Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-03-2015, 16:19   #1
s71piotr
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 02-03-2015
Skąd: Leszno
Model: Galaxy
Silnik: 190KM + A8 + AWD
Rocznik: 2018
Postów: 26
Domyślnie Koło dojazdowe - gdzie zamontować?

Moje auto jest wyposażone w zestaw naprawczy i nie posiadam "zapasówki". Wprawdzie w mojej ponad 20 letniej karierze kierowcy złapałem zaledwie 2-3 gumy w trasie ale perspektywa podróżowania nawet bez dojazdówki po autostradach przeraża mnie. W miejscu gdzie standardowo znajduje się koło zapasowe mam klimatyzację ale cły czas zastanawiam się gdzie zamocować ewentualną dojazdówkę?
Może gdzieś pod podwoziem - jest dość duży prześwit a masa dojazdówki jest na tyle mała że nie trzeba myśleć o mechanizmie podnoszenia.
Czy ktoś się nad tym zastanawiał a może są już jakieś gotowe projekty ?


Ostatnio edytowane przez s71piotr ; 15-03-2015 o 14:29
s71piotr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2015, 22:12   #2
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Koło dojazdowe

ja mam dojazdówkę w pokrowcu 17'' w bagażniku leży luzem lub przypięta do oparcia fotela trzeciego rzędu .
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2015, 14:13   #3
jacekr_2
ford::advanced
 
Avatar jacekr_2
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Zamość
Model: Galaxy MK3
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: Koło dojazdowe - gdzie zamontować?

dlatego ja mam ubezpieczenie assistance wersja gold, jak zapakujesz 6 osób i bagaża to za groma nigdzie koła nie wsadzisz
__________________
były: Golf III 1,9 TD; Carisma 1,9 TD; Mondeo 2,0 TDDI, Galaxy MK2 1,9 TDI, jest Galaxy MK3 1,8 TDCi
jacekr_2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2015, 19:44   #4
s71piotr
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 02-03-2015
Skąd: Leszno
Model: Galaxy
Silnik: 190KM + A8 + AWD
Rocznik: 2018
Postów: 26
Domyślnie Odp: Koło dojazdowe - gdzie zamontować?

OK. Ja mam także ale jak odpowiada Ci propozycja stania w 35stopniach ciepła na autostradzie z rodziną i małym dzieckiem. Czas oczekiwania około 1,5h a następnie taksówka dla rodzinki bo trzeba holować ponieważ asistnce nie ma dla Ciebie zapasu a w najlepszym układzie oponę załata wulkanizator albo wciśnie używkę za 400zł bo wie że musisz kupić. A dojazdówka rozwiązuje temat po 15 min - nadgabarytem także nie jest. Powodzenia z asistance.
s71piotr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2015, 20:00   #5
ltrs
ford::amateur
 
Avatar ltrs
 
Imię: piotrek
Zarejestrowany: 31-12-2012
Skąd: Lublin
Model: mondeo
Silnik: DuratorQ Di
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: Koło dojazdowe - gdzie zamontować?

Jednak najlepsze rozwiązanie to pokrowiec i luzem w bagażniku. Chyba, że wzorem terenówek na klapie, ale sam wiesz jak to będzie wyglądać ;p
ltrs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2015, 21:15   #6
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Koło dojazdowe - gdzie zamontować?

Cytat:
Napisał s71piotr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powodzenia z asistance.
popieram.
zakladam zapas i jade... i jest mi zal nowomodnej inteligencji, ktora czeka na pomoc...

ci, ktorzy chwala ubezpieczrnia assistance zazwyczaj nigdy z niego nie korzystali.
Ja po starym przyzwyczajeniu rodrm z PRL narzedziowke w bagazniku woze.. i idac z postepem kabelek kkl do diagnostyki.
nie jeden raz w trasach musialrm cos naprawiac aby jechac dalej.

dojazdoeka w pokrowiec, gumka zlapac do czrgos (kazdy swobodny przedmiot w aucie mocujemy, aby w razie stluczki nie zlamal nam karku) niech jezdzi.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2015, 17:00   #7
drtz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2014
Model: S-max AWD
Silnik: 2.0 TDCi 180KM 6AT
Rocznik: 2017
Postów: 33
Domyślnie Odp: Koło dojazdowe - gdzie zamontować?

A mnie się wydaje, że to właśnie ci którzy w życiu nie korzystali z assistance mają najwięcej do powiedzenia na temat jego bezużyteczności Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bo praktyka wskazuje na coś zupełnie innego. Do 16letnich aut chyba tez nikt nie daje assistance bo i o AC juz trudno kolego bartixr? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście, że optymalnie jest mieć w miejscu fabrycznym pełnowymiarowy zapas. Do tego nieprzemakalne zapałki, ponton, zestaw do intubacji, francuskie konserwy wojskowe i saperkę żeby zakopać zwłoki przy autostradzie bo w 35st będą się szybko rozkładały. No i chciałbym zobaczyć tą "gumkę", która utrzyma zápas w miejscu podczas wypadku. Nie zapominajcie również, że prócz koła trzeba mieć jeszcze klucz i podnośnik, dla których też trzeba znaleźć solidne mocowanie.
Chętnie poczytam też rozwinięcie pomysłu zapasu na klapie w galaxy - równie wesołe jak dojazdówka samoróbka pod podwoziem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez drtz ; 18-03-2015 o 17:09
drtz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2015, 20:02   #8
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Koło dojazdowe - gdzie zamontować?

Cytat:
Napisał drtz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
do 16 aut chyba tez nikt nie daje assistance bo i o AC juz trudno kolego bartixr? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Assistance mozesz kupic i do OC.
Jesli masz ciaglosc AC to choc i 30 letnie moze byc ubezp AC, wiec nie zablysnales chlopie.


Z assistance korzystalem, gdy zatrzasnalem kluczyki w fiescie. Nie spieszylo mi sie, wiec oszczedzilem szybe i nauczylem sie odwierac forda kilkoma kawalkami metalu, co przydalo sie mi jeden raz w galaxym.
Ale wolac ich bo nie mam kola.. albo nie umiem zmienic, to ubsurd i jak dla mnie wstyd.

Co do mocownia kola.. to nie odbiega ono od zamocowania jakiegokolwiek ladunku... lub zalozenie siatki oddzirlajaca przestezrn ladunkowa.

Ostatnio edytowane przez bartixr ; 18-03-2015 o 20:16
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2015, 20:50   #9
drtz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2014
Model: S-max AWD
Silnik: 2.0 TDCi 180KM 6AT
Rocznik: 2017
Postów: 33
Domyślnie Odp: Koło dojazdowe - gdzie zamontować?

nie o blyszczenie chodzi tylko o realne podejscie - niektorzy ubezpieczyciele nie dadza ci ac do auta starszego niz 10 lat albo dadza tak absurdalne stawki, ze i tak nikt rozsadny nie zdecyduje sie na to. assistance do OC? z podobnym zakresem w tym na zagranice jak przy AC? ciekawe. ciekawe tez za ile? mojego terenowego dziadka nie chcieli ubezpieczyc w kilku firmach, a warta nie popisala sie z cena.
otwieranie auta bez kluczyka? no wiekszej filozofii nie widze - najlepsze sa dwa drewniane male kliny i wieszak na ubrania taki druciany, jaki daja w pralniach chemicznych. nauczylem sie bez wzywania assistance, wiec tez nie blysnales Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dla mnie problem koniecznosci posiadania zapasu jest prawie tak samo wydumany jak uzywanie slynnych odgromnikow - skoro juz nawiazales do PRLu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A bzdury wypisywane tu przez niektorych typu mocowanie pod podwoziem czy na klapie dopiero wolaja o pomste do nieba - to dopiero brak wyobrazni jesli chodzi o bezpieczenstwo! skad w ogole ludzie maja takie pomysly?
jezdze po europejskich autostradach od lat. nie tylko nigdy przez wiele tysiecy km nie zlapalem gumy, ale stwierdzam ze nie widzialem za bardzo aut na flaku czy osob zmieniajacych kolo na pasie awaryjnym, wiec chyba nie jest to istotny problem. to juz predzej nowoczesne auto unieruchomi pierniczona elektronika - nie powiesz mi, ze jezdzisz z modulami?
co do mocowania kola w bagazniku - w terenowce jezdzilem z kolem przymocowanym wlasnie w kufrze - elegancko tasmami transportowymi do firmowych, nie byle jakich uchwytow - wszystkie elegancko wyrwalem z korzeniami - co prawda kolo 33" i zabawy w terenie calkiem odwazne, ale podejrzewam ze sily dzialajace przy kraksie nawet przy mniejszym kole spowoduja dokladnie ten sam efekt. siatki oddzielajacej nawet nie bede komentowal. moze porzadna krata dala by rade. z reszta jak ktos widzial gdzie znajduja sie rzeczy z bagaznika na miejscu wypadku ten wie o czym mowa. moje kolo w terenowce powedrowalo na dach i owszem, twardo je woze, bo wiem jaka jest szansa zdjac opone z felgi czy sciac wentyl w warunkach terenowych.
w plaskaczu, skoro nie ma w wyposazeniu nie zamierzam wozic luzem przeszkadzajacego kola. zdam sie na assistance. i zeby nie bylo watpliwosci - z prawie calkowitej bezuzytecznosci "zestawu naprawczego", ktory gdzies tam tkwi pod podloga, rowniez zdaje sobie sprawe.

Ostatnio edytowane przez drtz ; 18-03-2015 o 20:56
drtz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2015, 10:34   #10
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Koło dojazdowe - gdzie zamontować?

tez musiales pierwszy raz zobaczyc lub przeczytac jak sie uchyla drzwi, ja akurat zapoznalem sie z tym od profesjonalistow. Uzywali poduszki z reczna gruszka co nie drapalo lakieru i nie dzialalo zbyt duza sila na geometria drzwi.
modulow nie potrzebuje, bo do pracy uzywamy starych silnikow wysokopreznych vw, bo sa niewaryjne.
unieruchmi je jedynie brak oleju napedowego.
motor afn w galaxy jest dobrym nieawodnym rozwizaniem, ktore umiem naprawic niemal w kazdych wsrunkach czego nie moge powiedziec o prywatnym volvo 2.5T.
o mocowaniu przedmiotow i kola zapasowego piszesz madrze zgadzam sie.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.