzie niezgodny - i po prostu nie da się uruchomić silnika...
Zważywszy na to, że w Focusie TDDi jest również zastosowana pompa z serii VP - jest bardzo prawdopodobne, że wykorzystano podobne rozwiązanie jak w przypadku Mondeo.

Oczywiście po przełożeniu pompy z innego auta da się przeprogramować immobiliser, tylko nie wiem czy ASO Bosch dysponuje odpowiednim interfejsem, aby to wykonać. Być może da się to zrobić tylko poprzez WDS (czyli fordowski komputer, którym dysponują ASO Forda).
__________________
Mondeo MkIII 2.0 TDDi sedan Ghia
...
moja przygoda z Fordem już się skończyła...
jednak miło wspominam wspólne chwile z moim Mondkiem
i 120.000 km, które wspólnie przemierzyliśmy...
Pzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2006, 21:40   #3
doomin
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-08-2006
Skąd: Wrocław
Postów: 4
Domyślnie Diesel, nie zapala

Mam podobny problem - Focus 1,8 Endura DI 90 KM 1999 rp 120 000 km przejechane - zgasł dwa razy podczas jazdy a za trzecim zgaśnięciem już nie chciał zapalić :fcp11 . Kontrolki są OK, rozrusznik kręci jak dziki, ale fokusina nie pali. Filtr paliwa wymieniany był zimą - 10 000 km na nim zrobiłem.

Znajomy mechanik powiedział, że padła pompa wtryskowa, bo po odkręceniu przewodów paliwowych idących z pompy do wtrysków ciśnienie paliwa było za słabe aby wtryski się otworzyły i silnik zapalił. Mówi też, ze zapięcie na kompa nic nie da.

Czy mam mu wierzyć??? i szukać pompy czy też zapiąć na kompa i sprawdzić co pokaże.
Jak to pompa to czy może mi ktoś podpowiedzieć gdzie we Wrocławiu można ją porządnie zregenerować?
Czy przy wymianie pompy trzeba przeprogramować immobilizer? Podobno w sterowaniu pompy są zaszyte kody immobilizera?

Z góry dziękuję za pomoc.
Dominik
doomin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2006, 16:21   #4
stach
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-12-2005
Postów: 8
Domyślnie

Dominiku,
W zasadzie w moim przypadku podpięcie do komputera rzeczywiście nic nie dało. I rzeczywiście była to pompa.
Jeśli chcesz być pewien to proponuję wizytę w Diesel-Serwisie BOSH. Oni Tobie sprawdzą czy to pompa, a jeśli będzie to pompa to powiedzą konkretnie, co w pompie (Chociaż to zapewne elektronika). Naprawa takiej pompy w takim serwisie to około 3 tyś. zł. Przerabiałem sam również próbę montażu pompy używanej – czego gorąco nie polecam – bo skończyło się dodatkowym kosztem związanym z 2-krotnym składaniem silnika (ale może mój elektronik nie był za dobry żeby to dobrze zrobić – bo istnieje problem z imobiliserem).
Kupiłem ostatecznie pompę po renowacji w ASO Bosh z Bydgoszczy (nie jestem już pewien - ogłasza się na Allegro) i rzeczywiście pompa była OK. i koszt trochę mniejszy.
Pozdrawiam,
Rafał
stach jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2006, 16:56   #5
doomin
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-08-2006
Skąd: Wrocław
Postów: 4
Domyślnie

Dzieki Rafale.
U mnie już wszystko jasne - niestety na 100% padła pompa wtryskowa, a dokładniej uszkodził się sterownik, a co dokładnie to będę wiedział jak mechanik rozbierze pompę.
Z drugiej strony jednak Focusy to straszne badziewie - rdzewieją jak małe fiaty, padają pompy, pedał gazu, linki od zmiany biegów, łączniki stabilizatorów, tuleje na wahaczach, itp.....

Chyba czas zmienić auto??? :fcp5
doomin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2022, 18:29   #6
KubuśWariat
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 06-07-2010
Model: Scorpio Cosworth
Silnik: BOA, 2,9 V6 24V
Rocznik: 1993
Postów: 50
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa + immobiliser w 1.8 TDDi

Cytat:
Napisał doomin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
..co dokładnie to będę wiedział jak mechanik rozbierze pompę..

Doomin i na czym stanęło?
KubuśWariat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2022, 12:59   #7
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,201
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa + immobiliser w 1.8 TDDi

Na tym, że on już jest starszy o 16 lat. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2022, 07:52   #8
KubuśWariat
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 06-07-2010
Model: Scorpio Cosworth
Silnik: BOA, 2,9 V6 24V
Rocznik: 1993
Postów: 50
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa + immobiliser w 1.8 TDDi

ooooo ja, bystry jesteś
KubuśWariat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.