Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-02-2024, 23:00   #31
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,040
Domyślnie Odp: Hybrid wymiana akumulatora 12V

Cytat:
Napisał Marans Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...proszę o jakąś radę w sprawie alarmu.
Nie wiem jak u innych - ale moja SZKLANA KULA cała zaszła mgłą... Za cholerę nie mogę w niej rozpoznać co też za alarm ma Kolega...

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2024, 16:35   #32
Marans
ford::beginner
 
Avatar Marans
 
Zarejestrowany: 06-01-2012
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2,0 hybrid
Rocznik: 2019
Postów: 27
Domyślnie Odp: Hybrid wymiana akumulatora 12V

Witam
Alarm chyba jakiś fabryczny obwodowy jak sądzę. Ma zabezpieczenie przed próbą włamania lub właśnie odłączenia aku.
Ale już poradziłem sobie. Otóż żeby nie włączał się ów alarm trzeba po prostu nie zamykać pojazdu na czas wyjęcia akumulatora. Wtedy alarm się nie uzbraja. Minusem jest to, że samochód pozostaje otwarty. Więc jeśli ktoś nie ma garażu to trochę lipa z pozostawieniem otwartego samochodu np. pod blokiem.
Marans jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2024, 14:52   #33
radiowiec_wawa
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 02-02-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 Hybrid
Rocznik: 2022
Postów: 10
Domyślnie Odp: Hybrid wymiana akumulatora 12V

Aaaa czyli to standard Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mnie właśnie padł, dokładnie 30 dni przed końcem gwarancji. Pojechałem do ASO, powiedzieli, że muszą dobę potestować. Jednak po 4 godzinach zadzwonili, że już widać, że szrot. Zatem uznali wymianę na gwarancji ale łącznie auto 3 dni w serwisie ehhh.


Cytat:
Napisał Marans Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Drodzy koledzy. Posiadam Mondeo mk5 hybrydę. Ostatnio rozładował się akumulator do zera. Ma zaledwie 2 lata. Być może przyszedł czas na niego. Ale chciałem go wyjąć i naładować prostownikiem. Niestety podczas odłączenia klemy włącza się alarm. Czy wiecie w jaki sposób wyłączyć go na czas wymontowania akumulatora? A swoją drogą akumulator niby oryginał zakupiony w salonie forda i tylko 2 lata? Trochę lipa. Pozdrawiam i proszę o jakąś radę w sprawie alarmu.
radiowiec_wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.