Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|wielkopolska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-07-2010, 14:54   #1
Troon
ford::beginner
 
Avatar Troon
 
Zarejestrowany: 25-03-2009
Skąd: Wielkopolska
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 28
Domyślnie Co zrobić z kilmatyzacją żeby nie przestała działać / Poznań

Witam serdecznie na moim wątku - założyłem osobny temat ponieważ szukam rady co do samej klimatyzacji ... po drugie chciałbym znaleźć odpowiedzialny warsztat , tani i solidny w Poznaniu !
Więc co do pierwszego - co zrobić z klimatyzacją która jak na razie sprawuje się dobrze ... auto mam od kwietnia 2009 - poprzedni właściciel klimatyzację odgrzybił - teraz mam dylemat - naczytałem się tyle że nie wiem co robić - według tego musiałbym jechać auto odgrzybić ( to akurat zrobię ! ) ale także musiałbym napełnić klimę , wymienić filtr przeciwpyłkowy i ... zapewne jakiś fachowiec wciśnie coś do tego , bo ja nie mam pojęcia co i jak ! Czy na przykład przy odgrzybianiu , fachowiec mógłby tylko zmierzyć te ciśnienia i szczelność ukłądu ? Czy sam pomiar od razu wiążę się z usługą napełniania ?
W sumie to jest moje pierwsze auto z klimą , więc każda rada , zdanie , opinia jest dla mnie ważna !
No i teraz o samym warsztacie gdzie mógłbym to zrobić - w POZNANIU ! ... Pierwsze co mi przyszło do głowy to Norauto , zajrzałem do gazetki w necie i okazało się że jest promocja i odgrzybianie kosztuje 69 zł. - zadzwoniłem i okazało się że każdy oddział rządzi się własnymi prawami i akurat u nas kosztuje to 99 zł. - chyba coś drogo ?! Więc zrezygnowałem ... Czy jesteście w stanie doradzić coś konkretnego ? Słyszałem jedynie złe zdanie o warsztacie "Auto - Klima na Dąbrowwskiego 495a" ...
Z góry dzięki za podpowiedzi i opinie !

Troon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2010, 19:44   #2
Tom3ek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-05-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1600
Rocznik: 1994
Postów: 48
Domyślnie Odp: Co zrobić z kilmatyzacją żeby nie przestała działać / Poznań

odgrzybianie ultradzikami kosztuje u mnie 60zł (dojezdzam do klijenta), jeśli chodzi o sprawdzenie klimatyzacji to powinienieś jechać do klimatylogo i sprawdzić ilość czynnika w układzie.
Tom3ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2010, 20:18   #3
jamax
ford::advanced
 
Avatar jamax
 
Zarejestrowany: 04-06-2007
Skąd: Poznań
Model: MK4 Kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 239
Domyślnie Odp: Co zrobić z kilmatyzacją żeby nie przestała działać / Poznań

Za wiaduktem górczynskim jest dobry zakład .
Po prawej zaraz za wiaduktem , wjazd przez ta pierwszą stacje benzynową .
Mają kompa do analizy i nabijania klimy.Kosztowało to 140 złociszy ( w zeszłym roku) myślę ,że wymiana filtrów nie będzie problemem.Aha gdyby co robią też tłumiki
jamax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2010, 06:14   #4
Troon
ford::beginner
 
Avatar Troon
 
Zarejestrowany: 25-03-2009
Skąd: Wielkopolska
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 28
Domyślnie Odp: Co zrobić z kilmatyzacją żeby nie przestała działać / Poznań

Cytat:
Napisał jamax Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po prawej zaraz za wiaduktem , wjazd przez ta pierwszą stacje benzynową .
No niby tak - tylko ja mam do przejechania całe miasto ... niekiedy jest tak że się zajedzie a specjalista na to " za dwa dni będzie coś wolnego: ... Więc wolałbym jakąś nazwę , ewentualnie telefon żeby zadzwonić , popytać o terminy ... A co do ceny 140 złotych - to co za te 140 było zrobione ? ... Bo juz tak od kolegi słyszałem że za 180 to nabijają na nowo i uzupełniają jakiś olej ... A filtra przeciwpyłkowego chyba nie będę wymieniał , bo podpowiedziano mi że go tak często nie trzeba wymieniać a ja wymieniałem i ten co mam , ma niecały rok ! Więc jedyne co będę robił to odgrzybianie - i doradzono mi tu akurat ozon ?! ... no i ewentualne nabijanie klimy ?! ...
Troon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2010, 09:02   #5
jamax
ford::advanced
 
Avatar jamax
 
Zarejestrowany: 04-06-2007
Skąd: Poznań
Model: MK4 Kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 239
Domyślnie Odp: Co zrobić z kilmatyzacją żeby nie przestała działać / Poznań

Za 140 zł. podłączyli do urządzenia , ściągnęli czynnik, przeczyścili i nabili ponownie z uzupełnieniem .Miałem 420 g na 740 wchodzących w układ ( ale ilość jest bez znaczenia)
Szukałem wczoraj do nich tel. ale nie znalazłem.
jamax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2010, 14:26   #6
Troon
ford::beginner
 
Avatar Troon
 
Zarejestrowany: 25-03-2009
Skąd: Wielkopolska
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 28
Domyślnie Odp: Co zrobić z kilmatyzacją żeby nie przestała działać / Poznań

Cytat:
Napisał jamax Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przeczyścili i nabili ponownie z uzupełnieniem
Jestem kompletnie zielony w tym - to co oni nabijają a co uzupełniają - ciężko w necie ogarnąć ten temat - jedni coś piszą że czegoś się nie dobija , że trzeba wymieniać w całości ... ale jestem już zdezorientowany bo każdy pisze co innego , albo to samo różnie to nazywając ...
Byłbym wdzięczny za jakiś namiar , choćby nazwę ... jak na razie znalazłem "Autoklimatyzacja" H. Kołątaja 76 i oferują tam odgrzybianie za 80 zł. i nabijanie za 180 zł ... co Wy na te ceny i może ktoś coś o tym warsztacie wie ?
Troon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2010, 15:23   #7
Troon
ford::beginner
 
Avatar Troon
 
Zarejestrowany: 25-03-2009
Skąd: Wielkopolska
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 28
Domyślnie Odp: Co zrobić z kilmatyzacją żeby nie przestała działać / Poznań

... hm , tymczasem doszła jeszcze jedna sprawa ... zadzwoniłem do jednego fachowca i powiedział mi że oczywiście mi odgrzybi ozonem , ale muszę ze sobą przywieź filtr przeciwpyłkowy ... powiedziano mi że to jest główny warunek żeby klimatyzacja sprawnie działała ?! Pytałem czy można go oczyścić , bo rok temu go wymieniałem - padła odpowiedź że wymiana ! ... zadałem tez pytanie czy sprawdza czy klimatyzacja nadaje się do nabicia - on na to że mierzy temperaturę wewnątrz z wylotu i po tym decyduje czy klima nadaje się do nabicia i przeczyszczenia ?! Co Wy na to ?
Troon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2010, 16:19   #8
jamax
ford::advanced
 
Avatar jamax
 
Zarejestrowany: 04-06-2007
Skąd: Poznań
Model: MK4 Kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 239
Domyślnie Odp: Co zrobić z kilmatyzacją żeby nie przestała działać / Poznań

Ceny , które podajesz wydają się być OK.( ciut drogo nabicie )Co do sprawdzania wydajności klimy, to faktycznie pomiar temperatury jest miarodajny
jamax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2010, 22:07   #9
drMEX
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 23-02-2009
Skąd: Poznań
Model: Kuga Mk III
Silnik: 2.5 PHEV
Rocznik: 2020
Postów: 37
Domyślnie Odp: Co zrobić z kilmatyzacją żeby nie przestała działać / Poznań

Co do zakładu na Kołłątaja - polecam, kilkakrotnie tam jeździłem na przeglądy klimy i dwukrotnie na jej naprawę - bez zastrzeżeń, ceny - normalne.
Co do czynności serwisowych - ja minimum raz w roku odgrzybiam (obecnie ozonem) oraz obowiązkowo minimum raz w roku wymieniam filtr pyłkowy z węglem aktywnym. Jeśli chodzi o pozostałe czynności - co 2 lata sprawdzenie i uzupełnienie czynnika chłodzącego (zawsze, pomimo szczelności układu pojawiają się jakieś ubytki tego czynnika). Polega to na ściągnięciu z układu czynnika, próżniowym sprawdzeniu szczelności i przy pozytywnym wyniku - ponownym napełnieniu zgodnie z zaleceniami producenta (ilość czynnika).
drMEX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2010, 22:50   #10
Troon
ford::beginner
 
Avatar Troon
 
Zarejestrowany: 25-03-2009
Skąd: Wielkopolska
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 28
Domyślnie Odp: Co zrobić z kilmatyzacją żeby nie przestała działać / Poznań

Cytat:
Napisał jamax Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za wiaduktem górczynskim jest dobry zakład
No więc już jestem po tej usłudze ... Nie kończę jednak wątku bo jakby same w sobie pojawiły się pewne wątpliwości ...
Po pierwsze pojechałem w te miejsce i tu spotkało mnie rozczarowanie bo pierwszą stacją za wiaduktem Górczyńskim jest stacja BP a tam jedynym zakładem jest supermarket LIDL ... no i co dalej ... po prostu pojeździłem po okolicy i trafiłem w pobliże TESCO na os. Kopernika i tam na serwis VOLVO gdzie zaproponowali mi odgrzybianie pianką za 50 zł. - ale ja chciałem ozon więc pan z serwisu skierował mnie do sąsiada który ma warsztat na przeciw TESCO i chyba się zwie MG szybki serwis i tam ozonowanie plus nabijanie i sprawdzenie szczelności kosztuje 150 złotych !!!!
Można powiedzieć - rewelacja ... no ale ... jest pewne ale ... przywiozłem ze sobą filtr przeciwpyłkowy , niestety nie węglowy za 35 złotych kupiony w Norauto a pan specjalista z tego warsztatu nie znał chyba sposobu demontowania podszybia z Focusa i po prostu odgiął podszybie , na siłę wyciągnął stary filtr i jakoś włożył nowy ( przy czym coś strzeliło ???). Potem przytargał maszynę , która robiła wszystko - podłączył wąż jeden , potem gdzieś przy nakolu drugi i zaczął się proces sprawdzania i nabijania klimy ... Na maszynie tylko wbił ile powinno być środka , odczytał to na tabliczce która mieści się tuż przy wlocie powietrza pod maską z przodu ... potem powiedział że maszyna odciągnie środek i zrobi test szczelności ... jeżeli bedzie szczelna instalacja to pokaże 1 ... niestety nie pokazało od razu 1 tylko po pewnym czasie schodziło od 45 cyklicznie w dół ... specjalista powiedział że najważniejszy jest wynik ... w sumie już poszedłem bo specjalista też w pewnym momencie sobie poszedł , bo wszystko robiło się samo ! Jak już przyszedłem specjalista powiedział że zeszło do 1 i wszystko dalej szło sprawnie , nabicie i uzupełnianie olejem ( robi to wszystko jedna maszyna) ... Powiedział tylko że układzie było 540 środka , a potrzeba ponad 700 ...
A teraz o samym odgrzybianiu ... poprzez ozonowanie ! ... Specjalista przyniósł coś jakby , .... rzutnik ? ... na 230 V . podłączył do przedłużacza , aparat postawił na dachu , przez uchyloną szybę wprowadził do kabiny jeden wężyk zakończony jakby filtrem z akwarium ... i końcówkę tego wężyka powiesił na lusterku wstecznym na przedniej szybie .. spytałem czy to wszystko ... on na to że tak , że ozon sobie poradzi i wejdzie wszędzie że nawet mi zabije bakterie w kabinie ! ... No i wydaje mi się że na początku jakaś zmiana była , ale teraz jest jakby tak samo .... W sumie nie śmierdziało tak mocno z tej klimy ... ale wydawało mi się że po tym odgrzybianiu nie będzie w aucie zbędnych zapachów a jednak są !
CO WY NA TO ?
Jakieś sugestie ?
Troon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.