Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-06-2015, 14:29   #81
Mick J
ford::amateur
 
Imię: Natalia
Zarejestrowany: 20-06-2015
Skąd: Kostrza
Model: ford S-max
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: Olej w skrzyni biegów (manual)

maniunio
dzięki za wstawienie fotki w którym to miejscu znajdują sie te korki do spuszczania i wlewania oleju do skrzyni biegów

Mick J jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2015, 09:58   #82
kkooccuurr
ford::average
 
Avatar kkooccuurr
 
Zarejestrowany: 28-12-2009
Model: Ford
Silnik: 2.0 TDCi, 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 117
Domyślnie Odp: Olej w skrzyni biegów (manual)

Cytat:
Skrzynie robi Getrag. Wymiana co 150 kkm lub co 5 lat.
Cytat:
Napisał kkooccuurr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzie można znaleźć to zalecenie?
Odpowiem sam. Ponieważ nikt nie podał źródła tej informacji ani nie można go znaleźć w Internecie, zapytałem bezpośrednio u producenta skrzyni. W odpowiedzi otrzymałem informację że olej w tej skrzyni użytkuje się dożywotnio. Odpowiadający osobiście zalecała nieobowiązkową wymianę po ok. 240kkm. Oryginał poniżej:

"... I can say that the transmissions MMT6 has a LIFETIME oil filling.

My recommendation is to make a change nearby 240Tkm but it is not mandated.

H.W.
Service & Remanufacturing
D-GFT/2-F
GETRAG FORD Transmissions GmbH"


...mam nadzieję że to wyczerpuję temat potrzeby i częstotliwości wymiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kkooccuurr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2015, 20:56   #83
canondale
ford::amateur
 
Imię: adam
Zarejestrowany: 07-08-2015
Skąd: sosnowiec
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 5
Domyślnie Odp: Olej w skrzyni biegów (manual)

No ja właśnie dziś robiłem dolewkę. Dlaczego ? Skrzynia od jakiegoś czasu świszczała na 4-biegu. Do tego jak zajrzałem pod spód pod skrzynią coś się pociło. Po małej dolewce świst ustąpił prawie całkowicie a i biegi wchodzą lepiej. Zalewałem oryginalnym fordem FORD 75W FE. Dolałem oleju pomimo, że po odkręceniu korka nieco wypłynęło. Stary olej nie wygląda za dobrze więc zastanawiam się czy nie warto by wymienić na nowy. Operacja banalnie prosta.
canondale jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2015, 22:18   #84
canondale
ford::amateur
 
Imię: adam
Zarejestrowany: 07-08-2015
Skąd: sosnowiec
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 5
Domyślnie Odp: Olej w skrzyni biegów (manual)

Cytat:
Napisał kkooccuurr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odpowiem sam. Ponieważ nikt nie podał źródła tej informacji ani nie można go znaleźć w Internecie, zapytałem bezpośrednio u producenta skrzyni. W odpowiedzi otrzymałem informację że olej w tej skrzyni użytkuje się dożywotnio. Odpowiadający osobiście zalecała nieobowiązkową wymianę po ok. 240kkm. Oryginał poniżej:

"... I can say that the transmissions MMT6 has a LIFETIME oil filling.

My recommendation is to make a change nearby 240Tkm but it is not mandated.

H.W.
Service & Remanufacturing
D-GFT/2-F
GETRAG FORD Transmissions GmbH"


...mam nadzieję że to wyczerpuję temat potrzeby i częstotliwości wymiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nic nie wyczerpuje ! Olej warto wymienić bo skrzynia dostaje nowe życie. Sam się przekonałem już po małej dolewce. Oczywiście ta operacja pod żadnym względem nie jest korzystna dla forda. Szczególnie jeśli chodzi o sprzedaż nowych aut.
canondale jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2015, 18:32   #85
simpson
ford::average
 
Avatar simpson
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 01-09-2012
Skąd: Bobowa
Model: Mondeo MK4 kombi GHIA Czarna Pantera
Silnik: 1,8 TDCI 125
Rocznik: 2008
Postów: 143
Domyślnie Odp: Olej w skrzyni biegów (manual)

witam,koledzy ja wymieniłem an ravenol mtf-2 skrzynia 6 biegowa wlałem 2 butelki i jakoś mi nic nie wypłyneło to jak to jest z tą ilością oleju. auto stało równo
simpson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2015, 01:53   #86
AKuba
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 402
Domyślnie Odp: Olej w skrzyni biegów (manual)

Najprawdopodobniej olej nie powinien być GL 5, a GL4 (Syntrans Multivehicle 75W/90) ewent. GL4+ (Castrola:były TAFx -> Syntrans Transaxle 75W/90) lub ocxzywiście orygin. Forda 75W/90 BO, bowiem GL5 jest z dodatkami EP (głównie do przekładni hipoidalnych), a one działają troche korodująco na metale kolorowe synchronizatorów. MMT6 zawiera pary kół zębatych czołowych i wystarczą oleje GL-4.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
AKuba
Mondeo III 2005 kombi, 2,2 TDCi

Ostatnio edytowane przez AKuba ; 11-10-2015 o 02:31
AKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2015, 08:39   #87
siara1983
ford::average
 
Avatar siara1983
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-11-2014
Skąd: Myszków
Model: Mondeo MK4 Titek S
Silnik: 2.0 tdci 177/403
Rocznik: 2008
Postów: 182
Domyślnie Odp: Olej w skrzyni biegów (manual)

Cytat:
Napisał biker00000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam!

Ja też mam problem z 1 i 2 biegiem. Bardzo ciężko wchodzą na zimnym silniku. Jak się rozgrzeje to jest OK. Czy coś można z tym zrobić? Też myślałem o wymianie oleju w skrzyni, ale nie wiem czy ma to sens. Mój przebieg to 180tys.
Proszę o radę.
Miałem ten sam problem i u mnie pomogło wykręcić całego filtra powietrza wraz z obudowa spad maski i masz wtedy piękny dostęp do tego mechanizmu który zmienia biegi gdy poruszamy lewarkiem. Obficie potraktowane wszystkie te ruchome połączenia wd40 i problem znikl. Zajęło mi to może 30min.
siara1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2015, 00:30   #88
AKuba
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 402
Domyślnie Odp: Olej w skrzyni biegów (manual)

Cytat:
Napisał simpson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam,koledzy ja wymieniłem an ravenol mtf-2 skrzynia 6 biegowa wlałem 2 butelki i jakoś mi nic nie wypłyneło to jak to jest z tą ilością oleju. auto stało równo
A wlej i 3 litry - będzie lepiej smarować.
__________________
AKuba
Mondeo III 2005 kombi, 2,2 TDCi
AKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2015, 10:58   #89
djremo
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 21-04-2006
Skąd: Głogów
Model: S-Max MK2 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 180HP
Rocznik: 2016
Postów: 482
Domyślnie Odp: Olej w skrzyni biegów (manual)

Cytat:
Napisał simpson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam,koledzy ja wymieniłem an ravenol mtf-2 skrzynia 6 biegowa wlałem 2 butelki i jakoś mi nic nie wypłyneło to jak to jest z tą ilością oleju. auto stało równo
żeby spuścić olej trzeba auto obniżyć maksymalnie na lewarku, a potem je podnieść ale podnieść do poziomu tak jakby stał na kołach. ja wymieniając na początku się walnąłem i podniosłem za mało choć wydawało się, że jest równo i też wlałem więc niż potrzeba. po zorientowaniu się odciągnąłem nadmiar i podniosłem auto do wymaganej wysokości i olej zaczął sobie wypływać
djremo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2015, 19:37   #90
simpson
ford::average
 
Avatar simpson
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 01-09-2012
Skąd: Bobowa
Model: Mondeo MK4 kombi GHIA Czarna Pantera
Silnik: 1,8 TDCI 125
Rocznik: 2008
Postów: 143
Domyślnie Odp: Olej w skrzyni biegów (manual)

[QUOTE=djremo;2469019]żeby spuścić olej trzeba auto obniżyć maksymalnie na lewarku, a potem je podnieść ale podnieść do poziomu tak jakby stał na kołach

ja właśnie wlałem 2 litry jak auto było na poziomie jakby stało na kołach i wyglądało na to że za mało,ale jeżdżę narazie
simpson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.