Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-07-2007, 21:44   #21
tga
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-02-2006
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 131
Domyślnie

Cytat:
Jeżeli podszybie jest dobrze doklejone to nie ma prawa żeby woda przedostawała się przez obudowę filtra nadmuchu jak to jest pokazane w linku. Coś takiego robiłem dwa razy i tylko w mondeo 94r gdzie już naprawdę ta gąbka była sparciała, and_f ma focusa z roku 2004 i nie wierzę żeby ta gąbka już spaciała, no chyba że jakiś focus był zanurzony w wodzie po szyby i stał bardzo długo w tej wodzie. Jeżeli podszybie jest dobrze uszczelnione to przecieki będą przez obudowę parownika.
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, stanie po szyby w wodzie mi nie grozi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wcześniej stosowałem uszczelkę butylową - zalecaną przez forda - za pierwszym razem było ok, niestety później musiałem demontować całe podszybie (wyciągałem mechanizm wycieraczek) i znów uszczelniłem butylową ale chyba niedokładnie to zrobiłem bo miałem nieplanowane suszenie tapicerki :fcp24
Przy okazji zamiawiania srób i nakrętek do mechanizmu wycieraczek (2 z 3 były tak zardzewiałe i się ukręciły) zapytałem w fordzie czym uszczelniają prawą stronę podszybia.
W odpowiedzi otrzymałem metrowy odcinek plasteliny, wprawdzie tak uszczelnione podszybie deszczu jeszcze nie widziało ale jestem dobrej myśli.

__________________
Pozdrawiam
tga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2007, 12:54   #22
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie

Cytat:
Napisał mario82
Jeżeli podszybie jest dobrze doklejone ...
Witam!
Problem wody dostającej sie do kabiny to raczej nie niedoklejone podszybie. W mojej foce podszybie po stronie pasażera odstaje od szyby ok pół centymentra, a nawet po największym deszczu w kabinie nie ma śladu wody.
Pozdrawiam :fcp29
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2007, 13:27   #23
and_f
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-06-2007
Postów: 17
Domyślnie

dziekuje za zaintresowanie tematem i rady.
Poniewaz w serwisie juz prawie rozkladaja rece ( w poniedzialek 05.08 ) jescze jedna ( 6-ta ) wizyta, dlatego wydaje mi sie ze chyba musze zaczac liczyc na siebie dlatego szukam pomocy na forum.

1. Czy moglbys wyjasnic MARIO82, co to jest obudowa nagrzewnicy
Cytat:
przecieki przez obudowę nagrzewnicy.
2. Czy moglbys wyjasnic co to jest obudowa parownika
Cytat:
przecieki będą przez obudowę parownika.
Ostatmio musialem postawic Focus'a pod chmurka, tak sie pechowa zlozylo ze cala noc lalo i rano w aucie mialem jeziorko po stronie pasazera z przodu i takie samo jeziorko po stronie pasazera z tylu. CZY MOZE TYLE WODY NAKAPAC PRZEZ FILTR POWIETRZA ?. Poza tym przeciez podszybie ma specjalna rynienke ktore POWINNA chyba wylapywac wode ktorej uda sie dostac pod podszybie .

U mnie wszystko sie zaczelo od wymiany przedniej szyby w ASO. Potem zostalo zrobione:
  • 1. dokladniesze uszczelnienie specjalna guma podszybia po stronie pasazera ( guma pomiedzy szyba i podszybiem
)
  • 2. dodano mase uszczelniajaca wokol otworu na ktory jest mocowana ramka na ktora wchodzi filtr powietrza
  • 3. zalozono jeszcze nowe podszybie, aby wyeliminowac ze moze to stare jest juz "zuzyte"
  • Co bedzie teraz ???? robione

Dzwonilem po innych serwisach w 2 wypadkach powiedzano mi ze jest jeszcze mozliwa jedna przyczyna . Podczas zakladania/wklejania nowej szyby, w kleju ktory jest pomiedzy szyba a ramka w ktora sie ja wkleja moglo powstac szczelinka.

JESLI MACIE JAKIES POMYSLY , TO BARDZO PROSZE O POMOC.

PS
and_f jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2007, 07:42   #24
mario82
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-07-2007
Skąd: Kraków
Model: Chrysler
Silnik: Grand Voyager 3301cm3
Rocznik: 1996
Postów: 133
Domyślnie

Cytat:
Napisał and_f

1. Czy moglbys wyjasnic MARIO82, co to jest obudowa nagrzewnicy
Cytat:
przecieki przez obudowę nagrzewnicy.
2. Czy moglbys wyjasnic co to jest obudowa parownika
[quote:38zx0lxx]przecieki będą przez obudowę parownika.

[/quote:38zx0lxx]

to jest jedna i ta sama rzecz tylko są dwie nazwy tego (zależy kto jakiej używa), i tak mi się napisało raz tak a raz tak
__________________
Była : Fiesta 1,6 16v
Była : Sierra 2,0i DOHC
mario82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2007, 22:57   #25
mark_TDDI
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2007
Skąd: far far away
Model: RS500
Silnik: mocny
Rocznik: 2012
Postów: 177
Domyślnie

Miałem podobny problem. Woda dostawała się do środka przez nieszczelną obudowę parownika (w gorętsze dni miałem jeziorko po stronie pasażera). Niestety - dziłania typu podklejania i smarowania "cudownymi mazidłami" nie pomogą. Trzeba wymontować nagrzewnicę, co wiąże sie z koniecznością demontażu całej deski rozdzielczej (w ASO 2 dni + ok. 750 PLZ).
__________________
odzyskałem rozum, zdrowie i pieniądze - sprzedałem ostatniego forda i zmieniłem koncern na VAG
mark_TDDI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2007, 09:00   #26
blaaku
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-09-2007
Postów: 1
Domyślnie Re: jakiś płyn wycieka pod nogami pasażera focus 2002

Cytat:
Napisał golciu
trudno określić czy to woda czy płyn chłodniczy bez zapachu a dotego niesamowita sprawa przy wilgotnym powietrzu i nawiewie ustawionym na szybę ta paruje ale na zewnątrz na dole , jeszcze zczymś takim się nie spotkałem czyżby jedno z drugim miało związek ???

w moim focusie pod gumowym dywanikiem od strony pasażera skrapla sie woda - ale na pewno nie dostaje sie z zewnątrz bo w ASO podklejali cos tam - wtedy woda kapala na dywanik. :fcp2 . a teraz jest pod . Zauważyłem że problem ten pojawia się po użyciu klimy.

Dlaczego tak się dzieje i jak to zlikwidować ???
blaaku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2007, 10:27   #27
s@ndy
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-09-2005
Postów: 97
Domyślnie

Witam
Panowie - woda w kabinie (w sprawnym i niewalonym aucie) moze się brać z dwóch powodów:
1. Zatkany odpływ klimatyzacji (nie ma kapania wody na chodnik pod silnikiem) tylko w końcu sie przelewa i ląduje w kabinie (woda z klimy - rzadko ale się zdarza)...
2. Przez nieszczelne podszybie - zasadniczo najważniejszy jest tu aby szczelność była uzyskana w narożniku - tam nie ma rynienki i tamtedy woda się zwykle dostaje (woda z opadów). Standardowo woda rynienką leci od narożnika do środka auta.
JEDNA WAŻNA UWAGA
Jeśli nawet narożnik jest szczelny a auto nie stoi poziomo to rynienka moze nie zadziałać lub zadziałąć odwrotnie niż oczekujemy - jeśli lewe koła są wyżej to cała woda z rynienki leci nam do kabiny, podobnie jeśli przód jest zdecydowanie wyżej....
Pozdrawiam
s@ndy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2007, 16:08   #28
tga
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-02-2006
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 131
Domyślnie

Ja dośc długo się bawiłem w osuszanie auta i dochodzenie skąd coś cieknie.
Auto suszyłem chyba 6 razy w ciągu 2ch miesięcy, pod 2-gim suszeniu już nawet nie montowałem osłony przedniego progu i tych wszystkich duperelek które trzeba zdjąć żeby unieść wykładzinę.
Cały czas sądziłem że to podszybie (u mnie zalanie auta zawsze zbiegało się deszczami).
Z 3 tygodnie temu w końcu sprawdziłem odpływy i było ok, nawet nie montowałem podszybia na uszczelce będąc pewnym że znów się będę bawił.
Po kolejnym osuszeniu auta, doszedłem do tego że przyczyną nie jest podszybie a klima.
Woda pojawiała się w lewej górnej części miejsca na nogi pasażera a mniej więcej tamtędy jest odpływ z klimy obecnie nic z tym nie robiłem oprócz wprowadzenia wężyka i odgrzybienia tego. Po tym jechałem kawałek na klimie (lało mocno i szyby parowały więc musiałem ustawić nawiew na przednią szybę) po tym nie miałem wody alei tak nie jestem pewien w 100% czy pomogło a boję sięsprawdzić bo nie mam teraz czasu i ochoty na suszenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
tga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2007, 05:13   #29
mark_TDDI
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2007
Skąd: far far away
Model: RS500
Silnik: mocny
Rocznik: 2012
Postów: 177
Domyślnie

Cytat:
Napisał s@ndy
Witam
1. Zatkany odpływ klimatyzacji (nie ma kapania wody na chodnik pod silnikiem) tylko w końcu sie przelewa i ląduje w kabinie (woda z klimy - rzadko ale się zdarza)...
Nie tak rzadko - ponoć od zeszłorocznych upałów, wycieki z klimy są w ff1 na porządku dziennym (Aso w Tarnowie sporo tego naprawia - m.innymi u mnie).
Co dziwne - woda przez odpływ ściekała aż miło, a w środku i tak była kałuża. Poprostu - wentylator nawiewa na szczeliny/ łączenia połówek obudowy wodę zgromadzoną w bukłaku na dole (której w szczególnie upalne i wilgotne dni jest więcej); połówki nie są niczym uszczelnione i woda sobie ścieka. Jest to kolejna wada genetyczna jedynki i aż dziw bierze, że ford milczy w tej sprawie (jedyny wniosek jaki się nasuwa, to zły/niestaranny montaż obudowy parownika, lub zbyt mała wydajność odpływu). Naprawa polega na wymontowaniu deski rozdzielczej, wyjęciu obudowy parownika/nagrzewnicy, rozebraniu jej i złożeniu na poliuretanowej masie uszczelniającej. Tylko dlaczego tej masy nie ma tam od nowości???
Innymi słowy - jak podszybie uszczelnione, nie pada, a woda zbiera się po uzyciu klimy, to niestety ASO i wydatki...
__________________
odzyskałem rozum, zdrowie i pieniądze - sprzedałem ostatniego forda i zmieniłem koncern na VAG
mark_TDDI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2007, 22:37   #30
jarek522
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-11-2007
Postów: 3
Domyślnie

Witam. Mam Fieste MK3 z 91'

Problem polega na tym że pod wycieraczką przedniego i tylnego pasażera (prawa strona) dostaje się woda. Czasami po deszczu mam ogromną kałuże w aucie. Pisze z góry że nie mam klimy.

Dzięki i prosze o wyczerpujące odpowiedzi
jarek522 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.