Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-06-2010, 22:11   #1
felicjan-f1
ford::average
 
Avatar felicjan-f1
 
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: Białystok
Model: FORD MONDEO COMBI
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 127
Domyślnie [mk3]Klucz scyzoryk od Jaguara do MONDEO

Dorobienie kluczyka scyzoryk z JAGA do Mondeo MK3:

Potrzebne będą:

1.Dwa org.klucze fordowskie z pilotami(lub klucz "matka" bez przycisków i drugi z pilotem)
2.Dorobiony klucz bez IMMOBILISERA-do wykorzystania jedynie część metalowa z naciętym wzorem naszego klucza.
3.Klucz scyzoryk(część z kluczem/grotem składanym + 4-ro przyciskowy pilot),koniecznie europejski 433MHz,USA-315MHz-i te nie działają!!!!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
4.Pilnik,piłka do metalu,szlifierka...tym będziemy obrabiać grot naszego klucza bez IMMO, żeby pasował do scyzoryka
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Grot org. siedzi w "scyzoryku" na wcisk zabezpieczony tulejką sprężystą.Trzeba ją wybić, używając np. tępego gwoździa.Końcówkę nowego grota formujemy do kształtu starego z JAGA.Wkładamy na miejsce ,zabezpieczamy i tulejką.

Mamy już fajny scyzoryk, pasuje do naszego zamka i tyle, nie odpala auta ani nie zamyka/otwiera-trzeba zakodowaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kodowanie:
1.IMMOBILISER-do stacyjki wkładamy klucz matkę przekrecamy w pozycję zapłon i z powrotem i wyjmujemy drugi org. klucz tak samo,po nich wkładamy scyzoryk i przez analogię z poprzedzający,mi kluczami krecimy w stacyjce,wyjmujemy i czekamy ok 10s.Można odpalać autoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2.PILOT-wkładamy klucz matkę do stacyjki i kręcimy 4X w pozycję zapłon,wejście w stan kodowania potwierdzi nam sygnał z GEM
wyjmujemy klucz ze stacji(przyciskamy przycisk na pilocie tego klucza jesli jest,potwierdzenie sygnałem)bierzemy drugi klucz z pilotem i przyciskami i powtarzamy operację-potwierdzenie sygnałem,tak samo postępujemy z naszym scyzorykiem-potwierdzenie przyjęcia pilota sygnałem z GEM.

Teraz możemy się cieszyć z posiadania jako nieliczni scyzoryka w MK3 w pełni działającego.
Czwarty przycisk załącza bez dźwięku swiatła awaryjne-szukanie auta na parkingu/funkcja panic.(przynajmniej u mnie).Nie wiem czy zadziała to tak samo w MK2.

__________________
Właściciel stadniny 130 koni.....żrących ropę
felicjan-f1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2010, 21:49   #2
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,730
Domyślnie Odp: [mk3]Klucz scyzoryk od Jaguara do MONDEO

Potwierdzam.... działa znakomicie!
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2010, 08:00   #3
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: [mk3]Klucz scyzoryk od Jaguara do MONDEO

A jednej rzeczy nie rozumiem. Dlatego nie psuje "surówka" od Jaguara?

Jaki jest koszt klucza z Jaga - na Allegro widziałem po 500 zł. Gdzieś taniej do wyrwania?
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2010, 10:42   #4
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,730
Domyślnie Odp: [mk3]Klucz scyzoryk od Jaguara do MONDEO

Szukać trzeba, ja swój kupiłem za 120zł z przesyłką.
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2010, 19:08   #5
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: [mk3]Klucz scyzoryk od Jaguara do MONDEO

Jakieś namiary? Czy możesz powiedzieć dlaczego trzeba wymieniać klucz, a nie można dorobić go mając ten Jaguarowy?
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2010, 22:29   #6
felicjan-f1
ford::average
 
Avatar felicjan-f1
 
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: Białystok
Model: FORD MONDEO COMBI
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 127
Domyślnie Odp: [mk3]Klucz scyzoryk od Jaguara do MONDEO

Cytat:
Napisał Polarny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy możesz powiedzieć dlaczego trzeba wymieniać klucz, a nie można dorobić go mając ten Jaguarowy?
nie wiem czy dobrze zrozumiałem?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.chcesz naciąć stary klucz jaguar pod wzór swojego???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.życzę sukcesów - musisz dorobić nowy klucz lub zniszczyć jeden z org.(nie polecam)-żeby, po zamontowaniu go w "scyzoryku" móc przekręcać całość w swojej stacyjce(Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.uruchamiać auto).
__________________
Właściciel stadniny 130 koni.....żrących ropę
felicjan-f1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2010, 07:22   #7
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: [mk3]Klucz scyzoryk od Jaguara do MONDEO

Chcę kupić klucz Jaguarowy w formie surówki (czyli nienacinany/niedorabiany). Następnie po prostu dorobić go.

Bo tutaj wygląda to tak, że kupuję klucz Jaguarowy, kupuję sam klucz (bez immo) do Forda, dorabiam i przekładam sam grot do Jaguarowego. I nie wiem dlaczego tak, skoro z tego co widziałem, to grot Jaguarowy wygląda bardzo podobnie. Nie miałem go w ręce, więc nie wiem czy nie wchodzi czy jak. Dlatego pytam.
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2010, 21:39   #8
felicjan-f1
ford::average
 
Avatar felicjan-f1
 
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: Białystok
Model: FORD MONDEO COMBI
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 127
Domyślnie Odp: [mk3]Klucz scyzoryk od Jaguara do MONDEO

Małoużywany kluczyk kupiłem za ok. 100 zł do tego dorobiłem klucz bez immo za 60 zł i to cała sumaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..Mogłem kupić nowy klucz Jaga,ale to za duży wydatek.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Zabierając się za tą "przeróbkę" nie byłem do końca przekonany czy uda mi się zakodować stary scyzoryk do całkiem innego GEM.Okazało się, że bez problemu.
Dorobienie kluczyka do forda nie różni się niczym od dorabiania kluczyka do jaga bo to taki sam kluczGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.(rodzaj grota)Teraz być może skusiłbym się na nowy,ale nie było takiego tematu opisywanego na forum i wolałem nie ryzykowac większej gotówki na stracenie.Czekam na przesyłke ze scyzorykiem z MDO mk4/F.F. i powalczymyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.-wiem że trzeba przekładać immo ale pilota da się zakodowaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.A tak w ogóle natchnął mnie do działania ten filmik-> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Właściciel stadniny 130 koni.....żrących ropę
felicjan-f1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2010, 07:08   #9
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: [mk3]Klucz scyzoryk od Jaguara do MONDEO

Aaaa, to teraz wszystko rozumiem. Całość chodzi o to, że nie użyłeś nowego klucza, tylko używany, który już został dorobiony do innego auta i wtedy przeróbka nie wchodzi w grę. Natomiast nowy oryginalny klucz Jaguarowy da się bez problemy dorobić i zaprogramować. No i wszystko jasnę. To trzeba szukać teraz nowego klucza od Jaga. Może ktoś ma jakieś tańsze dojście?

Czekam na Twoje zmagania z MkIV - trzymam kciuki.
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2010, 18:10   #10
marcin_jaros2
ford::beginner
 
Avatar marcin_jaros2
 
Zarejestrowany: 22-05-2010
Skąd: ue
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 42
Domyślnie Odp: [mk3]Klucz scyzoryk od Jaguara do MONDEO

Jesli jest ktos zainteresowany to polecam mam ich kilka i mozemy sie dogadac


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
marcin_jaros2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.