Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-02-2009, 17:47   #1
szymonooo
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2008
Skąd: dolny śląsk
Model: Ford Focus Mk1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 81
Domyślnie Lampy podwójne zamiast H4 - dziwne pytanie

Witam
Poruszyłem ten temat już na poprzednim poście ale pomyślałem że przedstawię to wam "drodzy forumowicze" :fcp18 (ale cukier hehe) w nowym poście:
Otóz mam foke rok 99 i chciałbym zamontować do niej lampy po lifcie tzw. podwójne. Wszystko pięknie opisane jak przerobić wtyczkę itp. ale nurtuje mnie jedna rzecz - otóż w lampie H4 zaróka świeci naprzemiennie tzn. albo żarnik zasłoniety albo cały natomiast w lampie podwójnej mamy niejako dwa osobne obwody - lampy mijania które świecą cały czas (a może się mylę?) i dołączane są lampy drogowe. I teraz pytanie czy da się podłączyć nowe lampy do starej foki aby działały na tej samej zasadzie jak wyżej? Dla przykładu podam że mój kolega w Pedziu 306 zmienił lampy na nowe DEPO i miał taki objaw! Świeciły mu naprzemian zamiast dołaczać drogowe. Może ktoś z was podłączał już takie lampy - prosze o informację? obawiam się że będzie trzeba zmodernizować całą instalację z przełącznikiem świateł włacznie. Proszę o rady i ew. namiary na tutoriale jak to zrobić.
Pozdrawiam :fcp4

szymonooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2009, 18:42   #2
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Re: Lampy podwójne zamiast H4 - dziwne pytanie

Da się przerobić. Być może trzeba połączyć na krótko we wiązce pod kierownicą - zmostkować obwód wyłączający światła mijania. Generalnie robota dla cierpliwych albo posiadaczy schematu instalacji elektrycznej. Można tez podłączyć wyjście przekaźnika świateł drogowych z wejściem przekaźnika świateł mijania przez odpowiednio dużą (mocną) diodę albo dodatkowy przekaźnik.
W żarówce H4 oba włókna są blisko siebie. Jednoczesne świecenie powoduje wydzielenie zbyt dużej ilości ciepła - stąd konieczność rozłączania.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2009, 19:51   #3
uTuS
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-11-2008
Skąd: Warszawa
Model: byl Focus Mk1, teraz Mondeo Mk3
Silnik: byl 1.4, teraz 2.0 TDCi :)
Rocznik: byl 1999, teraz 2004
Postów: 108
Domyślnie Re: Lampy podwójne zamiast H4 - dziwne pytanie

szymonooo jak juz to zrobisz to mam prozbe odezwij sie do mnie na priv i powiedz jak Ci poszlo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tez sie zastanawilaem zeby lampy po lifcie wlozyc. Tylko pytanie co z kierunkami zrobic w zderzaku? Bo po lifcie sa w lampie. Odlaczyc je poprostu w zderzaku i zeby tylko byly? czy zderzak tez zmieniac o to jest pytanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
uTuS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2009, 20:32   #4
mtoczynski
ford::advanced
 
Avatar mtoczynski
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-11-2005
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta MK7 | Focus MKI
Silnik: 1.6 Ti-VCT | 2.0 Zetec
Rocznik: 2010/2000
Postów: 364
Domyślnie Re: Lampy podwójne zamiast H4 - dziwne pytanie

Jester, masz racje i nie masz racji - wystarczy spiac ze soba PIN Nr 8 i 9 w kostce od kierunkow/swiatel i pozamiatane - mijania nie gasna przy zapalaniu drogowych - robota na 5 minut - nie wymaga jakichkolwiek zdolnosci elektrycznych ani schematow - piny sa ponumerowane :fcp2
mtoczynski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2009, 09:40   #5
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Re: Lampy podwójne zamiast H4 - dziwne pytanie

Cytat:
Napisał mtoczynski
Jester, masz racje i nie masz racji - wystarczy spiac ze soba PIN Nr 8 i 9 w kostce od kierunkow/swiatel i pozamiatane - mijania nie gasna przy zapalaniu drogowych - robota na 5 minut - nie wymaga jakichkolwiek zdolnosci elektrycznych ani schematow - piny sa ponumerowane :fcp2
Masz rację i nie masz racji :fcp3
Nie wiem czy przewód przewidziany do zasilania jednej żarówki wytrzyma zasilanie dwóch. Jak włączysz światła mijania to drogowe nie będą świecić? Nie mam schematu, a wiem, że to nie jest takie oczywiste.
Najlepiej zewrzeć pod kierownicą kabelek łączący okrągły przełacznik świateł z dźwignią włacznika długich i wyjście (przewód) na przekaźnik świateł mijania - czyli ominąć wyłacznik świateł mijania w przełączniku długich.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2009, 13:16   #6
mtoczynski
ford::advanced
 
Avatar mtoczynski
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-11-2005
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta MK7 | Focus MKI
Silnik: 1.6 Ti-VCT | 2.0 Zetec
Rocznik: 2010/2000
Postów: 364
Domyślnie Re: Lampy podwójne zamiast H4 - dziwne pytanie

ale ja wiem - jezdze tak w 2 fokach (2,5 roku w jednek, 1,5 roku w drugiej) i znam duzo osob ktore maja tak zrobione bez jakichkolwiek problemow... nie wiem o jakim zasilaniu 2 zarowek na jednym kabelku mowisz - nic takiego sie nie dzieje...

Cytat:
Napisał Jester
ominąć wyłacznik świateł mijania w przełączniku długich.
no wlasnie dokladnie to osiagasz laczac pin 8 i 9
mtoczynski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2009, 14:25   #7
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Re: Lampy podwójne zamiast H4 - dziwne pytanie

Cytat:
Napisał mtoczynski
ale ja wiem - jezdze tak w 2 fokach (2,5 roku w jednek, 1,5 roku w drugiej) i znam duzo osob ktore maja tak zrobione bez jakichkolwiek problemow... nie wiem o jakim zasilaniu 2 zarowek na jednym kabelku mowisz - nic takiego sie nie dzieje...
Nie zrozumieliśmy się. Sądziłem, że chcesz łączyć obwody mocy przy reflektorze.
Cytat:
Cytat:
Napisał Jester
ominąć wyłacznik świateł mijania w przełączniku długich.
no wlasnie dokladnie to osiagasz laczac pin 8 i 9
Zrozumiałem, że w kostce przy reflektorze, a zdaje się, że piszesz o tej pod kierownicą. Chyba piszemy o tym samym.
Teraz chyba wszystko jasne.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2009, 15:54   #8
mtoczynski
ford::advanced
 
Avatar mtoczynski
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-11-2005
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta MK7 | Focus MKI
Silnik: 1.6 Ti-VCT | 2.0 Zetec
Rocznik: 2010/2000
Postów: 364
Domyślnie Re: Lampy podwójne zamiast H4 - dziwne pytanie

taaak, napisalem w "kostce od kierunkow/swiatel" - chodzilo dokladnie "o kostke przelacznika kierunkow, swiatel drogowych" - faktycznie troche dwuznacznie... zesmy sie w koncu dogadali :fcp2

a dla zupelnej jasnosci - lewa wajcha, ta od kierunkow :fcp23
mtoczynski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.