Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-10-2014, 20:36   #1321
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Dobra. Dzisiaj w końcu mondek dojechał do Krakowa i odstawili prezentację z ciastkami i szampanem. Dużo trzeba było wypić żeby nie zauważyć kilku istotnych spraw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z kumplem zrobiliśmy gruntowny przegląd dwóch sztuk wystawionych dla widzów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


NA PLUS:

- wygląd zewnętrzny
- wygląd wewnętrzny
- siedząc za kierownicą obsługa wszystkiego dookoła łatwa i przyjemna

NA MINUS:

- wąskie fotele - BEZ regulacji szerokości dodam - nikomu z obsługi nie udało się ich "rozszerzyć" czy to palcami czy przy użyciu elektroniki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pisząc wąskie nie mam na myśli czegoś w stylu kubełków Recaro ale po prostu szczupłej osobie boczki wbijają się w kość miednicy - godzina jazdy i pewnie bym wybiegł z krzykiem. Czy jak wspomniano to pomyłka i na wiosnę będą szersze - nie obchodzi mnie to, przy aucie tej klasy nie można robić takich pomyłek

- bagażnik w kombi. O ile z przednich foteli wbijających się w tyłek można się pośmiać to przy ocenie bagażnika tylko siąść i zapłakać. Pomijają że ja w MK4 mam większy o ponad 20 litrów to w swojej klasie segmentu D MK5 wypada blado jak brzuch ryby. Jeśli ktoś szuka auta rodzinnego z dużym bagażnikiem to po wsadzeniu złożonego wózka dziecięcego resztę betów weźmie na tylne siedzenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Podsumowując - auto ma nie tylko ładnie wyglądać ale być praktyczne. Niestety w skali 1-10 ocena co najwyżej pośrodku skali.

Syndrom OPLA - Insignia jest ładna ale co z tego jeśli poprzednia Vectra C ma o 30% więcej miejsca z przodu, z tyłu i w bagażniku.

kocur jest offline  
Stary 28-10-2014, 20:41   #1322
dziecioł
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-08-2010
Model: mondeo MK4
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 41
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Jeśli jadę samochodem osobowym gdzie jest szyba a nie paka cofam zawsze patrząc za siebie wtedy widzę dokładniej niż z lusterek. Oczywiście jeśli cofam w ciasne miejsce bądź mała lukę w końcowej fazie musze wspomoc się lusterkami żeby nie porysowac zderzaka. Natomiast jeśli ty jeździsz zawsze na same lusterka wspomagając się czujnikami o ile są to twój wybór ja jeżdżę inaczej.
dziecioł jest offline  
Stary 28-10-2014, 20:49   #1323
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - bagażnik oceniasz na podstawie litrów czy mierzyłeś i porównałeś z innymi autami?
Atlis jest offline  
Stary 28-10-2014, 21:06   #1324
dziecioł
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-08-2010
Model: mondeo MK4
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 41
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Moja wypowiedź jest subiektywna nie porównuje jej do innych samochodów oprócz wyglądu zewnętrznego.Co do bagażnika kierowalem sie wlasnymi potrzebami a nie sprawdzałem czy jest jeden od drugiego wiekszy bo mi to nic nie da. W MK5 zrobili taki jaki jest i trzeba to zaakceptować.
dziecioł jest offline  
Stary 28-10-2014, 21:15   #1325
midisso2010_2
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Cytat:
Napisał dziecioł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli .

Ale jak jedziesz w przód to tez patrzysz nawet często w tylne lusterko a jak patrzyłem to w mk5 widoczność słaba jak w mazda6

Ostatnio edytowane przez midisso2010_2 ; 28-10-2014 o 21:19
 
Stary 28-10-2014, 21:28   #1326
shreku
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 14-11-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi 140PS
Rocznik: 2008 ( w sumie to jak 2009)
Postów: 173
Domyślnie

Każdym autem na lusterkach, na egzaminie bolał mnie obowiązek odwrócenia się przez ramie. Kwestia tylko wyczucia oddalenia w luaterkach bo wew ma inne ognisko niż zew. Poza tym odwracając się prY parkowaniu patrzysz w szyby co jest bez sensu bo wszelkie zagrożenia Czaja się na poziomie zderzaka. A jak znasz auto to i wiesz jak parkować i wyczuć odległość we wstecznym lusterku.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
__________________
Focus MK1 kombi 2004 100PS, Mondeo MK4 Kombi 2.0 TDCi - złota strzała
shreku jest offline  
Stary 28-10-2014, 21:28   #1327
corneliusab
ford::expert
 
Avatar corneliusab
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Skąd: AB(DE) / GD(PL)
Model: S-Max Titanium S / Kuga Individual
Silnik: 2.5 T 220 PS / 2.5 T 200PS
Rocznik: 2009 / 2009
Postów: 3,731
Domyślnie

Ja cofam tylko na lusterka i jakos nie mam z tym problemu choc tyl auta mam jakies 15 metrow dalej od miejsca w ktorym siedze 😀 gadzetow typu kamera czy czujniki cofania brak.
Apropos mk5 ma ok 120 litrow mniejszy bagaznik od paska, a to juz jest sporo.
__________________
Moje Mondeo


Ostatnio edytowane przez corneliusab ; 28-10-2014 o 21:32
corneliusab jest offline  
Stary 28-10-2014, 21:29   #1328
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - bagażnik oceniasz na podstawie litrów czy mierzyłeś i porównałeś z innymi autami?

I to i to. Litrażowo odstaje bardzo wyraźnie a kumpel, z którym byłem ma passata kombi B7 czyli ostatnią wersję i pojemnościowo przepaść. Szczerze.


Małe porównanie:

(MK5 488 l / 1585 l )
(Passat B7 603 l / 1731 l )
(Passat B8 650 l / 1780 l )
(Suberb II 633 l / 1865 l )


I jeden i drugi bagażnik "kwadratowy" bez żadnych głupich schowków nabijających kubaturę ale w passacie bez klęknięcia na podłodze bagażnika do foteli nie dostanę - a tutaj lekko się pochyliłem z tyłu pod klapą i łapie za siedzenie. Jest naprawdę spora różnica.
kocur jest offline  
Stary 28-10-2014, 21:34   #1329
dziecioł
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-08-2010
Model: mondeo MK4
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 41
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Przecież napisałem na początku ze z widocznością do tylu jest nieciekawie wiec nie wiem o co Ci chodzi.
dziecioł jest offline  
Stary 29-10-2014, 00:32   #1330
vaskis
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Wątek staje się słynny za sprawą modów TOMASA i JVC. Koledzy zaczynają pisać o Was i cenzurze na tym forum na mondeoKlubPolska.
Brawo !!! Zwłaszcza że tam piszą o Was użytkownicy ze sporym stażem większym niż Wasz na tym forum !!!. "Gratuluję obiektywizmu". Chętnie przyłączę się tam do dyskusji na Wasz temat . Śledziłem wasze forum jako gość szlag mnie trafiał jak czytałem nieltóre Wasze opinie i cieszę się że wreszcie jakiś senior zajął się tam tymi wybrykami

Ostatnio edytowane przez vaskis ; 29-10-2014 o 00:57
 
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.