Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-06-2014, 22:36   #1
Harisonl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-08-2013
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCi 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 464
Domyślnie Opis wtyczki C96 front-1 w GEM

Witam
Czy jest ktoś w stanie wyjaśnić mi za co odpowiada wtyczka C96, Borykam się z dużym poborem prądu na postoju. Auto pobiera 0,4A po tym jak wyłącza się wszystkie modułu( radio, moduł komfortu ). Po wypięciu kostki dużej zielonej C96 odrazu natężenie spada do 0,03A. Rozumiem że gdzieś tam trzeba szukać zwarcia. Pytanie tylko jak i za co odpowiadają poszczególne obwody. Domyślam się ze chodzi o światła. Jakoś w wakacje wymieniłem przełącznik z funkcją auto i wszystko chodziło ładnie do tej pory. Bardzo bym prosił o jakieś rady wskazówki.

Harisonl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2014, 22:51   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,043
Domyślnie Odp: Opis wtyczki C96 front-1 w GEM

Duża zielona wtyczka dostarcza zasilanie do GEM i całego wnętrza.
Nic dziwnego, że po jej wypięciu pobór prądu spada... Każde znane mi urządzenie elektryczne po odłączeniu zasilania pobiera co najmniej o połowę mniej prądu...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2014, 22:58   #3
Harisonl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-08-2013
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCi 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 464
Domyślnie Odp: Opis wtyczki C96 front-1 w GEM

No tak, nie wiedziałem ze ta wtyczka zasila gem myślałem że inna jest za to odpowiedzialna :/ W takim razie jestem w kropce. Po wyjeciu bezpiecznika F104, od radia i podświetlenia zegarów zostaje mi 0,16 A i za cholere nie moge dojść gdzie mi ta resztka prądu ucieka.
Harisonl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2014, 11:04   #4
Harisonl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-08-2013
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCi 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 464
Domyślnie Odp: Opis wtyczki C96 front-1 w GEM

Mam prośbę do was a głównie do Pana Tadeusza o pomoc w rozwiązaniu poboru prądu w moim aucie. Opiszę czego się już dowiedziałem i co zrobiłem.
Auto na postoju ciągnie 0,22 A gdy wyłączy się już radio i zegary (ok 40 min czekania). Proces usypiania można przyspieszyć wyciągając bezpiecznik od radia F112 i od zegarów F107 wtedy po zamknięciu auta kluczykiem jest od razu 0.22A i tak już trzyma cały czas. Można tą wartość zbić do 0,15 wyjmując bezpiecznik F104 i to już jest min jakie osiągam wyjmując bezpieczniki. W aucie dokładałem nagrzewnice ptc, maty grzewcze i tempomat. Teraz wszystko odłączyłem co i tak nie zmniejszyło poboru. (podłączone rzeczy działały bez zarzutu).
Jak pisałem miałem jakiś tydzień temu regenerowany alternator i wtedy zaczęły się kłopoty aby wykluczyć zwarcie na altku odpiąłem masę i kostkę zasilającą jednak pobór bez zmian.
W dalszej kolejności gdy wyjąłem wszystkie bezpieczniki pobór utrzymywał się na poziomie 0,15 A jednak gdy odpiąłem kostki C103 i C99 FLOR-2 pobór spadł do 0,08 A. Wyjmowanie bezpieczników i przekaźników w skrzynce przy silniku tez nie zmniejsza poboru. Moje podejrzenie to albo w GEMIE mam jakiegoś złodziejaszka prądu albo już sam nie wiem i rozkładam ręce.
Jakiś czas temu miałem malowaną klape z tyłu i błotniki ze względu na odpryski lakieru i wchodzącą rudą. Może lakiernik cos majstrował przy zamku który jest wmontowany w blendę i ten zamek powoduje zwarcie.
W samochodzie wyjąłem wszystkie żarówki ze schowka i lampki podsufitki.
Bardzo proszę o pomoc

Bump: Dokładałem w tamte wakacje przełącznik z funkcja AUTO jednak nie sądze by to miało związek gdyż przez ponad pół roku było wszystko cacy. Dodam jeszcze że w komputerze nie ma żadnych błędów

Ostatnio edytowane przez Harisonl ; 28-06-2014 o 11:11
Harisonl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2014, 18:04   #5
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Opis wtyczki C96 front-1 w GEM

Cytat:
Napisał Harisonl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardzo proszę o pomoc
Niestety kolejny Focus z podobnym problemem. Takie krokowe redukowanie upływu prądu niestety nie daje jasnej odpowiedzi. A próbowałeś całkowicie odpiąc GEM-a? No tak, przecież wypięte było C96. Najprościej podłożyc drugiego, dałbym Ci nawet swój stary GEM, ale to biedak, seria BE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może faktycznie czepic się złączek C95 i C96, obsługują tylko komorę silnika. Niestety odpięcie ich nic nie da, bo mnóstwo sygnałów powraca do komory silnika, przechodząc przez GEM. Przyszedł mi na myśl też silnik wycieraczek, ostatnio na forum smażył się przekaźnik w GEM-ie od wycieraczek koledze jadek_24. Schematy, przynajmniej te co mam, biednie się czyta. Ta sama wtyczka występuje na wielu stronach, ponieważ wszystko rozbite jest na sekcje. Jedynie na początku można coś rozkminic na schemacie blokowym jak idą linie. Bezpiecznik F104 to funkcja oszczędzania energii akumulatora i oświetlenie wnętrza. Mało prawdopodobne, ale nasunęło mi się pytanie, czy umierający altek potrafi uwalic GEM-a? Może elektryk coś nabroił? Co w Twoim wypadku miałoby jakiś sens. Powodzenia w poszukiwaniach i życzę rozwiązania problemu, badyl64 też by się z tego ucieszył.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2014, 19:18   #6
Harisonl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-08-2013
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCi 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 464
Domyślnie Odp: Opis wtyczki C96 front-1 w GEM

Jak wypnę gema to pobór jest 0,02 jak podepnę tylko zasilanie duża zielona kostka od razu rośnie do 0,08A. Wiesz co sam się zastanawiam czy przypadkiem sam gem nie robi zwarcia. I na próbę chętnie bym podłączył jakiś inny. Jeżeli możesz mi podesłać starego GEMa ( za opłatą) będę wdzięczny. Jak coś to PW

Bump: Co do elektryka to podobno najlepszy w Olsztynie (starszy dziadek) wymienił mostek z diodami bo się spaliło wszystko. Zastanawiam się tylko czy jak podłączyłem do wtyczki C100 pin 20 zasilanie do mat to nie spieprzyłem sobie czegoś. Pod fotelami zasilania nie podłączałem bo brakowało mi pinów.

Ostatnio edytowane przez Harisonl ; 29-06-2014 o 19:20
Harisonl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2014, 20:54   #7
dominlodz
ford::average
 
Avatar dominlodz
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 11-02-2012
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Focus 2 MK2 FL
Silnik: 1.6 Duratec 115PS
Rocznik: 2009
Postów: 125
Domyślnie Odp: Opis wtyczki C96 front-1 w GEM

@Harisonl,
sprawdź alternator,
ja u siebie miałem tak że po pewnym czasie auto się samo rozładowywało po niejeżdżeniu około 5 dni,
odepnij gruby czerwony kabel od alternatora i zmierz w szeregu amperomierzem prąd,
wątpię żeby to było związane z radiem albo czymkolwiek innym.

jak chcesz mam GEM'a 7m5t-..CC mogę Ci podesłać i zobaczysz na nim co i jak. to jest od polifta, więc po przeprogramowaniu na Ciebie powinien Ci chodzić.
jak byś był zainteresowany ->PW.
dominlodz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2014, 21:06   #8
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Opis wtyczki C96 front-1 w GEM

Cytat:
Napisał dominlodz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sprawdź alternator,
Dominik, Harisonl ma już nowy alternator (150A) i akumulator. Upływ prądu miał w starym alternatorze, pomimo wymiany mostka.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2014, 21:14   #9
dominlodz
ford::average
 
Avatar dominlodz
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 11-02-2012
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Focus 2 MK2 FL
Silnik: 1.6 Duratec 115PS
Rocznik: 2009
Postów: 125
Domyślnie Odp: Opis wtyczki C96 front-1 w GEM

Radek,
wybacz muszę być nie na czasie,
i dalej ma problem ?
dominlodz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2014, 21:18   #10
Harisonl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-08-2013
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCi 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 464
Domyślnie Odp: Opis wtyczki C96 front-1 w GEM

Dokładnie tak, do tego doszła jeszcze uszkodzona cela w aku. Troche mnie elektryk w maliny wpuścił i szukałem tam gdzie nie trzeba. Bo altka gdy naprawiał sprawdzał na stole i twierdził, że parametry miał idealne. A co do aku to był dobry tylko mi padł w chwili gdy altek nie ładował,a musiałem wrócić do domu ponad 100 km. w tym czasie się rozładował prawie do zera zasiarczył, pewnie się płyty wygięły i tyle z niego było. Niestety aku w ogóle nie brałem pod uwagę przez co szukałem problemu w instalacji.
Harisonl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.