Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-06-2008, 09:25   #11
vgrzes
ford::average
 
Imię: grzes
Zarejestrowany: 23-11-2006
Skąd: Marcinkowo
Model: focus 1
Silnik: 1.8
Rocznik: 1999
Postów: 114
Domyślnie Re: Biodiesel ze stacji Bliska

[quote="tomiscorpio"]lubie te bzdury powtarzana po koncernach paliwowych.

W niemczech w normalnych paliwach jest 15% czy iles tam tego dodatku bio do paliwa ,typowe bio paliwa maja go 2 razy wiecej.
A w polsce biopaliwo ma 4 czy 5% dodatku i ludzie gadaja ze to moze zniszczyc silnik, to niemcy by juz samochodow nie mieli.[/quote

Absolutnie zgadzam sie. Nie rozumiem dlaczego wypisujecie takie bzdury że biopaliwo psuje silniki. Mechanik wam to powiedzial czy moze sami doszliscie do takiego wniosku? Na zachodzie jeżdza na biopaliwie i jakims cudem silniki im nie padają.

__________________
szcześliwej drogi już czas
vgrzes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2008, 10:42   #12
wonski
ford::beginner
 
Avatar wonski
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Olsztyn
Model: passat b5
Silnik: afb 2,5
Rocznik: 1999
Postów: 17
Domyślnie Re: Biodiesel ze stacji Bliska

nie wiesz że krowa która dużo wyje mało mleka daje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po prostu chłopak chce nałapać postów i sobie pisze bzdury aby pisać :fcp4
wonski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2008, 11:39   #13
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Re: Biodiesel ze stacji Bliska

Cytat:
Napisał wonski
nie wiesz że krowa która dużo wyje mało mleka daje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po prostu chłopak chce nałapać postów i sobie pisze bzdury aby pisać :fcp4
tylko w naszym kraju jest takie przekonanie , media tak pi... ze te paliwa niszcza silniki , bzdura najwieksza jaka moze byc.

Gdybym mial gdzies u siebie biopaliwo do tankowania zaraz bym to robil , raz ze lepsze , tyle rozpuszczalnikow nie ma , w baku znika problem wilgoci i wody bo spiryt sie miesza z woda.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2008, 06:35   #14
gerffi
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-06-2007
Postów: 53
Domyślnie Re: Biodiesel ze stacji Bliska

Polacy juz chyba tacy sa ze gdzies cos uslysza i mowia odrazu ze zle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja jezdzilem na BIO teraz na opalowym (bo mam za grosze) 20tys przejechalem i nic sie z silnikiem nie dzieje. A na forum juz nie raz czytalem ze ktos zatankowal przejechal pare km. i mu silnik padlGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bzdura chyba ze ma TDCI :-)
__________________
Krzychu
gerffi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2008, 10:16   #15
Versusowski44
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Biodiesel ze stacji Bliska

TDDi RLZ :fcp2
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2008, 11:45   #16
p.kowal
ford::average
 
Avatar p.kowal
 
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Wieruszów
Model: Focus I hb
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 101
Domyślnie Re: Biodiesel ze stacji Bliska

A najciekawsze jest to, że sporo aut (jak i moje) przyjechało z Niemiec i ci, którzy dziś krzyczą o tym, że Bio psuje silniki, sami jeżdżą autami, które większość swoich przebiegów zrobiły na Bio. :fcp3
__________________
PF 162p, Fiesta MK1 1,1 `83, PF 162p, a obecnie jak w profilu.
http://www.motostat.pl/user_images/24758/icon1.png
p.kowal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2008, 12:25   #17
tomki
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-03-2008
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 1800 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 31
Domyślnie Re: Biodiesel ze stacji Bliska

Nie mam doswiadczenia z biodieslem, zapytam natomiast forumowiczow (by nie zakladac kolejnego postu) o zdanie n/t stacji Łukoil (dawne Jet). Cenowo sa bardzo konkurencyjni w stosunku do innych stacji (przyklad: Radom, diesel = 3,59), osobiscie bardzo czesto tankowalem na "starych Jet-ach" i nigdy nie mialem powodow by cos im zarzucic, tak wiec czy po zmianie wlasciciela podtrzymaja jakosc??
tomki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2008, 07:32   #18
marcu79
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-07-2008
Postów: 1
Domyślnie Re: Biodiesel ze stacji Bliska

Jesli ktos ma mondeo z silnikiem TDDi to spokojnie moze jezdzic na BIODESEL czy nawet na opale, sam mam takie mondeo i zrobiłem juz na opale 300 tyś zawsze taniej :fcp4 pozdrawiam.
marcu79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2008, 09:53   #19
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Re: Biodiesel ze stacji Bliska

Cytat:
Napisał marcu79
Jesli ktos ma mondeo z silnikiem TDDi to spokojnie moze jezdzic na BIODESEL czy nawet na opale, sam mam takie mondeo i zrobiłem juz na opale 300 tyś zawsze taniej :fcp4 pozdrawiam.
Opał nie różni się od zwykłej ropy ale trzeba mieć dostęp do tankowania,sąsiad ma ogrzewanie domu na opał
to ma bez problemu, Golf i Merc 190D to już ponad 5lat chodzą,ogrzewanie ma drogie ale jazdę tanią...
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2008, 10:47   #20
gerffi
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-06-2007
Postów: 53
Domyślnie Re: Biodiesel ze stacji Bliska

Cytat:
Napisał Dinar
Cytat:
Napisał marcu79
Jesli ktos ma mondeo z silnikiem TDDi to spokojnie moze jezdzic na BIODESEL czy nawet na opale, sam mam takie mondeo i zrobiłem juz na opale 300 tyś zawsze taniej :fcp4 pozdrawiam.
Opał nie różni się od zwykłej ropy ale trzeba mieć dostęp do tankowania,sąsiad ma ogrzewanie domu na opał
to ma bez problemu, Golf i Merc 190D to już ponad 5lat chodzą,ogrzewanie ma drogie ale jazdę tanią...
Opał jest OK :fcp2
__________________
Krzychu
gerffi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.