Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-05-2013, 22:56   #1
Grinch
ford::advanced
 
Avatar Grinch
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Gdynia
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 100KM Pb95
Rocznik: 2005
Postów: 357
Unhappy Buczenie przy różnych prędkościach

Witam.
Niestety znów trafiło na mnie. Od 2 dni borykam się z problemem buczenia. Zazwyczaj buczenie = uszkodzone łożysko . Jednak nie do końca jestem pewien czy u mnie faktycznie problem łożyska nastał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Buczenie dochodzi (tak mi się wydaje) z przodu auta. CO ciekawe buczenie coś jak by się jeździło po chropowatym asfalcie. Buczenie się zaczyna około 30-40km/h , przy 50km/h hałas jest największy. Zwiększając prędkość do 60km/h buczenie zanika. Zwiększając prędkość dźwięk narasta do powiedzmy 90km/h potem wydaje się że jest cisza.

Buczenie nie ma związku z zakrętami tj czy jadę prosto czy skręcam dźwięk zależny jest od prędkości.
Wciśnięte czy wyciśnięte sprzęgło nie ma znaczenia.
Wciśnięty hamulec nie ma znaczenia.
Na postoju buczenia nie słychać - tylko podczas jazdy.

Czy ktoś ma jakieś pomysły?

Grinch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2013, 07:13   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Buczenie przy różnych prędkościach

Jeżeli wykluczasz łożyska, a ich nie sprawdziłeś, to co chcesz żeby ci podpowiedzieć ??
Sprawdż łożyska, podnosząc koła i pokręcając nimi wyczujesz czy kręcą się gładko czy nie.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2013, 08:44   #3
Grinch
ford::advanced
 
Avatar Grinch
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Gdynia
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 100KM Pb95
Rocznik: 2005
Postów: 357
Domyślnie Odp: Buczenie przy różnych prędkościach

Wykluczam z tego względu, że jak miałem padnięte jedno łożysko to hałasowało ale na zakrętach. Tutaj, żadnej reakcji związanej z zakrętami nie ma - tylko prędkość.
Grinch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2013, 08:53   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Buczenie przy różnych prędkościach

Właśnie jest odwrotnie, na zakrętach łożysko cichnie, a buczy na prostej.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2013, 10:11   #5
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Buczenie przy różnych prędkościach

Witam
Łożysko będzie buczało podczas jazdy na wprost. Natomiast na zakręcie może to buczenie nasilać się, tzn. jeżeli padnięte jest łożysko w lewym kole, to na zakręcie w prawo, i odwrotnie (z tej strony, która na zakręcie jest bardziej obciążona). Jeżeli w drugim zdaniu nie mam racji, niech ktoś mnie poprawi.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2013, 10:47   #6
Grinch
ford::advanced
 
Avatar Grinch
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Gdynia
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 100KM Pb95
Rocznik: 2005
Postów: 357
Domyślnie Odp: Buczenie przy różnych prędkościach

NIe no to wszystko jasne. W pazdzierniku zmienialem lozysko lewe przedniej osi ale oznaki byly zupelnie inne. Stukanie pukanie przy skrecaniu a na porstej nic. Dlatego tez moje watpliwosci co do lozyska kola. Myslalem nad podpora polosi ale tez mialem wymieniane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Badz tu czlowieku madry. Zdejme dzis prawe kolo zobacze czy cos slychac...

Tak swoja droga, macie pomysl czemu dzwiek nasila sie przy konkretnych predkosciach? No dzis zauwazylem jadac obwodnica, ze miedzy 110-120km/h tez dzwie ksie nasila a powyzej cichnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Grinch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2013, 07:35   #7
Pitol321
FCP member
 
Avatar Pitol321
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Essen
Model: VW Arteon Elegance
Silnik: 2.0TDi 200PS DSG
Rocznik: 2021
Postów: 684
Domyślnie Odp: Buczenie przy różnych prędkościach

Wszystko zależy od obecnego stanu łożyska i prędkości obrotowej z którą rezonują hałasy.
U mnie w Xsarze wyło lekko cały czas, u wujka w Astrze najpierw tak jak u Ciebie, ale jak pojeździł tak kilka miesięcy (Astra ze specjalną drogą wersją piasty) to zaczęło wyć makabrycznie głośno non stop.
__________________
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.
Pitol321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2013, 09:20   #8
Grinch
ford::advanced
 
Avatar Grinch
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Gdynia
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 100KM Pb95
Rocznik: 2005
Postów: 357
Domyślnie Odp: Buczenie przy różnych prędkościach

Tak dla potomności Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przy okazji wymiany amorków, mechanik sprawdził to buczenie. Nie wiem co dokładnie było ale oczyścił prawy zacisk przedniego hamulca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
>>> MOJA FOKA <<<
Grinch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2013, 10:17   #9
Giero86
ford::amateur
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 06-09-2012
Skąd: Szczecin
Model: focus kombi
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 7
Domyślnie Odp: Buczenie przy różnych prędkościach

Mam takie same objawy w foce jak kolega, mam nadzieje ze czyszczenie zaciskow i u mnie pomoze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a co do halasow łozyska na prostej i na zakretach, to w escorcie mialem tak ze jak jechalem prosto to bylo ok, przy skretach pojawial sie brzydki dzwiek (buczenie) zarowno w lewo jak i w prawo. Napierw wymienilem jedno łozysko i dzwiek przy skrecie w ktorąź ze stron ucichlo, potem drugie i wogule cisza przy skretach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Giero86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.