Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-12-2015, 17:20   #51
marcomw
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-05-2013
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2.8 V6 204 KM PB
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Re: szarpanie w przedziale 2000-3000 obrotów a zapowietrzenie układu paliwowego TDCI

wczoraj zrobiłem jazdę próbną z odpięta wtyczką od elektrozaworu sterowania podciśnieniem od turbiny i auto nie szarpało , jechało i ale nie miało kopa , sprawdzałem dźwignię od sterowania turbo i chodzi , musze poszukać jakiś używanych zaworków i za kilka dni napisze czy coś się zmieniło na lepsze

marcomw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2015, 17:26   #52
pepicosi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-12-2008
Skąd: krzczonów
Model: scorpio A8/focus
Silnik: 4,2 4X4/bob 4x4 msb/2.0tdci
Rocznik: 96/99/2006
Postów: 1,241
Domyślnie Odp: szarpanie w przedziale 2000-3000 obrotów a zapowietrzenie układu paliwowego TDCI

Mi też kangurki strzela .
jedno co zauważyłem dzisiaj że po zalaniu do pełna tak pot korek
tylko pod prawdziwy korek bo ropa się pieni bo muszę sprawdzić spalanie bo 8,5 litra troszkę sporo .
Auto bez 50 km nie szarpało było mega płynne normalnie nie to auto wpływ deszczu pomijam bo lało jak djabli koledzy może byście podobnie sprawdzili ?
Bo pompy opiłkują i może bak zapchany ?
Ktoś tu pisał że to nie paliwo możliwe że tylko w moim przypadku zbieg okoliczności ale coś może być w tym
pepicosi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2015, 09:13   #53
marcomw
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-05-2013
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2.8 V6 204 KM PB
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Re: szarpanie w przedziale 2000-3000 obrotów a zapowietrzenie układu paliwowego TDCI

czy ktoś sprawdzał , czy aby problemem szarpania między 2000 a 3000 tys. obr. nie jest winna pompa vacum (podciśnienia) ?
marcomw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2015, 09:19   #54
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: szarpanie w przedziale 2000-3000 obrotów a zapowietrzenie układu paliwowego TDCI

Problemy z pompą vacuum przekładały by się bezpośrednio na problemy z hamulcami.
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2016, 01:10   #55
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: szarpanie w przedziale 2000-3000 obrotów a zapowietrzenie układu paliwowego TDCI

Jeśli kogoś jeszcze interesuje rozwiązanie tego problemu, to piszę co nie pomogło:

-regeneracja wtrysków na nowych oryginalnych częściach delphi
-nadanie nowych kodów wtryskiwaczy + zapisanie ich w sterowniku
-sprawdzenie wiązek
-EGR (zaślepienie/wywalenie)
-wymiana czujnika temperatury głowicy
-diagnostyka pedału gazu
-regeneracja turbiny
-ogólna diagnostyka komputerowa

Co pomogło?

Wymiana czujnika spalania stukowego.
Focus przestał szarpać, prócz tego poprawiła się kultura pracy silnika.
Zakupiłem nowy zamiennik w sklepie internetowym. W używki nie chciałem się bawić.
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2017, 16:24   #56
deviljin84
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-04-2015
Model: mondeo mk4
Silnik: 2,0 tdci 140km
Rocznik: 2009
Postów: 45
Domyślnie Odp: szarpanie w przedziale 2000-3000 obrotów a zapowietrzenie układu paliwowego TDCI

Cytat:
Napisał ministerq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli kogoś jeszcze interesuje rozwiązanie tego problemu, to piszę co nie pomogło:

-regeneracja wtrysków na nowych oryginalnych częściach delphi
-nadanie nowych kodów wtryskiwaczy + zapisanie ich w sterowniku
-sprawdzenie wiązek
-EGR (zaślepienie/wywalenie)
-wymiana czujnika temperatury głowicy
-diagnostyka pedału gazu
-regeneracja turbiny
-ogólna diagnostyka komputerowa

Co pomogło?

Wymiana czujnika spalania stukowego.
Focus przestał szarpać, prócz tego poprawiła się kultura pracy silnika.
Zakupiłem nowy zamiennik w sklepie internetowym. W używki nie chciałem się bawić.
dzieki wielkie za informacje!

ja sie dalej mecze... tzn w sumie sie przyzwyczailem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i nie mam tez co prawda czasu nic dzialac... jezdze grzecznie do 2000 a jak chce szybciej to po prostu zapierdzielam powyzej 3000...

ale sprawdze jeszcze to przed regeneracja wtryskow do ktorej juz sie przymierzam...

dam znac co i jak jak sie uporam...

Ps: stukowy zamówiony... gdzie go znajdę zeby go wymienic jak juz przyjdzie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez deviljin84 ; 29-06-2017 o 18:12
deviljin84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2017, 17:08   #57
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: szarpanie w przedziale 2000-3000 obrotów a zapowietrzenie układu paliwowego TDCI

Z tyłu silnika, przykręcony do bloku, pod kolektorem wydechowym.
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2017, 11:35   #58
deviljin84
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-04-2015
Model: mondeo mk4
Silnik: 2,0 tdci 140km
Rocznik: 2009
Postów: 45
Domyślnie Odp: szarpanie w przedziale 2000-3000 obrotów a zapowietrzenie układu paliwowego TDCI

witam.
sorka ze dopiero teraz pisze ale mialem maly zapierdziel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał krzys72pl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja miałem takie poszarpywanie w 1,8 tdci na 2000 obr.
Nie dociśnięty przewód podciśnienia na zaworku zwrotnym.Po prostu pękła końcówka na zaworku.Kupiłem za 30 zł wszystkie przewody podciśnienia razem z zaworkiem.Jednak zmodyfikowałem stary.Działa już rok bez zarzutu.
tam da ra dam...
przy okazji wymiany turbiny mechanik spapral mi przewody podcisnienia przez co turbina sie nie wlaczala...

naprawilem wiec przewody i... zniknely rowniez poszarpywania...

wszyscy mechanicy im mowili ze to wtryski do wymiany... podpinali pod kompa itd...
jednak proba przelewowa zrobiona przeze mnie mowila ze jednak nie...
jednak trzeba ufac wlasnym umiejetnoscia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tak wiec poszapruwania braly sie wlasnie z lewego powietrza na przewodach podcisnienia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

czujnik stukowy mam zakupiony jednak nie mialem jeszcze czasu zeby wbic sie na kanal do kumpla wiec nie wymienilem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

rety jaki to komfort moc jechac w przedziale 2000-3000 obrotow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ulga nie do opisania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
deviljin84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2019, 14:45   #59
CHEMICZNY
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-02-2015
Model: FOCUS
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: MK1
Postów: 5
Question Odp: szarpanie w przedziale 2000-3000 obrotów a zapowietrzenie układu paliwowego TDCI

Cześć. Odgrzewam kotleta. Piszę pod tym postem poniewaz mam podobny problem. Odkad kupiłem tego focusa (MK1 1,8 TDCi przebieg potwierdzony 170 000) mam szarpnięcia powyżej 2 tys. obr. TYLKO na ciepłym silniku, tj. kiedy wskazówka od temp cieczy znajdzie się w połowie swojego zakresu. Na zimnym praca może nie jest idealna ale w miarę ładnie odpala (podymi chwilę na biało) i ładnie się zbiera, na ciepłym są szarpnięcia przy utrzymywaniu stałej pozycji pedału przyspieszenia obrotów, lub delikatnym wciskaniu. Przy mocniejszym wciśnięciu potrafi szarpnąć ale dalej idzie już dobrze. Odczuwam to jakby się coś przycinali.
Mam identycznego focusa po stłuczce z którego podmieniam teraz części. Tamten był igła.
Zamieniłem:
1. Pedał przyspieszania obrotów
2. Przepływomierz 4-letni DELPHI
3. Elektrozawory sterowania turbo i EGR
4. Czujnik położenia wału ( były opiłki chyba z dwumasy, na drugim to samo)
5. Czujnik spalania stukowego
6. Czujnik ciśnienia powietrza doladowanego
7. Rozrusznik ( rok temu żeby sprawniej palił)
8. Alternator. Pad jeden w czerwcu drugi początek października!
I tutaj trzebaby zrobić przystanek bo poprzedni właściciel też wymieniał.... O co chodzi? Sprawdziłem wiązkę sterowania alternatora na odcinku metra i było ok. Może od tych szarpnięć pada.
Pompę CR i wtryski robił już poprzedni właściciel i ten temat bym na razie zostawił bo auto na 3 i 4 biegu z pedałem w podłodze nie stwarza problemu.
O zawór EGR i katalizator zadbał poprzedni właściciel.. tyle że odcięte (zaślepione) jest jedynie sterowanie EGR. Nie widzę blaszki zaslepiajacej mechanicznie rury od EGR

Mechanicy rozkładają ręce, robili mi nawet przeguby.... bo to niby szło z napędu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy ostatnim podpięciu pod komputer pojawił się błąd czujnika powietrza zasysanego który jest w obudowie przepływomierza, ale trudno mi wywalić 250 na nowy skoro ten ma dopiero 4 lata... Nie wierzę w to że odczyt temp. powoduje takie szarpnięcia, dlaczego na zimnym silniku nie szarpie?
Nasza uwaga kieruje sie na dwumase ale szarpanie tylko na ciepłym to chyba nie dwumasa. Te opiłki na dwumasie mogą zakłócać czujnik położenia ale efekt powinien być niezależny od temperatury silnika?
Nie znalazłem informacji na temat dogrzewania cieczy chłodzącej grzałka z alternatora ale chciałbym to też sprawdzić czy takie impulsowe włączanie i wyłączanie nie powoduje szarpania.
Mam trochę wątpliwości co do pracy turbiny. W poprzednim Focusie słyszałem świst i na starej i na regenerowanej. Tutaj w ogóle jej nie słyszę... Jednak moc jest i grzybek po przegazowaniu odchyla dźwignie. Czy mieliście przypadek aby ten mechanizm się przycinał? Bo na to wskazywałyby objawy.
Proszę o waszą pomoc co jeszcze sprawdzić, ew. gdzie podjechać na uczciwy komputer i sprawdzić który parametr jest anomalia w trakcie szarpania?
Przepraszam za brak Polskich znaków ale pisałem z kalkulatora.

Ostatnio edytowane przez CHEMICZNY ; 29-10-2019 o 17:16 Powód: Zapomniałem o pedale przyspieszania obrotow
CHEMICZNY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2019, 10:23   #60
CHEMICZNY
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-02-2015
Model: FOCUS
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: MK1
Postów: 5
Domyślnie Odp: szarpanie w przedziale 2000-3000 obrotów a zapowietrzenie układu paliwowego TDCI

Zrobiłem diagnostykę w FORScan.
CPU na zimnym silniku, obroty jałowe. Zdjęcia 1 i 2:
to mnie mnie zastanawia to w jaki sposób FORScan numeruje cylindry, czy jest to 1 3 4 2 i odpowiednio wyświetla jako A B C D?
Czemu korekty po ponownym odpaleniu się zmieniły?

Kolejny parametr to m.in. czujnik spalania stukowego Zdjęcia 3 i 4 - również na biegu jałowym ponieważ w trakcie jazdy program nie mógł wykonać tego testu. Niestety nie potrafię zinterpretować wyników, proszę Was o pomoc.

Zdjęcie 5: z którego czujnika program podaje temperaturę powietrza zasysanego? Czy chodzi o czujnik przy intercoolerze czy w przepływomierzu? 40 stopni to w przepływomierzu na pewno nie było.

Bump: Na koniec parametry w trakcie jazdy:
Zdjęcie 6 i 7 CPU. Ja nie widzę żadnych odchyleń ale może to wynika z niskjiej częstotliwości odczytu z komputera?

Bump: Przy maksymalnym obciążeniu ciśnienie na szynie dochodzi do 135 000kpa, a ciśnienie powietrza nawet do 250 kpa (2,5 bar) według wpisów na forach maksymalne ciśnienie to ok 1,5 bar. Czy wobec tego mam przeładowanie? Dodam że w trakcie szarpnięć to ciśnienie wynosi ok. 1.3 bara, a przy mocniejszym przyspieszaniu dochodzi właśnie nawet do 2,5 bar i nie odcina gwałtownie - zostaje na tym poziomie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg na zimnym CPU - zimny, bieg jałowy zestawienie 3 pomiarów.jpg (104.1 KB, 9 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg na zimnym CPU oscyloskop - bieg jałowy.jpg (102.2 KB, 8 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg na zimnym czujnik spalania stukowego.jpg (98.5 KB, 8 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg na zimnym czujnik spalania stukowego oscyloskop.jpg (100.3 KB, 6 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IAT przed przeglądem wiązki.jpg (85.7 KB, 8 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg ciepły w trakcie jazdy CPU.jpg (91.6 KB, 5 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg ciepły w trakcie jazdy CPU oscyloskop.jpg (101.7 KB, 6 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg MAXYMALNE OBCIĄŻENIE.jpg (54.8 KB, 5 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez CHEMICZNY ; 07-11-2019 o 10:38
CHEMICZNY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.