Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-09-2019, 11:19   #31
Rafal_94
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-08-2019
Skąd: Woźniki
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 14
Domyślnie Odp: Spalanie chwilowe i średnie mocno się różni od liczonego pod dystrybutorem

Cytat:
Napisał cesiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Komputer będzie dokładnie wyliczał zużycie paliwa pod warunkiem że będzie miał dokładne dane często zmieniamy koła i zapominamy zapodać dane do komputera
Gdzie wprowadza się ten obwód? Gdzie można sprawdzić jaki jest? właśnie takich informacji mi trzeba

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie prościej policzyć litry / km ?
jak ludzie sobie potrafią uprzykrzyć życie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dla mnie uprzykrzaniem sobie życia jest właśnie liczenie pod dystrybutorem które mnie nudzi a nie jednorazowa kalibracja i tylko patrzenie w komputer pokładowy i tylko chwilowe przemyślenie czy to się może pokrywać z stanem faktycznym dlatego chce to zrobić raz a dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Co do lejącego wtryskiwacza - auto krajowe serwisowane 128000km przebiegu i chyba wątpie w to przy takim przebiegu, jak rozwinę możliwości diagnostyki swoje to się postaram zorientować czy coś takiego może mieć miejsce


jeszcze jedną rzecz będę robić dziś/jutro - aktualizacja ROMu zegarów do nowszego i jest szansa że pomoże lub jak się wykona jakiś reset to lepiej będzie liczyć

Rafal_94 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2019, 13:43   #32
cesiek
ford::average
 
Imię: cesiek
Zarejestrowany: 28-06-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1.6TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 67
Domyślnie Odp: Spalanie chwilowe i średnie mocno się różni od liczonego pod dystrybutorem

Program "ForScan" wprowadzisz zmiany rozmiaru opon oraz druga pozycja obwód zewnętrzny koła jest to ważny i szczegółowy parametr do wyliczania prawidłowej prędkości oraz przebytej odległości pojazdu przez co komputer wyliczy właściwe zużycia paliwa
cesiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2019, 14:33   #33
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,553
Domyślnie Odp: Spalanie chwilowe i średnie mocno się różni od liczonego pod dystrybutorem

Cytat:
Napisał cesiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przez co komputer wyliczy właściwe zużycia paliwa
Prędkość będzie (bardziej) prawidłowa, ale spalanie się nie zmieni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ponieważ
Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nie wpływa na różnice w spalaniu bo przebieg który bierzemy do ręcznej kalkulacji z dystrybutora jest obarczony identycznym błędem.
hindus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2019, 14:49   #34
cesiek
ford::average
 
Imię: cesiek
Zarejestrowany: 28-06-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1.6TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 67
Domyślnie Odp: Spalanie chwilowe i średnie mocno się różni od liczonego pod dystrybutorem

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prędkość będzie (bardziej) prawidłowa, ale spalanie się nie zmieni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ponieważ
Przyznaje ci racje ale twój trop z lejącym wtryskiem nie wydaje się wiarygodny myślę że błąd jest gdzieś w elektronice i podanie właściwych parametrów morze pomóc w prawidłowym wskazaniu zużycia paliwa.
Kieruje się zasadą Prawidłowe dane równa się Prawidłowe wskazania

Ostatnio edytowane przez cesiek ; 09-09-2019 o 15:05
cesiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2019, 15:17   #35
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,553
Domyślnie Odp: Spalanie chwilowe i średnie mocno się różni od liczonego pod dystrybutorem

Dlatego zasugerowałem, że winny może być też chip tuning. Czym bowiem jest jak nie oszukiwaniem / zmienianiem oryginalnego oprogramowania i parametrów pracy silnika. Prawdopodobnie rzutuje to również na spalanie - licznik bierze pod uwagę "fabryczne" dawki paliwa, kiedy w rzeczywistości podawane są większe. To oczywiście mój strzał w potencjalną przyczynę, dlatego najlepiej byłoby skontaktować się z tunerem i podpytać czy taki efekt rzeczywiście może wystąpić i ewentualnie jak go skorygować.
hindus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2019, 16:43   #36
Rafal_94
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-08-2019
Skąd: Woźniki
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 14
Domyślnie Odp: Spalanie chwilowe i średnie mocno się różni od liczonego pod dystrybutorem

Pytałem, dostałem prosta odpowiedź która raczej nie wskazuje nic. U innych jest ok i tyle.
Ja mam teraz inna teorie ale dopiero za jakieś 2 dni moge sprawdzić ja.
Licznik jak i każdy moduł potrzebują resetu po zmianie. Był chip i dawki paliwa się zmieniły. Teraz zaktualizowałem zegary do wersji 512 i co prawda na wolnych obrotach tylko mogłem dziś sprawdzić auto i wydaje mi się, że spalanie podskoczyło chwilowe o 0.1l co przy jeździe może mi dać wlasciwe wartości.

W vagach do spalania chwilowego i średniego zmienia się w liczniku wielkość wtryskiwaczy bo to od wielkości jest liczone i po czasie wtrysku tak jak piszecie, a tutaj są ori więc powinno być ok bo zmiany nie było.

Te opony muszę sprawdzić ale to jutro poszukam. Powiem szczerze że myślałem że każda opcje przejrzałem, ale nie widziałem nic takiego by rozmiary opon zmienić. Muszę głębiej poszukać.
Rafal_94 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2019, 17:00   #37
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,538
Domyślnie Odp: Spalanie chwilowe i średnie mocno się różni od liczonego pod dystrybutorem

Zawsze po zmianie softu w liczniku lub innym grzebaniu kablem wskazania zasięgu i spalania wariują przez jakiś czas, więc nie liczyłbym że będzie lepiej.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2019, 12:48   #38
Rafal_94
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-08-2019
Skąd: Woźniki
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 14
Domyślnie Odp: Spalanie chwilowe i średnie mocno się różni od liczonego pod dystrybutorem

I jak wyżej mieliście rację że spalanie się nie zmieni, kolejne tankowanie do pełna, spalanie komputerowe niższe o 1.2l od rzeczywistego. Resety modułów nie pomogły, wsad licznika nowy też nie, obwód koła w elmconfig jest prawie taki jak ma być więc nie ruszalem tego. Heko nie ma pojęcia czemu może tak być.
Ktoś coś podpowie jeszcze? O dziwo wskazania zasiegu na zbiorniku się pokrywaja z prawdą.

Jak sprawdzić czy wtrysk nie leje? Choć teraz jadąc do pracy po 8km spokojnej jazdy przy 16st na dworze zauważyłem że temperatura silnika w dół poszła poniżej 90st nawet więc to by nie miało miejsca przy lejacym...
Rafal_94 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2019, 12:50   #39
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,553
Domyślnie Odp: Spalanie chwilowe i średnie mocno się różni od liczonego pod dystrybutorem

Cytat:
Napisał Rafal_94 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
temperatura silnika w dół poszła poniżej 90st
Ile poniżej? Może termostat jest walnięty i silnik dłużej jedzie na bogatej mieszance?
hindus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2019, 13:02   #40
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,538
Domyślnie Odp: Spalanie chwilowe i średnie mocno się różni od liczonego pod dystrybutorem

masz kabel,masz program ustaw sobie PID z chwilowym i zobacz czy jest taki sam jak na liczniku.

bedzie to samo co na liczniku to odhaczysz problem z "wizualizacją"

pozostanie PCM

co do sredniego to nie wiem jaki okres bedzie badany do wskazania wiec tutaj sugeruje ostrożność w interpretacji odczytów.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus mk2 , komputer , paliwo , tdci , wskaźnik paliwa



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.