Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-12-2014, 20:38   #11
zeenn
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 15-09-2013
Skąd: ZMY / PO
Model: Mondeo GHIA
Silnik: 2.0 TDCI 115km
Rocznik: 2004
Postów: 30
Domyślnie Odp: Alternator z benzyny do diesla?

hej, alternator od benzyny założony, oczywiście oryginalny.
Wszystkie objawy - mrugające światła wewnątrz/zewnątrz, falując obroty - ustąpiły! Teraz aż miło się jeździ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

zeenn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2014, 16:27   #12
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Odp: Alternator z benzyny do diesla?

W zeszłym roku zrobiłem to samo i także wszystkie objawy typu mrugające światła i falujące obroty ustąpiły.
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2016, 14:24   #13
Bomba1233
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 30-11-2013
Skąd: Libiąż
Model: Mondeo Mk III i Ford S-max
Silnik: 2.0 PB i 2.0 EB
Rocznik: 2002 i 2011
Postów: 112
Domyślnie Odp: Alternator z benzyny do diesla?

Ja mam inne pytanie czy będzie pasował odwrotnie??
bo jak widzę to nowe tylko do diesla są ;/
Bomba1233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2016, 09:41   #14
Pogodny
ford::advanced
 
Avatar Pogodny
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 15-06-2012
Skąd: Mierzęcice
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 PB 145 KM
Rocznik: 2005
Postów: 287
Domyślnie Odp: Alternator z benzyny do diesla?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy ten alternator z benzyniaka 2.0 16v posiadające to sprzęgiełko, wchodzi bez żadnych przeróbek do 2.0 TDCi czy trzeba coś rzeźbić aby pasek chodził idealnie w osi z resztą osprzętu?
__________________

Zapraszam na mojego bloga:
https://www.facebook.com/PogodnyDetailing
Pogodny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2016, 15:21   #15
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Alternator z benzyny do diesla?

Wchodzi idealnie, przerabiałem ten temat u siebie. Nastała upragniona cisza. A rzeźba to jest wkładanie nowego sprzęgiełka do altka ze zwykłym kółkiem bo bez frezowania się nie obejdzie.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2016, 16:18   #16
GTB20
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 27-10-2015
Skąd: Z domu
Model: sharan
Silnik: auy
Rocznik: 2000
Postów: 247
Domyślnie Odp: Alternator z benzyny do diesla?

nie polecam wkldac zes ztywnym kolkiem bo sie zemsci jak nic w szybkim czasie. Tak zniszczylem jedn napinacz paska a kuzyn nawet mi nic nie mowil a trzy napinacze polamaly mu sie wlasnie vo sobie dal sztywne kółko. Do altkow o nieduzym amperazu to jeszcz ejak cie moge ale mocne to juz beda lamac napinacze. Ja u siebie wymienilem altek z 120 amperowego na 220 amperowy. Pradu jet tyle ze nie ma sznas na jakiekolwiek migniecie swiatla mimo ze wlaczam odbiorniki gdzie ciagna pradu sporo bo grzana szyba przednia to 40 A tyl t jakies 25A plus lusterka , siedzenia swiatla itd. Jak wam pali altki to dajcie troszke dluzy kabel od altka do aku ten plusowy. To troszke zwiekszy opor miedyz tymi elementami ale nie wplynie na prace za to nie bedzie takich strzalow , szoków pradowych dla alternatora.
W altkach tez mozna powymieniac diody an mocniesze na takie od migomatu czyli takie 50 lub 60 amperowe. Takie mocniejsze altki to maja nie po 6 diod tylko po 12. Takjest w moim czyli sa parami laczone wy mogly taki prad przepuscić.
__________________
TDI by TUNE UP AUY 205 KM i 444Nm & ASZ 170 KM
GTB20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2016, 19:08   #17
dżizas
ford::advanced
 
Avatar dżizas
 
Zarejestrowany: 26-11-2010
Skąd: Oxford, W-wa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCI ST 155KM
Rocznik: 2005
Postów: 300
Domyślnie Odp: Alternator z benzyny do diesla?

Gdy ponad 3 lata temu zdechł mój Visteon, kupiłem zamiennik Boscha. Sprzedawca twierdził że jest to wersja uniwersalna i można go zastosować zarówno do Diesla jak i Pb. Założyłem do niego INA 535007410 bez żadnych przeróbek. Pokonane ponad 80 tys km w ciszy.

Cytat:
Napisał GTB20 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie polecam wkldac zes ztywnym kolkiem bo sie zemsci jak nic w szybkim czasie. Tak zniszczylem jedn napinacz paska a kuzyn nawet mi nic nie mowil a trzy napinacze polamaly mu sie wlasnie vo sobie dal sztywne kółko. Do altkow o nieduzym amperazu to jeszcz ejak cie moge ale mocne to juz beda lamac napinacze. Ja u siebie wymienilem altek z 120 amperowego na 220 amperowy. Pradu jet tyle ze nie ma sznas na jakiekolwiek migniecie swiatla mimo ze wlaczam odbiorniki gdzie ciagna pradu sporo bo grzana szyba przednia to 40 A tyl t jakies 25A plus lusterka , siedzenia swiatla itd. Jak wam pali altki to dajcie troszke dluzy kabel od altka do aku ten plusowy. To troszke zwiekszy opor miedyz tymi elementami ale nie wplynie na prace za to nie bedzie takich strzalow , szoków pradowych dla alternatora.
W altkach tez mozna powymieniac diody an mocniesze na takie od migomatu czyli takie 50 lub 60 amperowe. Takie mocniejsze altki to maja nie po 6 diod tylko po 12. Takjest w moim czyli sa parami laczone wy mogly taki prad przepuscić.
Paweł a jak to będzie po polsku!!!
Sorry ale nie mogłem się powstrzymać. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Stan Twego auta mówi prawdę o Tobie.
Wcześniej Mondeo MK3 1.8i 125KM 2001r.

Ostatnio edytowane przez dżizas ; 01-06-2016 o 19:15
dżizas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2016, 08:44   #18
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Alternator z benzyny do diesla?

Być może do uniwersalnego zamiennika da się założyć sprzęgiełko bez frezowania obudowy. Bo do ori z diesla ze zwykłą rolką nie jest już tak prosto.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2016, 08:50   #19
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Alternator z benzyny do diesla?

Cytat:
Napisał Deryll Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo do ori z diesla ze zwykłą rolką nie jest już tak prosto.
Tragedii nie ma, tak robiłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2016, 12:16   #20
KaErzet
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-06-2016
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Alternator z benzyny do diesla?

Witam serdecznie.
Mam pytanie nieco z innej beczki, miałem alternator z numerem zamiennym 1S7T-CD zamówiłem na allegro używany lecz sprzedawca się pomylił i wysłał mi 1S7T-CE, moje pytanie. Czy wszystko będzie ok, da się to zamontować czy będzie problem ?
Silnik oczywiście 2.0 Pb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
KaErzet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.