Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-04-2008, 10:01   #1
Rewo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-04-2008
Postów: 6
Domyślnie [MK3] Prosze o pomoc ? Czy to wtryski ?

Witam wszystkich serdecznie !

A wiec i ja stałem sie szczesliwym (do czasu) posiadaczem Forda Mondeo MK III 130 KM Diesel

mam problem ponieważ, odwiedziłem dwa warsztaty i nie otrzymałem konkretniej diagnozy, natomiast w trzecim będą diagnozować auto za kilka dni (niestety kolejki) a chciałbym się dowiedzieć czy mieliście może podobne objawy.

Auto posiada 82000 przebiegu, zakupione w Polsce, tak więc był lany polski Diesel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Do meritum, rano po odpaleniu na zimnym silniku auto troche szarpie, i pojawia się biała chmura, czasem dość duża ala IKARUS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obroty lekko falują w zakresie od 850 ~ 950 obrotów
Po okolo pół minuty obroty się w miare stabilizują - auto przestaje szarpac.

Ruszamy...

Nastepuje brak mocy, oraz kopcenie przy przycisnieciu gazdu do kolo 2500 obrotów.
Kopcenie ma ciemny kolor...

Z takimi objawami pojechałem do mechanika który zdiagnozował opisywana czesto rure od intercooolera, ale ze akurat byla sobota,
nie mial czasu tego dokladnie sprawdzic.

Pojechalem wiec do zaprzyjaznionego znajomej go i przetestowalismy szczelnosc rury, ktora w jego opinii byla szczelna
(naprężała się znacznie gdy przycisnelismy obroty do okolo 3000 - 4000) oraz wyczyscilismy przeplywomierz.

Auto po rozruchu - odzyskało moc oraz przestalo kopcic, ale na okolo godzine jazdy.

Pozniej wszystko od poczatku...

Pojechalem do drugiego mechanika (ktory nie specjalizuje sie w Fordzie) i po uslyszeniu powyzszych symptomów - okreslil bez wpinania się w komputer
ze padły wtryski.

Pozniejsze podłaczenie do komputera pokazalo brak zapamiętachy błedów a na odpalonym silkiu wskazało ze 1 i 4 wtrysk nie posiada żadnych odchyleń - jego wartośc wynosiła - "0".

I teraz moje pytanie czy to moze byc obaw padnietych wtrysków czy moze poprostu się zawiesiły, czy jest to jeszcze inna przyczyna ?

ZAZNACZAM ZE NIE MA OSŁAWIONEJ SPRĘŻYNKI swiec zarowych.
Zapala bez problemu. Nie gaśnie.

Osoba kompetentna która specjaizuje się jedynie w fordzie, bedzie ogladać samochod za 4 dni a ja mam zagwostkę, dlatego pytam szanownych Kolegów ...

Dziwna jest sprawa czyszczenia przeplywomierza i odzyskania mocy ?

Bardzo prosze o pomoc i z góry dziękuje za odpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Rewo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2008, 21:28   #2
beton-z
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-07-2007
Skąd: Bytom
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1997r. Wersja GHIA
Postów: 39
Domyślnie Re: [MK3] Prosze o pomoc ? Czy to wtryski ?

Witam ja bym sprawdzil koncowy tlumik na zewnatrz moze byc dobry a w srodku otulina zapchala otwor wylotowy. Jak zapalisz silnik to niech ktos zasloni reka wylot i przegazowac do 4000 tys obrotow jak reke odepchnie to znaczy ok jak bedzie lekko dmuchac to zapchane wtedy wez jakis pret i przepchaj i sprawdzi jeszcze raz to powinno pomuc. Pozdrawiam.
beton-z jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2008, 21:22   #3
SADLO
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-04-2008
Postów: 2
Domyślnie Re: [MK3] Prosze o pomoc ? Czy to wtryski ?

Witam kolego, czy rozwiązałeś już problem swojego mondeo. Nie ukrywam ze moje mondeo 2,0 TDCI rok 2003 ma w zasadzie takie same objawy. Więc jesli udało ci sie usunąć problem możesz dasz znać o co tu chodzi. Pozdrawiam. SADLO
SADLO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2008, 09:14   #4
Rewo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-04-2008
Postów: 6
Domyślnie Re: [MK3] Prosze o pomoc ? Czy to wtryski ?

Witam, jeszcze nie ale mam nadzieje ze w tym tygodniu w koncu to nastapi.

Jak naprawie auto, to napisze co bylo przyczyną...

pozdrawiam
Rewo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2008, 07:47   #5
SADLO
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-04-2008
Postów: 2
Domyślnie Re: [MK3] Prosze o pomoc ? Czy to wtryski ?

Witam ponownie. Czy moge liczyc na jakieś wskazówki co do naprawy Mondeo MKIII (mam identyczne objawy). Czyżby to jakiś gruby temat. Głowę zawracam ale chciałbym coś zacząć z moim wozem działać a nie wiem od czego zacząć - liczę na podpowiedź. Pozdrawiam SADLO
SADLO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2008, 08:17   #6
blur
ford::advanced
 
Avatar blur
 
Zarejestrowany: 06-10-2006
Skąd: Łęczna/lubelskie
Model: był :(Mondeusz ST 220
Silnik: 3 lytry ;)
Rocznik: 11.2004
Postów: 458
Domyślnie Re: [MK3] Prosze o pomoc ? Czy to wtryski ?

Jasne, mechaniory jak widzą mondziaka to najchętniej od razu by wszytskie wtryski wymieniali... płakać się chce. Jednak nie ma się co dziwić, czysta kasa ... wykręcasz/wkręcasz, wpisujesz kody i 3-4k w kieszeni ... i z tego pewnie prowizji ze 20%. 80 k przebiegu to ciut mało, ja wymieniłem przy około 150k przebiegu ...cały komplet.

Osobiście uważam że coś jednak z rurą IC albo egrem jest. Ciężka sprawa. Ogólnie wolę jak sie coś spieprzy ...bo przynajmniej wiadomo co robić ... a najgorsze takie niewiadomo co.

Byłeś w ASO jakimś ? Może warto pojechać, bo mi ostatnio wlaśnie w ASO usterkę zdiagnozowali w 5 minut, a ze 3 fachowców albo nie miało czasu, albo ... nie miało czasu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. ... poprostu się bali za to brać.
__________________
----------------------------
A6 3.0 TDI @ 280 KM 560 nM quattro
blur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2008, 15:21   #7
marcinsr
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-04-2007
Skąd: Poznań
Postów: 10
Domyślnie Re: [MK3] Prosze o pomoc ? Czy to wtryski ?

Proponuję zacząć od nakładów niskobudżetowych:
- skontroluj filtr powietrza (grzebałeś przy przepływce i była krótkotrwała poprawa, więc może właśnie to ?)
- przy kolejnym tankowaniu dodaj preparat STP do czyszczenia wtrysków w silnikach wysokoprężnych - ok. 20-25 zł
Pozdrawiam. MS
marcinsr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2008, 18:58   #8
Jesionki
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-02-2006
Skąd: Mazury
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 24
Domyślnie Re: [MK3] Prosze o pomoc ? Czy to wtryski ?

Czy sprawdziłęś rury tłoczące powietrze od turbiny do interkoolera?
Miałem taki przypadek, że jedna z nich miała pęknięcie, które otwierało się przy dużym ciśnieniu (na wysokich obrotach). Nie do wykrycia na wyłączonym silniku. Kopcił jak diabli. Po wymianie jak ręką odjął.
Pozdrawiam
Jesionki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2008, 10:42   #9
saren78
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-04-2008
Postów: 3
Domyślnie Re: [MK3] Prosze o pomoc ? Czy to wtryski ?

Mam obecnie ten sam problem. Mam 2.0tdci 130KM w automacie. Autko rusza fatalnie dopiero powyżej 2tyś obrotów wykazuje jakieś ruchy a przy tym kopci, aż moja żona wstydzi się nim jeździć. Poza tym brak przyspieszenia jest niebezpieczny poprostu!!
Zatem udałem się do serwisu w Olsztynie (nie polecam). Wzięli go na komputer i powiedzieli, że to zawór EGR. Z łachą koleś napisał mi to na kartce. Na pytanie co dalej? stwierdził, że mogą to wymienić za 1000 zł buhahaha ale dodał też, że można go wyczyścić bęzyną extrakcyjną i powinno pomóc.
Zaprzyjaźniony mechanik wyczyścił i minimalnie jest lepiej, ale dalej dymi jak kominy starej elektrowni.
Umówiłem się na jutro ze specami od diesli zobaczymy co powiedzą. Jak naprawię napewno tu napiszę co się stało.
saren78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2008, 15:51   #10
Jesionki
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-02-2006
Skąd: Mazury
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 24
Domyślnie Re: [MK3] Prosze o pomoc ? Czy to wtryski ?

Cytat:
Napisał saren78
dymi jak kominy starej elektrowni.

Ja stawiam na nieszczelność przewodów na doładowaniu powietrza, no jeżeli układ wtryskowy jest sprawny, ale to by wykrył komputer !!!!!!!!!!!!!! Mam nadzieję !!!!!!!
Jesionki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.