Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-07-2009, 20:52   #11
maxas
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Krzyżak na kolumnie kierownicy

Cytat:
Napisał Labobas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Heheh ale daliscie z tym wd 40.No jak am przestac pukac po wd 40Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
Jak wiadomo WD-40 jest środkiem smarująco!!!!!konserwującym!!!! Tak więc u mnie to działa!!!
Nie wiem czy kolega zna budowę krzyżaka ale jak tak pisze to chyba zna!

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2009, 20:58   #12
maxas
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Krzyżak na kolumnie kierownicy

Cytat:
Napisał uro2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tu :http://ford.sklep.pl/pl,product,4780...czej,ford.html jest dolny,cena trochę lepsza.
Nie wygląda mi to na krzyżak tylko na "przegub" ( i to górny wychodzący z kolumny) na który nasadza się krzyżak... Taka mała uwaga, no ale mogę się mylić...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2009, 15:49   #13
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Krzyżak na kolumnie kierownicy

Cytat:
Napisał maxas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wygląda mi to na krzyżak tylko na "przegub"
Owszem, to jest przegub ale jest to dolne połączenie,które jest w komorze silnika(dolne),drugie jest to krzyżak(górne) i znajduje się w kabinie i nazywa się to wał pośredni układu kierowniczego.To co najczęściej puka to przegub gdyż jest to połączenie elastyczne.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2009, 17:25   #14
amal
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-11-2006
Skąd: Lublin/Leżajsk
Model: Mondeo Mk1
Silnik: 1,8 - 16V
Rocznik: 1996r
Postów: 145
Domyślnie Odp: Krzyżak na kolumnie kierownicy

Witam, ja mam taki sam problem tyle że u mnie trzęsie przy hamowaniu rozmawiałem ze znajomym podobno da się wymienić same elementy krzyżaka znajomy wynieniał już w dwóch fiestach podobno koszt około 60 zł tyle że trzeba zwymiarować krzyżak.
__________________
AMAL
amal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2009, 11:51   #15
Labobas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 16V LPG
Rocznik: 1998
Postów: 234
Domyślnie Odp: Krzyżak na kolumnie kierownicy

Cytat:
Napisał maxas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak wiadomo WD-40 jest środkiem smarująco!!!!!konserwującym!!!! Tak więc u mnie to działa!!!
Nie wiem czy kolega zna budowę krzyżaka ale jak tak pisze to chyba zna!
Zna zna i nawet na logike.jeżeli coś stuka to ma luz,a WD nie ma zdolności wypełniania luzów.No chyba,że coś nowego wyszło pod marka WD.
Co do linka to z pewnością nie jest krzyżak.Wystarczy się schylić ,wsunąć się pod pedały i go widać jak na dłoni.
Cytat:
Napisał uro2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, ja mam taki sam problem tyle że u mnie trzęsie przy hamowaniu rozmawiałem ze znajomym podobno da się wymienić same elementy krzyżaka znajomy wynieniał już w dwóch fiestach podobno koszt około 60 zł tyle że trzeba zwymiarować krzyżak.
i dlatego szukam zużytego,żeby pomierzyć krzyżak i miseczki.Reszte sam robisz,zbijasz zabezpieczenia,wymieniasz krzyżak,robisz nowe zabezpieczenia i ra i buczyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Labobas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2009, 21:09   #16
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Krzyżak na kolumnie kierownicy

Witam, ja mam taki sam problem tyle że u mnie trzęsie przy hamowaniu rozmawiałem ze znajomym podobno da się wymienić same elementy krzyżaka znajomy wynieniał już w dwóch fiestach podobno koszt około 60 zł tyle że trzeba zwymiarować krzyżak. [/quote]


Tylko że to napisał amal a nie uro2 :fcp18
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2009, 22:00   #17
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Krzyżak na kolumnie kierownicy

Amal, wymiana krzyżaka nie zlikwiduje wibracji, przestanie tylko stukać luźny przegub. Wibracje pozostaną.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2010, 15:56   #18
Artur86
ford::beginner
 
Avatar Artur86
 
Zarejestrowany: 17-10-2009
Skąd: wrocław/sobótka
Model: Ford Focus mk1 Kombi
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2002
Postów: 48
Domyślnie Odp: Krzyżak na kolumnie kierownicy

Panowie ja mam następujący problem.Otóż pojawił mi się luz na krzyzaku kolumny kierowniczej.Jak wiadomo do Forda Focus mk1 samego krzyżaka nie da się dokupic.Tzn ja bynajmniej nie znalazłem.Po konsultacjach z mechanikiem powiedział abym to zostawił ze w każdym aucie mającym około 10 lat coś tam będzie pukało.Dla mnie to jest takie zlewanie klijęta.
Moje pytanie do was co teraz robic.Czy szukac używanego krzyżaka gdzies po necie z rozbitka ? ( chociaż nigdy nie wiadomo czy z używki po 3 miesiącach znowu nie będzie stuków ).Czy da sie może to jakoś zregenerowac ( poskręcac, zbic ) ? Czy zupełnie olac temat i tak zostawic.
Artur86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2010, 13:13   #19
Artur86
ford::beginner
 
Avatar Artur86
 
Zarejestrowany: 17-10-2009
Skąd: wrocław/sobótka
Model: Ford Focus mk1 Kombi
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2002
Postów: 48
Domyślnie Odp: Krzyżak na kolumnie kierownicy

Panowie pomoże ktoś w tym temacie.
Czy trzeba nowy temat zakładać.POzdrawiam
Artur86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2010, 17:36   #20
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Krzyżak na kolumnie kierownicy

Nie jestem pewien czy w foce o to chodzi: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , ale jeżeli tak to zmień mechanika.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.