Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-05-2010, 12:22   #1
polciu1
ford::average
 
Avatar polciu1
 
Zarejestrowany: 07-06-2009
Skąd: ostr/wwa
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 1997
Postów: 96
Domyślnie Zanieczyszczony kolektor i przepustnica

Witam koledzy znowu potrzebuje waszej pomocy. Zacznę od początku moje auto to ford mondeo z silnikiem 1,8 zetec ze srebrną pokrywą zaworów i w tym tygodniu miałem w nim montowany sekwencyjną instalację gazową i montazysta wyjął przepustnicę i musiał ją wyczyścić bo cała była brudna, znajdowała się w niej taka jakby maź jak przepalony olej i powiedział że kilkumilimetrowa warstwa tego jest w całym kolektorze i nie wiadomo co to jest:/ Oleju auto mi nie bierze ani żadne inne płyny też nie ubywają. Ponadto przejechałem już tym samochodem prawie 40 tysięcy km i nigdy nie miałem z motorem żadnych problemów, dbam o ten samochód i serwisuje go właściwie. Jedyne co mi przychodzi na myśl to ostatnio miałem taką usterkę że poszła uszczelka pod pokrywą zaworów i trochę szarpało autem jak przyspieszałem więc pojechałem do mechanika wymieniłem tą uszczelkę i świece bo zostały zalane olejem czy to mogło mieć także wpływ na pojawienie się tego "czegoś" w przepustnicy i kolektorze?? No innych pomysłów nie mam:/ Na gazie na razie auto też chodzi bez zarzutów. Czy ktoś z kolegów ma jakiś inny pomysł i poradę jak wyczyścić ten kolektor?? A może to normalne??
Proszę bardzo o pomoc i z góry dziękuję
pozdro for all

polciu1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2010, 14:10   #2
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zanieczyszczony kolektor i przepustnica

to "coś" to skroplony olej ze skrzyni korbowej dostający się poprzez układ odpowietrzania skrzyni korbowej.
Cytat:
Napisał polciu1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś z kolegów ma jakiś inny pomysł i poradę jak wyczyścić ten kolektor??
zdjąć i umyć w benzynie, a jak nie chcesz zdejmować, to szmatą na patyku nasączoną benzyną.
Cytat:
Napisał polciu1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A może to normalne??
niestety, to jest normalne.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2010, 14:17   #3
polciu1
ford::average
 
Avatar polciu1
 
Zarejestrowany: 07-06-2009
Skąd: ostr/wwa
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 1997
Postów: 96
Domyślnie Odp: Zanieczyszczony kolektor i przepustnica

Slawko dziękuję serdecznie, mam znajomego mechanika to poproszę go o wyczyszczenie tego kolektora, myślę że zrobi mi to za przysłowiową "flaszkę"
polciu1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2010, 14:22   #4
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zanieczyszczony kolektor i przepustnica

jak nic sie nie dzieje i nie ma problemu z silnikiem, to ja bym tego nie ruszał. Za kilka tysiecy kilometrów znów bedzie tak samo. No chyba, ze szukasz pretekstu do napicia sie z mechanikiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.