Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-01-2014, 09:59   #11
danzo
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-03-2009
Skąd: Radom, Lipsko
Model: C-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 157
Domyślnie Odp: Kontrolka silnika kilka tys km po zaślepieniu EGR

U mnie są dwa otwory na śruby, bez wycięć.
W takim razie musisz się pomęczyć.

__________________


FCP member
danzo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2014, 20:59   #12
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Kontrolka silnika kilka tys km po zaślepieniu EGR

Cytat:
Napisał fifel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No właśnie mam taką samą i owszem, jest zarąbista, ale problem z tym, że te wycięcia na śruby są nie od tej strony co trzeba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W takim wykonaniu tą blaszkę wsuwa się jakby od dołu i jak się puści to spada. Szkode że wyciącia na śruby nie są od drugiej strony albo po prostu okrągłe otworki żeby blaszkę nasunąć.

Próbowałem też założyć ją odwrotnie ale tak ładnie wtedy nie pasuje....
Możesz narysować o co Ci chodzi? Tą blaszkę da się założyć na 4 sposoby, z czego dwa raczej nie będą pasować.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2014, 15:04   #13
fifel
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 172
Domyślnie Odp: Kontrolka silnika kilka tys km po zaślepieniu EGR

Dobra obczaiłem, że łatwo po lekkim dokręceniu EGRA można ją wsunąć od spodu i dokręcić.

Powjawił się inny problem. Dziś wykręciłem EGRa, wyciągnąłem blaszkę i wywierciłem w niej dziurkę fi 6mm, złożyłem wszystko do kupy i jest zaj*bisty problem :/

Nie dość że kontrolka po 3 odpaleniach dalej świeci, to teraz dodatkowo samochód nie chce jechać!!! zanim turbina zacznie pompować jest masakra jakas.... prawie zero przyspieszenia, dopiero jak turbo się zakręci to śmiga jak trzeba, ale to tak od 2-2,5 tys obrotów.Poniżej jest muł.

Czy jest możliwość że MIL zapaliła się dlatego, że zawór się zatarł a nie dlatego że był zaślepiony? I przez moje wywiercenie dziury całe spaliny poszły w silnik bo zawór jest cały czas otwarty?

Ma ktoś fotoporadę co i jak dokłądnie w EGRze wyczyścić? Nie wiem czy brać się teraz za to czy po prostu dociąć jakąś blaszkę i zaślepić to dziadostwo w cholerę, tylko czy teraz zaślepienie pomoże :/

Wyskakują 2 błędy P0405 Obwód czujnika A układu recyrkulacji spalin niska wartość oraz błąd P0500 Czujnik prędkości pojazdu wadliwe działania (ale to jest chyba związany z tym że od paru dni świeci mi się kontrolka ABSu).

P.S.

Czy ktoś się orientuje, czy da się całkowicie usunąć EGRa poprzez zaślepienie od strony silnika oraz kolektora dolotowego? Chodzi mi o to czy wypięcie wtyczki od EGRa nie spowoduje np unieruchomienia samochodu?

Ewentualnie zaślepieć z obu stron a zawór już bez tej rurki zostawić żeby był na sztukęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez fifel ; 18-01-2014 o 15:40
fifel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2014, 13:45   #14
danzo
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-03-2009
Skąd: Radom, Lipsko
Model: C-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 157
Domyślnie Odp: Kontrolka silnika kilka tys km po zaślepieniu EGR

Czyszczenie egra na długo Ci nie pomoże po tygodniu czy dłużej problem wróci. Zaślepianie z dwóch stron czy odpinanie wtyczki moim zdaniem bez sensu i tak kontrolka się będzie świecić a ten temat jest założony chyba po to żeby jej świecenia się pozbyć dlatego też trzeba próbować wiercić żeby był wilk syty i owca cała a blaszkę bez dziur założyć możesz zawsze.

Na początek odepnij klemę na godzinke zobaczymy czy się poprawi.

Jeszcze pytanie takie początkowe do Ciebie - zaślepiłem egra ponieważ..............
__________________


FCP member
danzo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2014, 16:44   #15
fifel
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 172
Domyślnie Odp: Kontrolka silnika kilka tys km po zaślepieniu EGR

Cytat:
Napisał danzo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze pytanie takie początkowe do Ciebie - zaślepiłem egra ponieważ..............
ponieważ przy jednostajnej jeździe z prędkością obrotową koło 2000 obrotów, czyli jakieś 90-100 km/h dostawał czkawki, było wrażenie jakby na chwilkę ściągnąć nogę z gazu, po czym znów przyspieszać. Było to o tyle wkurzające że to prędkość "trasowa" więc zaślepiłem i było super.

Mała edycja z wczoraj - w końcu zaślepiłem ponownie i wszystko wróciło do normy, oprócz kontrolki niestety. Wniosek taki, że kontrolka nie zaświeciła się wg mnie dlatego że EGR był zaślepiony, tylko dlatego że w końcu się zatarł na amen.
W momencie wywiercenia otworu otworzyłem drogę spalinom, którymi dławił się silnik i nie chciał jechać dopóki turbo nie napompowało trochę powietrza i wtedy było ok.
Bałem się że coś spieprzyłem przy okazji ale po zaślepieniu ponownym wszystko wróciło do normy.

Coś czuję że jak za kilka dni postawię samochód u mechanika, który będzie wymieniał mi półosie, robił porządek z ABSem, naprawiał zacisk hamulcowy i takie tam, to powiem mu żeby mi też EGRa wymienił na nowego, bo już nie mam do niego nerwów.

Zastanawia mnie jedna rzecz - na allegro po ok 50 zł można kupić emulatory EGRa do opli.
Zawór się całkiem wywala, zaślepia z 2 stron, a w miejsce wtyczki EGRa wpina się mała kostkę - emulator, który oszukuje kompa.

Czy nie ma takich dostępnych dla fordów? To by rozwiązało masę problemów. Ewentualnie może ktoś, kto zna się na elektronice by takie coś rozkminił? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
fifel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2014, 10:36   #16
pukel
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-09-2007
Skąd: K-Koźle
Model: C-Max
Silnik: 1,6 TDCi 90 KM
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Kontrolka silnika kilka tys km po zaślepieniu EGR

W V-tech można wyłączyć EGR. Półtora roku temu też miałem z nim problem (silnik 1,6 TDCi 90KM), samo zaślepienie nie pomogło (palący się MIL, brak mocy). Skontaktowałem się z zakładem współpracującym z V-tech i za 300 zł odzyskałem moc i wieczny spokój z EGR.
pukel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2014, 10:57   #17
fifel
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 172
Domyślnie Odp: Kontrolka silnika kilka tys km po zaślepieniu EGR

A nie orientujesz się czy oni wyłączają go i usuwają fizycznie z samochodu? czy tylko wyłączają i możesz samodzielnie go usunąć i pozaślepiać?
fifel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2014, 13:01   #18
pukel
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-09-2007
Skąd: K-Koźle
Model: C-Max
Silnik: 1,6 TDCi 90 KM
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Kontrolka silnika kilka tys km po zaślepieniu EGR

Ja miałem już wcześniej zaślepiony EGR i mi go tylko usunęli programowo. Najlepiej skontaktować się z najbliższym przedstawicielem i rozwiać wszystkie wątpliwości ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]). Ja robiłem w Katowicach ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]).
pukel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2014, 20:49   #19
danzo
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-03-2009
Skąd: Radom, Lipsko
Model: C-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 157
Domyślnie Odp: Kontrolka silnika kilka tys km po zaślepieniu EGR

Pytałem jakiś czas temu heko czy da radę programowo wyłączyć egra

heko
FCP TUNER

Cytuje - "...można, ale ciężko trafić i można za dużo diagnozy uwalić...wstaw zaślepkę z dziurkami"

vtech może to opanował
A co do przewierconych to jest kilku co jeżdżą np.

Deryll
Cytuje - "Ja już dłuższy czas jeżdżę na przewierconej blaszce bez żadnych błędów, ale ostatnio wywaliło checka i P0401 - za mały przepływ spalin. Wyjąłem EGRa, dobrze przemyłem z sadzy i delikatnie jeszcze rozkalibrowałem dziurkę. Check po wykasowaniu już się nie pojawił."
__________________


FCP member

Ostatnio edytowane przez danzo ; 21-01-2014 o 08:18
danzo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2014, 21:15   #20
fifel
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 172
Domyślnie Odp: Kontrolka silnika kilka tys km po zaślepieniu EGR

Cytat:
Napisał danzo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wstaw zaślepkę z dziurkami
No właśnie wstawiłem i okazało się że EGR jest walnięty i się nie zamyka więc przez dziurę pcha spaliny do kolektora i auto nie jedzie, dlatego musi zostać całkiem zaślepiony... gdybym miał go wymontowywać i czyścić a później próbować zaślepiać dobierając odpowiednie otworki to już wolę dać kilka stówek i kupić nowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dlatego właśnie pytałem o emulator który się wpina w wiązkę zamiast EGRa, a jego samego wywala spod maski, są takie do opla za kilka dyszek, więc może i by się dało zrobić do forda - wtedy problem z głowy. Emulator, 2 blachy i jazda, a za używanego EGRA można by coś jeszcze na allegro szarpnąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fifel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.