Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-04-2007, 08:05   #1
armal
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-01-2006
Postów: 6
Domyślnie centralny zamek bagaznika

Od jakiegos miesiaca mialem problem z otwieraniem bagaznika. Centralny przestal dzialac a kluczykiem tez bylo bardzo ciezko. Po wlozeniu byl jakby "luzny", trzeba bylo pogmerac kluczem i zwykle w pewnym punkcie po otwieral. Ale balem sie cos tam sie zerwalo czy poluzowalo i w koncu rozsypie sie calkiem i nie bede sie mogl do bagaznika dostac. Tym bardziej ze mam krate z tylu. Wobec powyzszego konieczna byla naprawa centralnego co opisuje nizej. Moze sie przyda komus.

Rozwiązałem problem centralnego w klapie. Do zamka dochodzi kostka z 3 przewodami.

1. Czarny - masa.
2. Biało-ziel. - impuls +12V otwierający zamek.
3. Brązowo-czarny - sygnalizuje otwarcie/zamknięcie klapy, np. do swiatełka wewnątrz komory bagazowej. Z tego co pamietam zwarty do masy gdy zamek jest otwarty.

U mnie okazało się, iż zasilanie nie dochodziło do zamka. Kiedys tez zaczelo mi mrugac swiatlo wewnatrz bagaznika, czasem mrugalo, czasem sie nie wlaczalo w ogole az calkowicie przestalo swiecic. Ale jakos nie przeszkadzalo mi to na tyle, aby sie tym zajmowac. Myslalem ze to zarowka padla. A jednak nie.

Przewody biegna od przekaznika za schowkiem, tam sprawdzilem i impuls otwierajacy byl na bialo-zielonym przewodzie. Szedlem wiec po wiazce od tylu do przodu. Wiazka biegnie od zamka w klapie, dalej przez gumowy przepust na gorze klapy z klapy do karoserii. Stojac za autem, w lewo i w dol za ostatnim oknem od strony kierowcy. Zdemontowalem boczek plastikowy wewnetrzny w bagazniku, naciagnalem wykladzine lewego boku tak aby zajrzec z tylu i tam sa 2 kostki laczace wiazki. Rozpialem wieksza kostke, to jest ta w ktorej ida interesujace nas przewody. Styki byly bardzo zasniedziale. Przeczyscilem je. Myslalem ze to bylo zrodlem problemu. Jednak nie. Ale zasilanie bylo na kostce wiec przerwa musiala byc gdzies miedzy kostka a zamkiem. W skrocie dalej okazalo sie, o dziwo ze mialem przerwane 3 przewody wlasnie w tej gumowej rurce, przez ktora idzie wiazka z klapy do karoserii. Idzie tez tam przewod do spryskiwacza tylnej szyby. Tez byl przerwany. Nie mam pojecia dlaczego bo nie wyczulem tam zadnej ostrej krawedzi. A wygladaly jakby byly przeciete, nie rozerwane czy przetarte. Rozciety byl wlasnie przewod bialo-ziel, brazowo-czarny i jakis czarny gruby, mysle ze do zasilania pompki tylenj szyby. Tego nie zauwazylem bo i tak nie uzywam praktycznie. Na razie zlaczylem same przewody i dziala i zamek i swiatelko wewnatrz bagaznika. Musze jeszcze pomyslec jak zalaczyc rurke do spryskiwacza.

Moze sie to komus przyda, ja sie tego naszukalem ze 4 godziny a bylo tak blisko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Patrzac jak to jest zrobione przyszedl mi fajny pomysl na dostanie sie do tych przewodow z zewnatrz. Podejrzewam ze po wymontowaniu lampki stopu na klapie u gory sa widoczne wlasnie te przewody, kiedys sprawdze. A jesli tak to .... zasilanie podlaczamy z auta z boku i klapa otwarta....

Ktos wyjmowal ta lampke? Jak to tam wyglada?

pozdrawiam,
Arek

armal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2007, 09:41   #2
COOLKEG
ford::average
 
Avatar COOLKEG
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 12-07-2007
Skąd: Wrocław/Brzeg Dolny
Model: -MONDEO MkIV
Silnik: -2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 12.2007
Postów: 128
Domyślnie spryskiwacz tylniej szyby

Wiem ze post Mr. armal napisał pół roku temu, mimo to........

Cytat:
Napisał armal
Ktos wyjmowal ta lampke? Jak to tam wyglada?
Miałem przygode z przerwaną rurką od spryska. Dziwna sprawa. Wężyk zbrojony jakimś włóknem, żadnych ostrych elementów, a jednak.... Lało się jak z konewki, centralnie do środka auta. Kabelki O.K., nic nie naderwane.
Za lampą stopu miejsca mało, i trzeba bardzo uważać co by nie ułamać plastikowej końcówki, łączącej wężyk ze spryskiwaczem.
COOLKEG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2007, 18:34   #3
Unitral
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-03-2006
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2005
Postów: 317
Domyślnie

miałem podobny problem z wężykiem , ale użyłem złączki do przewodów samoblokującej - kupionej w sklepie fiata za 3zł - bez dodatkowych opasek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

najtrudniejszą sprawą było wyjęcie i ponowne powkładanie tych plastików które zabezpieczają przed przetarciem o blachę i na których trzyma się gumowa rurka elastyczna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
__________________
Focus Kombi FX Gold 2004 :twisted:
_______________________________
http://bd.lilypie.com/Rpwap2.png
Unitral jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2007, 07:19   #4
COOLKEG
ford::average
 
Avatar COOLKEG
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 12-07-2007
Skąd: Wrocław/Brzeg Dolny
Model: -MONDEO MkIV
Silnik: -2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 12.2007
Postów: 128
Domyślnie

Cytat:
Napisał Unitral
najtrudniejszą sprawą było wyjęcie i ponowne powkładanie tych plastików
Fakt. Ale to jedyny sposób na założenie tej gumy. Spróbuj to zrobić bez wyciągnięcia tych plastikowych kołnierzy. :fcp4
COOLKEG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2009, 21:00   #5
Tomiwu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-01-2009
Postów: 1
Domyślnie Re: centralny zamek bagaznika

Witam

W moim Focusie są cztery kable dochodzące do zamka klapy bagażnika.jak tam to jest rozpracowane,typu + - itd??
Tomiwu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2009, 08:27   #6
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Re: centralny zamek bagaznika

Cytat:
Napisał Tomiwu
Witam

W moim Focusie są cztery kable dochodzące do zamka klapy bagażnika.jak tam to jest rozpracowane,typu + - itd??


U mnie jest dokładnie tak samo, 4 przewody. Zastanawiam się za co odpowiada ten 4. Czy może to być przewód który steruje otwarciem klapy z przycisku na kokpicie ?
Cezar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2009, 12:11   #7
Unitral
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-03-2006
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2005
Postów: 317
Domyślnie Re: centralny zamek bagaznika

1 od szyby, 1 od zamka i 2 od wycieraczki - masa na klapie
__________________
Focus Kombi FX Gold 2004 :twisted:
_______________________________
http://bd.lilypie.com/Rpwap2.png
Unitral jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.