Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-06-2013, 18:00   #1
JohnLenin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-08-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2011
Postów: 320
Domyślnie Nierównomierna praca ciepłego silnika, po postoju

Witam. Występuje u mnie dziwna praca silnika gdy jest ciepły, np po trasie, ale raczej tylko wtedy, gdy zgaszę auto i ponownie odpalam po ok. 30min, czasami szybciej(tak sprawdzałem, bo często mam taką sytuację) Silnik pracuje, jak traktor, bardzo nierównomiernie, wskazówka obrotów bardzo delikatnie drga, pozostawiony tak na jałowym po kilku min, pracy uspokaja się i zaczyna pracować tak jak powinien - równiutko. Zaczynam szukać przyczyny, podjechałem do znajomego mechanika podpiąć pod kompa, ale żadne błędy się nie pojawiają - sprawdziliśmy podpiętego pod kompa, w chwili, właśnie kiedy wystąpiła opisana wyżej sytuacja. Znajomy zwrócił jednak uwagę na Korekcję wydatku wtryskiwaczy 1, 2, 3, 4, gdzie wynosiła równo na każdym, po 0,999 i w ogóle się nie zmieniała, według niego powinna się zmieniać i stwierdził, że być może jest problem z czujnikiem położenia wału korbowego, ale nie jest pewien. Foka po za tym jeździ, nie dymi, zapala od strzału, tylko to... Czy miał Ktoś taki problem w aucie?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 21-05-2014 o 08:01
JohnLenin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2013, 18:49   #2
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Nierównomierna praca ciepłego silnika, po postoju1.8tdci

podłącz go z kalnistra a nie z baku, to sie dowiesz dlaczego tak jest.
(bagno w baku, jak sie rozgrzeje to jest ok bo pływa, ale jak sie troszke ostudzi to zaczyna schnąć.
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2013, 14:52   #3
JohnLenin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-08-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2011
Postów: 320
Domyślnie Re: Nierównomierna praca ciepłego silnika, po postoju1.8tdci

...nikt nie miał takiego przypadku?
Przejrzałem pod maską, czy wszystko jest ok i zauważyłem że wtyczka od przepływki siedziała dość luźno, nie wiem czy to przez to? Zobaczę...

Ostatnio edytowane przez JohnLenin ; 23-06-2013 o 08:59
JohnLenin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2013, 18:19   #4
JohnLenin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-08-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2011
Postów: 320
Domyślnie Re: Nierównomierna praca ciepłego silnika, po postoju1.8tdci

...cd prawdopodobnie przycina się zawór/czujnik na pompie Siemens-a. Taką mam diagnozę, po dzisiejszym podłączeniu pod kompa. Okazuje się że w chwili, gdy silnik pracuje nierównomiernie ciśnienie na listwie rail dochodzi do 450bar, a powinno być ok. 300bar na wolnych obrotach, czyli przeładowuje. Muszę podmienić ten czujnik i spr. czy to rzeczywiście on powoduje problem. Czy spotkał się Ktoś z taką usterką?
JohnLenin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2013, 18:35   #5
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Nierównomierna praca ciepłego silnika, po postoju1.8tdci

kolego chyba nie dociera do ciebie to co napsiałem żeby podłączyć go z kalnistra!!! wymyjesz czyjnik i co podłaczysz na to paliwo stare z baku? dobrze będzie dzien dwa i tyle. Kase wydasz na czujniki i bedziesz dalej pisał ze nic nie pomaga, czujnik sie uswinił podbnie jak jest uswiniony cały układ bo masz szajsuwe w baku - wyszoruj bak i dopiero zacznij działać.
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2013, 18:49   #6
JohnLenin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-08-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2011
Postów: 320
Domyślnie Re: Odp: Nierównomierna praca ciepłego silnika, po postoju1.8tdci

Cytat:
Napisał zaksiu1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolego chyba nie dociera do ciebie to co napsiałem żeby podłączyć go z kalnistra!!! wymyjesz czyjnik i co podłaczysz na to paliwo stare z baku? dobrze będzie dzien dwa i tyle. Kase wydasz na czujniki i bedziesz dalej pisał ze nic nie pomaga, czujnik sie uswinił podbnie jak jest uswiniony cały układ bo masz szajsuwe w baku - wyszoruj bak i dopiero zacznij działać.
...myślałem że żartujesz z tym kalnistrem. Dlaczego uważasz, że jest tak jak piszesz? Tankuje na jednej stacji, gdzie raczej nikt nie narzeka, do tego dodaję do tankowania Diesel Power ECOMAX [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Według Twojej teorii rano powinien nie zapalić, bo bagno, a pali od strzału i pracuje jak powinien.
cd... Niestety podmiana czujnika na pompie i rozdzielaczu z innego Focusa nic nie dała, ręce opadają, nie wiadomo czego się czepić.
cd... Jeden z mechaników stwierdził że prawdopodobnie wtrysk, pierwszy od rozrządu, czuć podobno nawet jak przystawi się palec do wtrysku.

Ostatnio edytowane przez JohnLenin ; 03-07-2013 o 16:24
JohnLenin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2013, 07:18   #7
JohnLenin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-08-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2011
Postów: 320
Domyślnie Odp: Nierównomierna praca ciepłego silnika, po postoju1.8tdci

....Odświeżę. Po podłączeniu m.in do ids okazuje się, że wszystko jest ok z wtryskami i pompą. Auto pracuje na wszystkie cylindry, po prostu sterownik podaję za wysokie ciśnienie na biegu jałowym, (ok 450bar) i w tedy tak dziwnie pracuje silnik, a dlaczego sterownik podaje za wysokie ciśnienie? tego nie wie nikt - na razie. Dziwna sprawa, bo zdarza się, że bujniemy budą i albo zmienia się praca(dźwięk) silnika, lub ustaje ta dziwna praca! Przypadek? nie wiem - jak myślicie? można to z czymś powiązać?
JohnLenin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2013, 07:42   #8
lukaszs
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 15-07-2010
Model: Fiesta
Silnik: Tdci
Rocznik: 2011
Postów: 293
Domyślnie Odp: Nierównomierna praca ciepłego silnika, po postoju1.8tdci

w 1,6 tdci resetujesz komputer i na nowo dawka wtrysku jest wyliczana dla biegu jałowego,tak zwana korekcja. Prosiłbym o potwierdzenie przez jakiegoś speca.
lukaszs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2013, 12:05   #9
JohnLenin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-08-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2011
Postów: 320
Domyślnie Odp: Nierównomierna praca ciepłego silnika, po postoju1.8tdci

Cytat:
Napisał lukaszs Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w 1,6 tdci resetujesz komputer i na nowo dawka wtrysku jest wyliczana dla biegu jałowego,tak zwana korekcja. Prosiłbym o potwierdzenie przez jakiegoś speca.
Co to ma wspólnego z tematem?
JohnLenin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2013, 11:28   #10
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Nierównomierna praca ciepłego silnika, po postoju1.8tdci

sprawdz filtr paliwa i sprawdz czy jak masz pelny bak to czy tez masz ten problem, ewentualnie czy sie minimalnie nie zapowietrza uklad paliwowy.
dlaczego 450bar na wolnych obrotach?
cisnienie moze sie zwiekszac od obciazenia silnika..moze np. klima wlaczona jest i dlatego?
a cisnienie jest stabilne na 450 czy tez skacze?

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 05-08-2013 o 11:30
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.