Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-12-2007, 15:59   #1
damianoso
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-09-2007
Model: Galaxy [Mk3]
Silnik: Diesel 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Kodowanie kluczyka, programowanie kluczyka

Posiadam dwa kluczyki do auta, jeden z nich zakładam że to jest główny kluczyk posiada dwa "breloczki" (nie wiem jak to nazwać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) na którym znajdują się 3 elementy (tak jak pokazano w instrukcji przykładowo na stronie 98, 99) czyli otwieranie drzwi, zamykanie drzwi i otwieranie zamykanie bagażnika. Na drugi breloczku znajdują sie dwa szare przyciski (ja stosuje głownie ten większy do otwierania i zamykania drzwi przy jednoczesnej aktywacji deaktywacji alarmu.

Problem polega na tym że przy kupnie auta były właściciel powiedział mi że przy głównym kluczyku w "breloczku" zawierającym trzy elementy wyczerpała się bateria i on używał tylko "breloczka" z dwoma szarymi alementami. Więc ja też używałem "breloczka" z dwoma elementami dzisiaj kupiłem baterię i okazało się że "breloczek" z 3 elementami wciąż nie działa, co ważne w breloczek ten był bez baterii prze 2 dni. Powiedziano mi że mogę mieć problemy ponieważ coś tam mogło się rozkodwać.

Przeszukałem instrukcje i znalazłem dwa terminy:
- Programowanie kluczyka (strona 100)
- Kodowanie kuluczyka (strona 104)
postępowałem zgodnie z instrukcją jedak nic to nie pomaga wciąż "breloczek" z trzema elementami nie działa.

W sumie mógłbym dalej tak otwierać i zamykać drzwi tym drugim breloczkiem ale wkurza mnie że przy otwieraniu i zamykaniu słychać sygnał dzwiękowy, co ma znaczenie jak sie mieszka w blokowisku i wraca się o 2.00 w nocy (sąsiedzi mogą się wkurzać - i moim zdaniem słusznie). Druga sprawa jest taka że troche mnie niepokoi że ostatecznie będe musiał jechać do ASO i wydać kupę kasy. I tutaj chciałbym zapytać czy w moim przypadku mogę "uruchomić" tego breloczka we własnym zakresie ???


Ostatnio edytowane przez Speedo ; 27-09-2019 o 06:51 Powód: Dodano prefix
damianoso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2007, 10:39   #2
Unitral
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-03-2006
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2005
Postów: 317
Domyślnie

jeśli to jest oryginał to najwidoczniej jesy po prostu uszkodzony - stąd informacja od poprzedniego właściciela o baterii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaki masz alarm? poszukaj do niego insrukcji i tam jest jak wyłączyć sygnał.

Powodzenia
__________________
Focus Kombi FX Gold 2004 :twisted:
_______________________________
http://bd.lilypie.com/Rpwap2.png
Unitral jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2007, 11:43   #3
damianoso
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-09-2007
Model: Galaxy [Mk3]
Silnik: Diesel 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie

Czyli mam rozumieć że w normalnej sytuacji po włożeniu nowej baterii kluczyk z trzema przyciskami powinien bez problemu działać??
damianoso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2007, 19:29   #4
Unitral
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-03-2006
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2005
Postów: 317
Domyślnie

Cytat:
Napisał damianoso
po włożeniu nowej baterii kluczyk z trzema przyciskami powinien bez problemu działać
niezawsze, czasem wymaga ponownego zakodowania w samochodzie.

Powodzenia
__________________
Focus Kombi FX Gold 2004 :twisted:
_______________________________
http://bd.lilypie.com/Rpwap2.png
Unitral jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2007, 14:05   #5
damianoso
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-09-2007
Model: Galaxy [Mk3]
Silnik: Diesel 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie

Ok, to już jest jakiś trop. Tylko co to jest to kodowanie. Czy to że kluczykiem tym jestem wstanie odpalić (i bez żadnego blokowania ze storny alarmu kontynuować jazdę) auto oznacza że kluczyk jest zakodowany? Jeżeli nie oznacza to że nie jest zakodowany, jak zakodować ten kluczyk. Czy można to zrobić we własnym zakresie (zgodnie z instrukcją). Czy należy się udać do ASO wybulić jakąś horendalnie dużą sumę pieniędzy?
damianoso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2007, 18:11   #6
Unitral
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-03-2006
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2005
Postów: 317
Domyślnie

jeśli kluczyk odpala i nie gaśnie autko znaczy to że jest zakodowany immobilizer - PAT, ale pilota programuje się oddzielnie - samemu.
Jak masz dwa oryginalne kluczyki to możesz zaprogramować jeszcze 6 nowych - immo.
Do zaprogramowania pilota wystarczy jeden kluczyk.
__________________
Focus Kombi FX Gold 2004 :twisted:
_______________________________
http://bd.lilypie.com/Rpwap2.png
Unitral jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2008, 18:02   #7
damianoso
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-09-2007
Model: Galaxy [Mk3]
Silnik: Diesel 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie

Problem rozwiązany - okazało się że bateria została źle włożona. Bateria w kluczyku była władowana + do dołu a - do góry. Kolega Darek123 miał taki sam problem jak jak i sobie dyskutowaliśmy/próbowaliśmy sobie pomóc. Darek123 rozwiązał problem przekładając + do góry a - do dołu. Dodam tylko że obudowa kluczyka wprowadza w błąd bo sugeruje że należy + dać do dołu.

Darek123 jeszcze raz dziekuje za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
damianoso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2008, 12:22   #8
Alpines
ford::amateur
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 06-01-2008
Skąd: Myślenice
Model: Fiesta
Silnik: 1,4
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie

Witajcie
Mam podobny problem od sprzedającego dowiedziałem sie że cyt:
"kwarc na płytce i nie da sie tego naprawić"

Dostałem dwa kluczyki jeden z trzema przyciskami a drugi bez żadnych przycisków, sprzedający powiedział mi również że jak zakupie na np allegro nowy kluczyk to jak sobie sam zakoduje powinno wszystko działać.

Oczywiście z tego kluczyka moge normalnie odpalić samochód niestety drzwi nie da sie otworzyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Alpines jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2008, 13:21   #9
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie

Dowiedziałem się od zegarmistrza bo do różnych aut wymienia że jak tą operację wymiany zrobi w kilka sekund to pilot nie straci pamięci--co wy na to.
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2008, 17:37   #10
Unitral
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-03-2006
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2005
Postów: 317
Domyślnie

nie powinien jeśli będzie naprawdę szybki.
Ale nie ma 100% gwarancji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Focus Kombi FX Gold 2004 :twisted:
_______________________________
http://bd.lilypie.com/Rpwap2.png
Unitral jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.