Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-03-2017, 20:56   #71
cytus
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-12-2015
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 469
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Cytat:
Napisał Pitol321 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie temperatura silnika nie miała znaczenia, po prostu czasem sobie stuknęło lub rzadziej szarpnęło. Przy hamowaniu nic nie stukało.

Gdzieś już czytałem o stukaniu przy uszkodzonych łożyskach amortyzatorów w foce mk3.
Cześć,

Chciałem trochę odświeżyć temat.
Mam u siebie temat stukania przy zmianie biegów.
Wrzucanie 1ki oraz zmiana z 1ki na 2kę.
Przy okazji przeglądu poruszyłem ten temat...
Załączam 2 zdjęcia z wyceny i diagnozy w ASO.
Pomoglibyście rozszyfrować? Też komuś postawiono podobną diagnozę? Cena też powala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(pomijam klocki i tarcze...)

Aha... Uszczelniacze półosi prawej i lewej były wymieniane... Z jednej kapało, a na drugiej się pociło...
Aktualnie mam prawie 118 tys. na budziku.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Obraz4.jpg (28.8 KB, 100 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Obraz5.jpg (88.4 KB, 147 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez cytus ; 20-03-2017 o 21:04
cytus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2017, 09:25   #72
goteam
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-02-2017
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

To i ja podzielę się spostrzeżeniami.
U mnie też występowało takie stukanie podczas zmiany biegów 1-2, 2-3 i mocniejszym naciśnięciu gazu, czasami też podczas ruszania. Podczas wymiany rozrządu mechanik szukał przyczyny tych stuków i podobno to jakaś rurka serwa stukała. Oprócz tego skrzynia była zapocona i brakowało w niej połowy oleju (podobno często się zdarza w Fordach).
Teraz nic nie stuka.
goteam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2017, 16:18   #73
cytus
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-12-2015
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 469
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Ktoś jeszcze jest w stanie coś pomóc ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cytus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2017, 22:11   #74
cytus
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-12-2015
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 469
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Cytat:
Napisał cytus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,

Chciałem trochę odświeżyć temat.
Mam u siebie temat stukania przy zmianie biegów.
Wrzucanie 1ki oraz zmiana z 1ki na 2kę.
Przy okazji przeglądu poruszyłem ten temat...
Załączam 2 zdjęcia z wyceny i diagnozy w ASO.
Pomoglibyście rozszyfrować? Też komuś postawiono podobną diagnozę? Cena też powala
(pomijam klocki i tarcze...)

Aha... Uszczelniacze półosi prawej i lewej były wymieniane... Z jednej kapało, a na drugiej się pociło...
Aktualnie mam prawie 118 tys. na budziku.

Miał ktoś podobną diagnozę?

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
cytus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2017, 23:01   #75
Tom8
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 23-05-2017
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Witam,
Moje Mondeo 2014r, 1.6 benzyna. Miałem stuki podczas wrzucania biegów. Oddałem do serwisu i wymienili hydraulikę sprzęgła oraz jakiś trzpień który był pęknięty - czekałem 2 tygodnie wtedy na auto bo część ta jechała z magazynu w DE. W serwisie sami byli zdziwieni że to pękło bo nie mieli jeszcze takiego przypadku. Ponoć to się w ogóle nie psuje - przy ok 30 tys przebiegu.
Po tej wymianie zaczęło bardziej stukać - jakby delikatnie młotkiem pukać przy próbie wrzucenia biegu-wszystkich. Poza tym jeszcze zaczęło haczyć i biegi wchodzą na 2 razy. No i najlepsze że o ile wtedy serwis słyszał wszystko (auto na gwarancji) i coś próbował zrobić to teraz już nawet nie słyszą że coś stuka. Dodam że teraz wali tak że na prawdę trzeba mieć problemy ze słuchem żeby tego nie zanotować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogólnie wziąłem rzeczoznawcę który nie chciał mi uwierzyć że serwis nic nie słyszy. Jestem teraz umówiony do serwisu na zdjęcie skrzyni i sprawdzenie sprzęgła i skrzyni. Tylko tak się zastanawiam jak piszecie teraz o tych półosiach że może to tutaj przyczyna. Tyle że u mnie na postoju to też jest.
Generalnie sprawdzam w tym tygodniu tylko że ta przyjemność ok 3 tyś. Jeśli się okaże że to półośki to wydatek bezcelowy.
Auto zostawiłem w serwisie jeszcze przed końcem gwarancji i stoi u nich już ponad miesiąc także jeszcze sprawa gwarancyjna.
Zastanawiam się teraz czy zwrócić ich uwagę na półośki ale czy to możliwe żeby sami na to nie wpadli??Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tom8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2017, 06:32   #76
kamilosz
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 04-11-2012
Model: Focus Titanium
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Cytat:
Napisał cytus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,

Chciałem trochę odświeżyć temat.
Mam u siebie temat stukania przy zmianie biegów.
Wrzucanie 1ki oraz zmiana z 1ki na 2kę.
Przy okazji przeglądu poruszyłem ten temat...
Załączam 2 zdjęcia z wyceny i diagnozy w ASO.
Pomoglibyście rozszyfrować? Też komuś postawiono podobną diagnozę? Cena też powala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(pomijam klocki i tarcze...)

Aha... Uszczelniacze półosi prawej i lewej były wymieniane... Z jednej kapało, a na drugiej się pociło...
Aktualnie mam prawie 118 tys. na budziku.


Witam,
też mam takie stuki. Chciałem zapytać czy naprawiłeś te półosie ?

Według mnie jeżeli Ford przewidział coś takiego jak zestaw naprawczy to musi to być powszechny problem.
Cena rzeczywiście nie super ~ 2,5 za naprawę półosi.

Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kamilosz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2017, 08:30   #77
booob
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-04-2008
Skąd: Dolny Śląsk
Model: Ford Focus mk1
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 52
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Ja też miałem stuki przy zmianie biegów. Pojechałem na przegląd i diagnosta powiedział mi, że mam popękane tuleje olejowe na wahaczach. Po wymianie wahaczy na nówki wszystko śmiga. Żadnych dziwnych odgłosów.
booob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2017, 09:47   #78
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Półosie w każdym Focusie mk3 padają, na pewno nie jest to problem jednostkowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po 60 tys. km raczej pewny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Najbardziej wnerwia mnie, że w tym aucie co chwilę coś cieknie....jak nie z półosi to płyn chłodzący, jak nie płyn to olej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2017, 13:34   #79
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,368
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

A ja mam 70 tysięcy i jak na razie nic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kurcze aż chyba reklamację złożę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Choć po następnej wędrówce przez Europę nie wiem czy w zimę nie poszukam jakiegoś nowego zakładu na zimowy przegląd autka.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2017, 15:19   #80
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,454
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

W moim starym mk2 pukalo podczas mocnego dodawania gazu i przy zmianie biegów. Powodem był kamień w poduszce skrzyni biegów i gdy silnik się poruszał to pukalo.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.