Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-12-2012, 20:38   #1
duzeM
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-11-2012
Model: mondeo mk3q
Silnik: 2.0 b+g
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie [2.0 Duratec + lpg] Błąd silnika duży wzrost spalania po wyjęciu klepek

Witam,
ostatnio wyjmowałem klepki, przeczytałem wiele tematów że spalanie może wzrosnąć do 0,5litra wiecej, i po wyjęciu wszystko było ok, średnie spalanie pokazywało mi 9,3litra (wcześniej 9,1) wiec wszystko sie zgadzało jednak po jakiś 150km, zapaliła mi sie kontrolka check silnika (pomarańczowa w prawym górnym rogu) i spalanie rosło w oczach. Odłączyłem klemy na 30minut ponowna adaptacja, wszystko gra spalanie znowu w okolicach 9,3 litra, po adaptacji przełączyłem na gaz i po 10km ponownie kontrolka silnika, i spalanie wzrosło do 11l na odcinku 3km. Miał ktoś podobny problem? Podejrzewam, że może mieć to związek z wyjęciem klepek ew. resetem map. Poczytałem troche na forum i wiem, że błędów jest wiele, ale może ktoś miał identyczne objawy. Póki co kupiłem na allegro ELM327 1.4b i może on pokaże jakieś błędy, jednak nie wiem czy mi przyjdzie przed świętami, a samochód na święta jest mi potrzebny. Jeszcze dodam, że to było spalanie w trasie i zawsze tyle pokazywał, co do pytań czy lałem i sprawdzałem czy komputer nie przekłamuje, tak sprawdzałem, spalanie wzrosło znacznie, nie jeżdże na klimie, cały czas z taką samą dynamiką, spalanie wzrasta po zapaleniu kontrolki.
pozdrawiam

PS. Nie chcący dodałem 2 takie same tematy, prosiłbym o usunięcie tego ktory ma błąd w tytule


Ostatnio edytowane przez duzeM ; 17-12-2012 o 20:41 Powód: błąd w tytule
duzeM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2012, 21:04   #2
Jakub
ford::professional
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-09-2004
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 1,930
Domyślnie Odp: [2.0 Duratec + lpg] Błąd silnika duży wzrost spalania po wyjęciu klepek

Do gazownika na regulację. Po wyjęciu klapek, powinno się ją zrobić.
Czy na samej benie błąd występuje?
Jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2012, 21:35   #3
duzeM
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-11-2012
Model: mondeo mk3q
Silnik: 2.0 b+g
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie Odp: [2.0 Duratec + lpg] Błąd silnika duży wzrost spalania po wyjęciu klepek

na benzynie błąd nie występował, ale jak teraz przełączam na benzyne to nie gaśnie
duzeM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2012, 21:50   #4
Jakub
ford::professional
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-09-2004
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 1,930
Domyślnie Odp: [2.0 Duratec + lpg] Błąd silnika duży wzrost spalania po wyjęciu klepek

Zrób calonocny reset, pojeździj trochę na samej benie i do gazmana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2012, 18:04   #5
duzeM
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-11-2012
Model: mondeo mk3q
Silnik: 2.0 b+g
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie Odp: [2.0 Duratec + lpg] Błąd silnika duży wzrost spalania po wyjęciu klepek

jeszcze nie zdąrzyłem zrobić resetu, jutro jade do gazownika, ciekawostką jest, że błąd sam znikł jednak spalanie nie spadło, ale już sie nie swieci
duzeM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2012, 02:07   #6
duzeM
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-11-2012
Model: mondeo mk3q
Silnik: 2.0 b+g
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie Odp: [2.0 Duratec + lpg] Błąd silnika duży wzrost spalania po wyjęciu klepek

ciąg dalszy problemu, byłem u gazownika no i spalanie może spadło odrobinie, ja nie zauważam zmiany, co wiecej na benzynie cały czas pokazuje tyle samo (czyli dużo za dużo), czy gazownik jak wgrywa mapy do gazu to zmienia tez mapy benzyny? Bo jeśli tak to ja nie wiem czy nie zrobił mnie w ch**ja
duzeM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2012, 23:13   #7
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie

Powinieneś zrobić reset ecu i na pb do gazownika, on laptopa na kolana i e drogę na regulacje

Wysyłane z mojego E15i za pomocą Tapatalk 2
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2012, 13:11   #8
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: [2.0 Duratec + lpg] Błąd silnika duży wzrost spalania po wyjęciu klepek

zakup nowe klapki w ASO i zamontuj, to koszt ok 200 zl jak pret masz dobry, aczkolwiek moze odlaczyles sonde lambda i dlatego wywala ci check engine i wzroslo spalanie
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !

Ostatnio edytowane przez 1olek ; 29-12-2012 o 13:28
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2012, 11:05   #9
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: [2.0 Duratec + lpg] Błąd silnika duży wzrost spalania po wyjęciu klepek

Cytat:
Napisał rustin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powinieneś zrobić reset ecu i na pb do gazownika, on laptopa na kolana i e drogę na regulacje

Wysyłane z mojego E15i za pomocą Tapatalk 2
tak zrób jak kolega napisal i problem nie powinien wrocic.
Musisz przed jazda do gazownika zrobic reset ECU i pojezdzic troche na benzynie. sama adaptacja nie wystarczy.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.