Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-02-2012, 10:49   #2781
mikoz1
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 02-11-2011
Model: Mondeo MK4 Titanium kombi
Silnik: 2.0 TDCi 140 hp
Rocznik: 2010
Postów: 17
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Dzięki za odpowiedź. Hmm, czasem mnie to skrzypienie bardzo irytuje...., kto wie może kiedyś będę tak zdeterminowany, że sięgnę po tą metodę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

mikoz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2012, 11:25   #2782
simania
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-02-2012
Skąd: Szczecin
Model: Ford Mondeo Silver x
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Re: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Witam. Podczas czyszczenia komory silnika 1.8 tdci zauważyłem iż filtr paliwa jest luzny i nie mam pojęcia gdzie jest zabezpieczenie owego elementu. Czy może być luzno osadzony? Pozdrawiam
simania jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2012, 20:00   #2783
pawel.krzyzaniak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-07-2009
Model: MONDEO TITANIUM X
Silnik: 2.0 PB 145km
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

mondeo kombi 2007r titanium x.
W sobotę wchodzę do garażu wciskam ford power i zero poweru? Kompletnie nic nawet zapłon się nie włączył.
Narazie stoi w garażu od trzech dni bo ciężko u mnie znaleść fachowca który przyjechał by do auta.
Wszystkie możliwości uruchomienia auta wyczytane na forum chyba wyczerpałem
- odłączenie klemy
- wymiana aku na nowy
- włożenie kluczyka w dziurę przy kierownicy
- sprawdziłem wszystkie bezpieczniki
- próbowałem drugim pilotem
- dotknąłem klemy + z -
i nic to nie dało ratunkuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pawel.krzyzaniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2012, 20:25   #2784
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

a cokolwiek się włączyło? w titx jest wyświetlacz convers na zegarach, jak otworzysz drzwi to masz logo forda na nim? Czy możesz zamknąć z pilota i otworzyć drzwi (centralny zamek)?
Jeżeli masz taki objaw to z mojego doświadczenia wynika,że masz to samo co ja, a co opisałem tu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
z tym, że u mnie problem z odblokowaniem immobilisera był w zamarzniętym zamku od drzwi. W Twoim przypadku ... może z jakiegoś powodu masz problem z drzwiami/zamkiem, który odzbraja to ustrojstwo ;-D
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2012, 20:44   #2785
pawel.krzyzaniak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-07-2009
Model: MONDEO TITANIUM X
Silnik: 2.0 PB 145km
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał PAFFCIO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a cokolwiek się włączyło? w titx jest wyświetlacz convers na zegarach, jak otworzysz drzwi to masz logo forda na nim? Czy możesz zamknąć z pilota i otworzyć drzwi (centralny zamek)?
Jeżeli masz taki objaw to z mojego doświadczenia wynika,że masz to samo co ja, a co opisałem tu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
z tym, że u mnie problem z odblokowaniem immobilisera był w zamarzniętym zamku od drzwi. W Twoim przypadku ... może z jakiegoś powodu masz problem z drzwiami/zamkiem, który odzbraja to ustrojstwo ;-D
Auto otwieram z pilota, po otwarciu drzwi włącza się convers z logo forda, naciskam ford power i zero reakcji. Auto mogę zamknąć i otworzyć z pilota. Najlepsze jest to że raz dłużej przy trzymałem otwieranie na pilocie i otworzył się szyber dach ze wszystkimi szybami. Przy zamknięciu szyber poszedł na swoje miejsce a szyby nie ruszyły się. Trzy dni są już w dole, auto w garażu w środę jeździło, odpalało w sobotę zero reakcji.
pawel.krzyzaniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2012, 20:49   #2786
pawel.krzyzaniak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-07-2009
Model: MONDEO TITANIUM X
Silnik: 2.0 PB 145km
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

W aucie wszystko inne działa, radio, światła, kierunki, navi, CD. Za pierwszym razem jak wymieniłem aku musiałem wprowadzić kod do radia, później odłączałem aku jeszcze ze trzy razy na około 30min i radio mogłem włączyć bez wprowadzania kodu, trochę dziwne.
pawel.krzyzaniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2012, 20:50   #2787
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

jak dłużej przytrzymasz "zamykanie" to się i okna zamkną ;-p ten typ tak ma jak dłużej przytrzymasz...albo Ci wszystko otworzy albo zamknie.
ewidentnie nie rozbraja immobilizera. Spróbuj tak:
1. z pilota, naciśnij i przetrzymaj "zamykanie" aż zamkną się szyby/szyberdach.
2. z pilota, dwukrotnie naciśnij "zamykanie" tak by podwójnie zaryglować drzwi (ponownie wzbudzisz immobilizer)
3. z pilota, dwukrotnie naciśnij "otwórz", powinno rozbroić immobilizer,
4. otwórz drzwi kierowcy i zobacz czy będziesz mógł odpalić auto.
Jak nie pomoże, to obawiam się, że ASO...

W międzyczasie dopisałeś...coś mieszasz ;-D
jeżeli odpala Ci wszystko poza zapłonem, a więc nie jest tak, że po otworzeniu masz na wyświetlaczu tylko logo forda, to znaczy, że immobilizer jest nieaktywny i trzeba szukać innej przyczyny :-(
__________________

Ostatnio edytowane przez PAFFCIO ; 27-02-2012 o 20:53
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2012, 20:59   #2788
pawel.krzyzaniak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-07-2009
Model: MONDEO TITANIUM X
Silnik: 2.0 PB 145km
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

próbowałem, trzymałem "zamykanie" bardzo długo zero reakcji, to znaczy jak przytrzymam otwieranie długo to otworzy się szyber (szyby cały czas w dole), jak trzymam długo zamykanie szyber się zamyka ale szyby nie. Próbowałem również na dwa razy ryglowania też nie pomogło. Jedynie nie próbowałem nr3. z pilota, dwukrotnie naciśnij "otwórz", powinno rozbroić immobilizer. Spróbuje jutro ale blado to widzę.
pawel.krzyzaniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2012, 21:08   #2789
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

u mnie, gdy zablokował się immobilizer (tak jak opisywałem) szyby również z pilota nie poszły w górę, choć poszły w dół...nie wiem z czego to wynika :-(
Jak odblokowałem immobilizer (co u mnie nastąpiło po rozwiązaniu tematu zamarzniętego zamka) wszystko wróciło do normy, z tym, że ponownie musiałem zaprogramować automatyczne opuszczanie i podnoszenie szyb...więc może przy zablokowaniu immobilizera, coś się sypie z tymi szybami...to jednak jest pikuś, jak nie możesz odpalić silnika a tu śnieg pada, jest 15 na minusie ;-D
btw. skoro wszystko działa, to nie możesz również zamknąć szyb ze sterowania w drzwiach??
btw.II czy na pewno, po "zamknięciu" auta, drzwi są zamknięte? wiem, że brzmi to zabawnie ale jak miałem problem z zamkiem, to akustycznie, zamykanie brzmiało jak zamykanie ale drzwi nie były zamknięte ;-)
__________________

Ostatnio edytowane przez PAFFCIO ; 27-02-2012 o 21:12
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2012, 21:17   #2790
pawel.krzyzaniak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-07-2009
Model: MONDEO TITANIUM X
Silnik: 2.0 PB 145km
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Sprawdzę faktycznie te drzwi bo wygląda na to że immobilizer blokuje rozruch.
pawel.krzyzaniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4 , usterki



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.