Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-08-2015, 12:00   #1
witeck
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-07-2015
Model: Ford Focus Mk1 Kombi
Silnik: 1.6 Zetec
Rocznik: 2002
Postów: 46
Domyślnie Ukryte menu diagnostyczne komputera - co oznaczają poszczególne parametry?

Witam,
Proszę o informacje co oznaczają poszczególne parametry pokazywane na wyświetlaczu komputera po wywołaniu menu diagnostycznego (można je wywołać po przekręceniu kluczyka w pozycję II oraz przytrzymaniu przycisku "s" na komputerze).
Poniżej wklejam po kolei screeny które się pokazują po wciśnięciu przycisku "s":

1)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

2)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

3)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

4)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

5)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

6)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

7)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

8 )
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

9)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

10)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

11)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

witeck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2015, 11:16   #2
witeck
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-07-2015
Model: Ford Focus Mk1 Kombi
Silnik: 1.6 Zetec
Rocznik: 2002
Postów: 46
Domyślnie Odp: Ukryte menu diagnostyczne komputera - co oznaczają poszczególne parametry?

Podbijam temat, bo nie było żadnej odpowiedzi. Może ktoś wie i opisze?
witeck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2015, 11:37   #3
Haden
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-03-2015
Model: Ford Focus I Hatchback
Silnik: 2.0 16V 130KM
Rocznik: 1999
Postów: 468
Domyślnie Odp: Ukryte menu diagnostyczne komputera - co oznaczają poszczególne parametry?

Nie jestem pewny na 100% ale według mnie:

1) "Test" wyświetlacza

2) Prędkość

3) Spalanie chwilowe ?

4) Spalanie średnie

5) Ilość paliwa do zapalenia się rezerwy

6) Ilość paliwa do pustego baku

7) To na pewno korekta zasięgu do końca paliwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

8 ) Temperatura

9) 10) 11) Nie mam pojęcia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


No i właśnie jakby ktoś wiedział o co chodzi w 3 ostatnich to by było fajnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Haden ; 18-09-2015 o 11:48
Haden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2015, 11:58   #4
witeck
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-07-2015
Model: Ford Focus Mk1 Kombi
Silnik: 1.6 Zetec
Rocznik: 2002
Postów: 46
Domyślnie Odp: Ukryte menu diagnostyczne komputera - co oznaczają poszczególne parametry?

Cytat:
Napisał Haden Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie jestem pewny na 100% ale według mnie:
1) "Test" wyświetlacza
2) Prędkość
3) Spalanie chwilowe ?
4) Spalanie średnie
5) Ilość paliwa do zapalenia się rezerwy
6) Ilość paliwa do pustego baku
7) To na pewno korekta zasięgu do końca paliwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Temperatura
9) 10) 11) Nie mam pojęcia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i właśnie jakby ktoś wiedział o co chodzi w 3 ostatnich to by było fajnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1) OK
2) Jeszcze nie testowałem w trakcie jazdy, więc nie wiem czy OK
3) Jeszcze nie testowałem w trakcie jazdy, więc nie wiem czy OK
4) Być może oznacza to jakieś średnie spalanie (tak przynajmniej można wywnioskować z jednostki - l/100km) ale ta wartość różni się od wartości pokazywanych przez komputer w zwykłym trybie
5) i 6) Załóżmy, że 5) pokazuje ilość paliwa do zapalenia rezerwy, to 6) w takim razie na pewno nie jest ilością do pustego baku. U mnie w tej chwili jest mniej więcej połowa zbiornika paliwa - 5) pokazuje 32L a 6) 10,8. Piątka i szóstka mają ten sam znaczek dystrybutora obok siebie, przy czym piątka ma jednostkę "L" a szóstka jest bez żadnej jednostki.
7) Nie potwierdzam, nie testowałem
8 ) OK
9) 10) 11) Ktoś wie co oznaczają?
witeck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2015, 17:17   #5
witeck
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-07-2015
Model: Ford Focus Mk1 Kombi
Silnik: 1.6 Zetec
Rocznik: 2002
Postów: 46
Domyślnie Odp: Ukryte menu diagnostyczne komputera - co oznaczają poszczególne parametry?

Punkt 2) i 3) raczej nie dotyczą chwilowej prędkości i chwilowego spalania. Po wywołaniu tego parametru w trakcie jazdy - wartości rosną w miarę pokonywania dystansu od 0 w górę - niezależnie od prędkości i spalania.
witeck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.